Jump to content

Sistem Spalare Faruri


Drag
 Share

Postare recomandată

Multumesc. Foarte sugestive pozele alea. Chiar daca nu stiu germana, pozele vorbesc singure, si traduc si pentru mine :icon_thumright:

Spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    6

  • Eto

    5

  • sorin_balan

    5

  • care_este

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum dezactivez (macar temporar) optiunea de spalare faruri la golf6 fara sa scot nu stiu ce siguranta samd ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu vagcom din centrala electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am o problema. Cand se actioneaza spalatorul in faruri. Cel de pe partea dreapta nu stropeste pe far. Stropeste uneva in dreapta (pe trotuar).

Intrebarea mea este. Pentru a putea remedia aceasta problema trebuie data bara jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum dezactivez (macar temporar) optiunea de spalare faruri la golf6 fara sa scot nu stiu ce siguranta samd ?

Scoti siguranta. Mai simplu de atat ce poate fi? Nu cred ca poti sa dezactivezi total din VagCom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba se dezactiveaza total cu Vag -Com si centrala nu mai trimite comanda la pompa electrica de spalat faruri (sau mai exact la releul pompei...)

Am o problema. Cand se actioneaza spalatorul in faruri. Cel de pe partea dreapta nu stropeste pe far. Stropeste uneva in dreapta (pe trotuar).

Intrebarea mea este. Pentru a putea remedia aceasta problema trebuie data bara jos?

nu trebuei data bara jos. tragi cu atentie de capacul de la spalator si va iesi in afara (este cu arc) sau pui pe cineva sa stropeasca farurile si prinzi spalatorul cand este iesit in afara.. si vezi ce se intampla cu duzele

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca tot a venit iarna.. si m-a prins gerul cu putina solutie de parbriz si aceea fiind de vara nu pentru frig, probabil a inghetat noaptea (mai mult ca sigur) a doua zi am vazut ca nu mai vroia sa stropeasca parbrizul de nici o culoare am pus apa calda cu niste spirt si pana la urma am rezolvat-o, dar problema este acum ca nu mai functioneaza si stropitoarele de faruri, a mai patit cineva? ce problema ar putea fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica siguranta spalatoarelor de far

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

cum a spus colegul era de la siguranta (arsa) am inlocuit-o si a acum merge fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna ziua,

 

Stie cineva cum se inlocuiesc capacelele de la spalator faruri?

 

Am vazut ca imi lipseste unul, l-am, comadat dar nu m-as duce in service pt inlocurie. Ma duc in service doar daca trebuie demontata bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trage-l afara cu grija si pune-i capacelul....

post-30007-0-64994100-1436346593_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie vopsit in culoarea de la bara? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mai ales daca e octavia 3.... ?? noua, in garantie etc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei - banuiesc ca e Octavia 2... asa cum a scris in titlul topicului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E masina sotiei, octavia 2. Mersi de info Florine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune cineva un cod pentru un spalator faruri (dreapta). Se pare ca e rupt suportul care tine capacelul. Daca are cineva unu de vanzare si mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acesta este codul pompei de la spalator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e același cu cel de la Octavia 2, am eu unul la care e rupt ștuțul unde vine prins furtunul de alimentare cu apa. Daca e la fel si il poti folosi, il donez cu placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1Z0955966 sau 1Z0955966A vezi in functie de sasiu care se potriveste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salutare, 

Stiu ca acest topic e mai vechi, dar am o intrebare... aveti idee daca spalatoarele de faruri,traseele, etc,  de pe O2 non-FL , merg pe O2 FL, dar trebuie capacele schimbate, si binenteles vopsite la culoare... ?

 

Multumesc frumos pentru lamurire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
NiCuCaLiN04

Salut,

In urma unui accident am fost nevoit sa inlocuiesc bara fata, farurile si vasul pentru lichid de parbriz. Masina este o Skoda Octavia 2 din 2006. La dezmembrari am gasit faruri cu lupa si bara cu spalataore de parbriz + instalatia aferenta. Ma poate ajuata cineva cu o schema electrica pentru conectarea pompei auxiliare si a senzorului de nivel pentru lichidul de parbriz?

P.S. Mai am nevoie si de codarea centralei electrice :)

Multumesc! O seara buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 - si de codarea ceasurilor sa stie de senzorul de nivel...si de fire de la senzor in ceasuri...

si de instalarea unui releu, a unei sigurante.. firele necesare de sub bord pana la vasul de spalator... in prealabil verificat daca centrala suporta spalator... 

e cam mult de munca, 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice centrala suporta spalatoare de faruri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!