Jump to content

Noua Mea Masina Vw Passat B6 (usor Modificat)


@DRI@N

Postare recomandată

Arata foarte bine asa ,nu cred ca mai e nevoie de modificare la partea de sus!!!

Fiecare schimbare aduce in sufletul nostru un + de mandrie!!!

Link către comentariu
andrei.toledo

Arata foarte bine.

Acum mi-am dat seama de ce ai vrut aceasta setare,

Sper sa gasesti vreun service unde sa vopsesti bodykit-ul si sa il vedem pe masina cat mai curand.

Spor la treaba in continuare!

Link către comentariu
  • 1 month later...

Pana gasesc in Galati o vopsitorie cu un pret rezonabil ca sa pot vopsi pachetul R-LINE am venit cu o noua schimbare schimbare .

Si anume un set de Roti pe 18" de pe modelul Passat CC .

post-20331-1248800513_thumb.jpg

post-20331-1248800658_thumb.jpg

post-20331-1248800665_thumb.jpg

post-20331-1248800742_thumb.jpg

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Faine Interlagos-urile :icon_cool: (Mergeau cele chromate :D)

Cat te-a costat pachetul ala de R-Line si daca implica cumva si grilele de la proiectoare ?! :))

Link către comentariu

Sal,

Riddler

Am scris si mai sus 3800 ron fara grile de la proiectoare .

Dar ce mare cheltuiala sunt grilele ca parca tu ai zis ca ai intrebat la dealerul din Brasov si costa 100 de ron .

Ai mai luat sau nu ?

Daca da da-mi si mie codurile de la ele ca astia la Galati tare idioti mai sunt .

Link către comentariu

Sal Adrian,

Frumoase jante ti-ai pus. Sunt replici sau originale?

Link către comentariu

Sal PLay3R,

Sunt facute de aceeasi firma care le face si pe cele originale numai ca nu au stanta de vw pe spate in rest sunt Originale "Made in Germany" .

Replici la 300 de Eur/Roata nu prea am vazut .

Ti-am zis cand ai venit si le-ai luat pe ale mele ca daca nu lasa ala la pret din 1200 Eur la 1000 nu ti le dadeam pe ale mele .

Oricum pretul de 300 Eur/Roata este doar daca ei un set de 4 roti ca eu am vb. cu cel care aduce sa mai ia una sa am si rezerva si el mia zis ca daca iau doar o roata costa cam 450 Eur .

Ceea ce ma facut sa ma razgandesc .

Cel putin pana-mi mai revin financiar .

Link către comentariu

Frumoase jantele,frumoasa masina, excelente ideile de modificare,Felicitari! :)

Link către comentariu

Arata super tare masina,felicitari si multa bafta la vopsit kit-ul,pentru ca ai nevoie. Te rog imi poti spune si mie de unde ai cumparat grila fata,oglinzile si manerele cromate(si ce preturi au avut?). Astept PM. Multumesc si drumuri curate...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Va multumesc

Am montat pentru inceput prelungirea fata de la R-LINE .

Poze o sa pun cand voi monta si pragurile deoarece Fusta spate va mai dura .

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Asa cum am promis .

Am facut poze cu prelungirea fata si pragurile de la pachetul R-LINE .

Fusta spate nu am montato inca deoarece trebuie modificata evacuarea .

Scuzati calitatea ca sunt facute cu telefonul .

post-20331-1250954328_thumb.jpg

post-20331-1250954336_thumb.jpg

post-20331-1250954345_thumb.jpg

post-20331-1250954362_thumb.jpg

post-20331-1250954370_thumb.jpg

post-20331-1250954375_thumb.jpg

Link către comentariu

Agresiva :P. Eu personal nu sunt adeptul cromului si de aceea, cred ca o grila neagra fie mata, fie lucioasa ar da mult mai bine acum...dupa ce i-ai pus kitul. Este o limuzina, dar acum o faci sport...deci cromul nu cred ca isi mai are locul. Bafta in continuare ! :D

Link către comentariu

Frumos :D

Ar mai fii de vopsit si "pragurile" de la baza usilor ca sa fie totul intr-o linie :)

Cu fusta spate ce solutie ai adoptat ?!

O pastrezi pe asta actuala si o vopsesti sau continui kit-ul de R-line ?! :D

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Va multumesc .

Grila nu o schimb desi ar fi mers mai bine contrastul negru - argintiu .

Tin sa precizez ca prelungirile de la usi (alea negre) vor ajunge si ele cat de curand la culoarea caroseriei .

Aceasta schimbare o fac deoarece nu-mi place sa am acea dunga neagra deasupra pragurilor (sta urat) .

Dar asta e momentan .

Link către comentariu

si eu sunt de parere ca daca ar avea grila neagra ar da altfel.am vazut un b6 tot argintiu cu grila si capacele oglinzilor negre.

poti sa le colantezi in folie care imita carbonul,iar acum sunt atatea firme care fac lucrul asta.e o alternativa vopsirii

prea mult crom strica.

in rest masina arata bine,succes si spor la modificat

Link către comentariu
Cu fusta spate ce solutie ai adoptat ?!

O pastrezi pe asta actuala si o vopsesti sau continui kit-ul de R-line ?!

Am si fusta spate de la R-LINE dar pentu a putea fi montata trebuie sa modific evacuarea deoarece este model-ul de fusta cu evacuare St. + Dr.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Vazut, claxonat un pic mai devreme poate unul dintre cele mai frumoase B6-uri vazute vreodata(eram cu Golf 5 negru cu nr de Bz), foarte frumos a iesit cu kitul de R-line, hai odata si cu prelungirea spate si cu evacuarea ca din spate nu m-a impresionat deloc masina. Foarte bine arata si coborata, iar ca si recomandare dupa ce montezi si fusta spate pune-i folie 50% pe laterale si luneta, asa discreta si nu foarte inchisa ca schimba total aspectul masinii.

Singurul lucru care nu mi-a placut a fost stickerul ala cu Kw de pe luneta.

Modificat de Auras
Link către comentariu

AURAS

Vino si tu la intalniri Duminica.

In legatura cu spatele :

Trebuie sa mai strang ceva banuti ca este vorba de o evacuare schimbata complet cap coada care va da la final in doua tobe St. + Dr.

Iar cu folia nu prea vreau negru ci mai degraba ceva gen Oglinda .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
(...) care va da la final in doua tobe St. + Dr.

Chiar crezi ca o sa poata sa-ti monteze o evacuare de genu' ?! :scratch:

Nu de alta, dar si eu eram tentat de o astfel de modificare, dar a intervenit problema rezervorului, care nu permite montarea unei tobe suplimentare pe partea dreapta.

Asa ca in principiu, daca iti va reusi acest upgrade, te rog pune exact detaliile si firma la care ai executat modificarea ca eu unu as fii interesat ;)

:soothe[1]: safe

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Riddler

Cei de la "PILOT" au si facut asa ceva .

Costa cam in jur de 2000 Ron .

Intre timp am reusit cu ajutorul colegului "Andrei Toledo" sa activez functie DRL (Day Time Running Lights) in proiectoarele de ceata la 50 % .

Un filmulet o sa pun cat de curand deoarece acum in Galati ploua .

Link către comentariu

Din pacate nu pot pune acest filmulet findca e mai mare de 800 k.

Daca stiti cumva cum pot face in alt mod va rog sa-mi explicati pe privat .

Atentie e vorba de un filmulet nu de poze !

Link către comentariu

Ma bucur ca te-am putut ajuta atat cu stopurile cat si cu DRL pe proiectoare.

Pot spune cu certitudine ca este cel mai frumos B6 pe care l-am vazut vreodata si asteptam si prelungirea spate + evacuarea.

Am luat filmuletul de pe un alt forum si l-am uploadat pe contul meu de youtube.Sper sa nu te deranjeze.

Spor la modificari in continuare!

Andrei

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!