Jump to content

Noua Mea Masina Vw Passat B6 (usor Modificat)


@DRI@N

Postare recomandată

Sal.,

Multumesc de apreciere.

Pe mine ma costat vopsitul 1000 ron dar eu am vopsit tot pachetul R-Line asa ca nu prea am cum sa-ti zic un pret doar pentru "buza" fata.

Acum treaba cu bordul de care spui tu nu e chiar asa usor de facut, asta din cauza ca pentru a monta bord de CC trebuie schimbat si modul-ul CAN-GATEWAY care e extrem de scump.

Eu prefer sa pun tot unul de passat ca al meu dar la care sa-i schimb culoare ledurilor din albastru in alb ceva gen audi .

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sal.,

Azi am luat jantele de la vopsit.

Le-am facut in nuanta AUDI Titanium Grey numai ca ale mele sunt metalizate nu mate ca cele de AUDI .

Poze ori in seara asta ori maine in functie de cum am timp sa le montez .

Urmeaza Instrument Cluster cu Maxidot + modificare leduri in alb gen AUDI si modificare ecrane Climatronic din albastru in alb gen AUDI, dar astea mai spre sfarsitul lunii august.

O zi buna .

Link către comentariu

Sal.,

Asa cum am promis pun ceva poze cu jantele nou vopsite .

Asa arata o janta post-20331-0-86149500-1312629335_thumb.j

Asa arata masina cu ele incaltate post-20331-0-78680800-1312629391_thumb.j

Scuzati calitatea sunt facute cu telefonul pozele .

O zi buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

BRAVO DOMNULE, esti un adevarat pasionat ,imi place mult (gelossmile.gif),tine-o tot asa si ai grija de eaicon_thumright.gif. Drumuri bune & succese(uri)

Link către comentariu

Cel mai frumos passat b6 de pe forum! Felicitari imi place totul. Spor la modificari.

Link către comentariu

Multumesc de apreciere.

Culoare jantelor este TITAN GREY METALLIC ca la Audi RS doar ca Audi nu o au metalizata ci mata si putin mai deschisa .

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Superb arata cu jantele asa. De abia astept sa o mai vad live la o intalnire

Link către comentariu

Sal.,

Ceva poze de la intalnirea de azi a VWFORUM Galati .

post-20331-0-77200900-1312716497_thumb.jpost-20331-0-05247000-1312716509_thumb.jpost-20331-0-23790300-1312716516_thumb.jpost-20331-0-79795600-1312716530_thumb.j

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Intrebare: le-ai vopsit in Galati? Daca da unde? Si cat a fost

Link către comentariu

Pragurile si prelungirea spate nu sunt R-Line nu? Din cate stiu eu sunt cele Votex.

Nu te-a tentat pana acum o grila de R-Line?

Link către comentariu

Sal..

Ba da in Galati le-am vopsit .

E un baiat Liviu care se ocupa de asa ceva dar nu stiu unde are atelierul pentru ca eu le-am lasat la spalatorie la Sorin aia de dupa Vama mare din port cum te duci spre Damen

Pretul a fost de 350 ron sablat si 450 vopsit electrostatic 5 jante .

Sal.,

Pragurile sunt facute de Votex dar prelungirea din spate dupa codul de pe ea e de R-Line .

Cel putin asa zice ETKA .

De grila de R-Line nu prea sunt interesat ca e scumpa rau tare de tot .

Am inteles ca e undeva peste 2000 ron si + de asta nu e cromata e Brushed aluminium si nu-mi place

O zi buna

Link către comentariu

Frumoasa masina, o mica recomandare: poti sa schimbi grilele de la proiector cu cele model R-line si sa vopsesti, tot in genul r-line, cele doua ornamente care vin deasupra grilei, cel de la semnal si bandoul care vine imediat dupa, cu negru!

post-6376-0-39030900-1312869054_thumb.pn

Modificat de D@ny
Link către comentariu

Sal.,

Da am vrut sa schimb mai demult grilele alea de la proiectoare dar sunt extrem de scumpe .

Sunt undeva pe la 400 ron / buc iar mie mi se par extrem de scumpe pentru niste plastice .

O zi buna .

Link către comentariu

Imi pare cam mult, eu vreau sa le comand, ale mele sunt putin sparte!

Te anunt si pe tine daca am un pret concret!

Modificat de D@ny
Link către comentariu

Pentru R-line costul unei grile este de 200 lei ,costul pentru o grila normala este de 151 lei.Preturile sunt cu tva inclus.

Link către comentariu

Sal.,

Pai zii si mie codurile lor sa intreb pe aici prin Galati .

Sunt cele pentru proiectoare sau cele simple ?

O zi buna.

Link către comentariu

Nu stiu codul exact, informatia o am de la PBN! Sunt cele cu proiector!

Ce am postat mai sus sunt datele oferite, pe mail, de catre un consilier-service!

Daca vrei te ajut sa le comanzi de aici, din Bucuresti!

Modificat de D@ny
Link către comentariu

Sal.,

Comandale tu pentru tine si dupa aceea pune poze cu ele sa ma comving eu ca sunte ceea ce vreau .

Vezi ca mai e nevoie de doi suporti mici de prindere in forma de L pentru grile.

Stiu niste coduri de grile dar nu stiu sigur daca sunt de R-line .

Codurile sunt 3C0 853 665 E si ar mai fi 3C0 853 666 E dar nu stiu care e de st. si care e de dr.

In etka codurile exista si spune grila de ventilatie cu far de ceata dar la optiuni nu specifica ca ar fi de r-line .

O seara placuta .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
  • 2 months later...

Sal.,

Vreau sa modific logo-ul de POWER ON de la navigatia RNS 510 cu unul din pozele de mai jos :

Primul - post-20331-0-44354300-1318530305_thumb.p

Al doilea - post-20331-0-29413200-1318530350_thumb.p

Care sa-l aleg ?

Si daca este vre-un coleg care poate sa-mi faca logo-ul VW din poza 2 pe acelasi fond fara a se vada patratul ala alb din jurul lui .

Multumesc si astept opinii .

Mentionez ca ambele sunt facute de mine .

O seara buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!