Jump to content

Noua Mea Masina Vw Passat B6 (usor Modificat)


@DRI@N

Postare recomandată

Dap.

Am renuntat la ea, desi este suficient loc sa pun una langa rezervor acolo unde majotitatea au toba intermediara .

Dar asta cred ca o voi face in cazul in care fac toata evacuarea din inox .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Frumoasa masina! Da bine pe sosea.

Am avut ocazia sa o admir sambata trecuta pe drumul Bucuresti-Buzau.

Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km far probleme!! Cred ca e cel mai aratos B6 pe care l-am vazut.

Ca o sugestie daca imi permiti, capacele de la oglinzile laterala cromate si stickerul de pe luneta o incarca prea mult.

Link către comentariu
uhu10uhu

Multumesc de apreciere,

In legatura cu stickerul de pe luneta mi sa mai zis ca nu prea vine bine .

Oricum cred ca il voi da jos deoarece sa si zgariat si a inceput sa se stearga in unele locuri .

Capacele de la oglinzi nu am cum sa le mai scot deoarece nu le mai am pe cele originale care erau la culoarea caroseriei .

O zi buna .

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Salut, frumoasa tare masina, arata super, m-ar interesa si pe mine prelungirea d r-line da doar cea de pe fata, ma poti ajuta si pe mine cu un pret si de unde ai comandat kit-ul?ms mult

Link către comentariu

Felicitari pentru masina, e foarte frumoasa, se vede ca ii dai atentie foarte mare. Cred ca ai investit o groaza de bani, dar merita. Evacuarea e din inox? Iti doresc drumuri bune!!!

Numai bine!

Modificat de clausweb
Link către comentariu

Arata extraordinar Passat-ul , imi place kitul exterior si esapamentul ( cat a fost scorul?) de roti nu mai vorbesc si eu visez sa-i pun la a mea Interlagos pe 18'. Keep up the good work, cum vine vorba.

Link către comentariu
chocko

Sal,

Pe prelungirea fata de R-LINE am dat 800 ron de la colegul "volksman" si are codul 3C0 805 903B GRU iar restul kitului mi lea adus un amic din Germania .

Ele au urmatoarele coduri :

Praguri laterale - 3C0 071 685 GRU si 3C0 071 686 GRU

Prelungire spate - 3C0 071 610 GRU cu evacuare Stanga + Dreapta .

clausweb

Sal,

Da evacuarea este din inox si este facuta de cei de la PILOT TUNING Bucuresti .

T E N N Y

Sal,

Kitul exterior de R-LINE ma costat 3300 ron fara vopsit si montat .

Evacuarea 1000 ron .

Rotile 1200 Eur .

Va multumesc la toti pentru apreciere .

Sa a veti o zi buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
  • 9 months later...

Sal.,

Azi am reusit in sfarsit, dupa lungi cautari sa gasesc codul corect pentru cablului necesar dintre spirala si airbag.

Astfel am reusit sa activez comenzile de pe volanul de GTI.

O poza cu ele functionale .

post-20331-0-71854300-1311263168_thumb.j

O seara placuta.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Super....

Maxi dot nu are? huh.gifPS: cred ca ar trebui modificat titlul, din usor modificat in modificat cu gust

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu

Sal., Mihai

Din pacate si cu mari regrete din partea mea NU ARE MAXIDOT.

As vrea sa fac si acest upgrade dar am o retinere in privinta IMOBILIZER-ULUI .

Si anume :

Nu stiu exact unde e bagat IMOBILIZERUL !

Unii zic ca e pus in INSTRUMENT CLUSTER (bord) iar altii spun ca e pe calculatorul de coloana volan .

Din partea mea e ceva cert "NU E PE CEL DE PE COLOANA" .

Se poate sa gresesc dar daca stiti ceva concret va rog sa-mi spuneti .

O seara placuta.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Salut,

Am schimbat eu ceasurile la Passat si totul este foarte simplu. Imobilizatorul la Passat 3c este in calc de confort si in modulul de blocare coloana(unde bagi cheia).

Eu am schimbat ceasurile cu unele cu lumina alba fiind necesar asa cum spune si Kirkus o mufa si doua fire + alt gateway + alt ornament de bord + radio generatia 3 (daca vrei sa se vada informatiile pe maxidot).

Daca vrei sa le schimbi cu ceasuri luminate rosu/mov, totul este plug and play, trebuie doar sa modifici km.

Modificat de popilam
Link către comentariu
popilam

Sal.,

Stii cumva cum se face codarea pentru modificarea km ?

In cazul in care o sa ma apuc sa schimb bordul .

Multumesc.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Salut,

Pana la urma ce cablu ai luat? Ce modul de coloana ai avut(3C0 953 549 XX)?

Link către comentariu

Sal.,

Ti-am raspuns pe topic-ul de aici .

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Multumesc de raspuns!

Si niste poze noi cu masina, pe cand? ;)

Link către comentariu

salut..te`am vazut ieri de la potcoava catre 3 star pe la 5 fara 5 cam asa...foarte frumoasa..sa te bucuri din plin de ea si felicitari pt toate modificarile facute!!

Link către comentariu

Sal.,

Multumesc mult pentru apreciere .

O seara buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Salut Adrian,foarte frumoasa masina,ai cel mai tare Passat dupa forum dupa parerea mea,acum eu cautam demult sa inlocuiesc "buza"de la spoiler fata cu una ca a ta!sunt pe cale sa dau comanda numai ca pe unde sunt eu,daca trebuie sa vopsesti ceva la masina iti cer o caruta de bani!!!asa ca te as ruga sa mi zici si mie ce pret ai avut tu(macar sa stiu),ca apoi sa caut unul ceva apropiat,nu sa ma jupoaie de bani!!!!Ce ar da mai bine pentru interior la tine ar fi schimbarea ceasurilor cu unele de cc,b7 color cum ai precizat mai sus ;)

Modificat de Pararazi
Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!