Jump to content

Noua Mea Masina Vw Passat B6 (usor Modificat)


@DRI@N

Postare recomandată

salut tizule,

am vazut ca ai pachetul de iarna cu geam incalzit... ia spune ai probleme cu gps-ul sau detectorul de radar din cauza asta?

si da-mi si mie un top speed ca doar heghelia e facuta sa alerge...

Super masina imi place combinatia de oglinzi cu manere cromate --- oglinzile le-am vazut numai la americani...

cam la cat ai ajuns la final cu investitiile?

merci, sa itzi traiasca....

Link către comentariu

Multumim!

LE: referitor la postul de dedesubt, nu mai utiliza butonul "quote", foloseste "reply" cand postezi, ca iar ti-o iei!

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu
salut tizule,

am vazut ca ai pachetul de iarna cu geam incalzit... ia spune ai probleme cu gps-ul sau detectorul de radar din cauza asta?

si da-mi si mie un top speed ca doar heghelia e facuta sa alerge...

Super masina imi place combinatia de oglinzi cu manere cromate --- oglinzile le-am vazut numai la americani...

cam la cat ai ajuns la final cu investitiile?

merci, sa itzi traiasca....

Sal,

In legatura cu parbrizul :

- Nu am GPS !

- Cu detectorul cam sunt probleme, in sensul ca el cam urla asa din senin .

Acum nu stiu ce sa zic este detectorul mai slb calitativ sau nu l-am setat eu cum trebuie !

In legatura cu top speed-ul :

I-am dat 220 pe ceas si mai aveam pedala asta in sensul ca eram pe la 3700 rpm si din ce stiu de la Voinea se duce pana la 4200 rpm .

Acum ce viteza reala aveam si ce turatie maxima are dupa ciptuning nu pot sa spun, pentru ca nu sunt genul de persoana care da dau in gura unei masini doar asa de amorul artei, iar pe drumurile din RO nici nu prea am curaj sa o tin la blana .

De imvestitie nu am tinut cont, da cred ca e cam 1300 de Euro pana acum .

Link către comentariu

Sal,

Au venit cu banda dubluadeziva 3M .

Si cu ea le-am lipit .

Link către comentariu
  • 5 months later...

finutza masinuta, mai ales cu manerele si oglinzile cromate :lol:

s-o stapanesti sanatos :ceuameni:

Link către comentariu
  • 5 weeks later...
pune si ceva poze cu interiorul.Masina e adusa de afara?Cati km are?

Nu e adusa de afara e luata de noua de la dealer-ul din Galati .

Iar acum are aproape 14000 de Km .

Iar acum sa mai adaugat ceva nou la ea .

Dupa lungi cautari am gasit Grila Fata Chromata de la FK cu un pret rezonabil nu cum vand altii pe alte forumuri cu 150 de Euro .

Pun si o poza cu ea montata .

post-20331-1233071228_thumb.jpg

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Dupa instalarea Grilei urmeaza montarea unuia dintre urmatoarele Bodykituri :Primul este cel Oem care se cheama R-LINE iar al doilea ar fi cel de la RIEGER .

Problema este ca nu stiu pe care sa-l iau asa ca va rog sa va dati si voi cu parerea .

P.S. La cel R-LINE in spate va fi prelungire cea cu 2 evacuari ST.+DR. iar la cel RIEGER deocamdata importatorul spune ca nu au prelungirea din spate decat pentru VARIANT dar deoarece el intra pe piata abia in luna Martie - Aprilie 2009 eu sper sa faca prelungire si pentru LIMUZINA .

post-20331-1233075100_thumb.jpg

post-20331-1233075107_thumb.jpg

post-20331-1233075115_thumb.jpg

post-20331-1233075121_thumb.jpg

post-20331-1233075128_thumb.jpg

post-20331-1233075136_thumb.jpg

Link către comentariu

Eu as opta pentru cel Oem pentru ca,mi se pare m-ai elegant,nu e asa jos precum cel RIEGER...Insa ramane la aprecierea ta..Felicitari pentru masina si spor la tunat in continuare..

Link către comentariu

Foarte frumos vine cu noua grila, arata mai incruntat.

Referitor la cele 2 kituri, daca ai de gand sa schimbi si jantele cu ceva aftermarket as alege Rieger ca arata mai sportiv, dar nu prea il vad compatibil cu jantele Oem de pe masina ta, in schimb daca vrei sa pastrezi jantele actuale mergi pe kitul de la R-line ca e mai finut.

Cum se face daca tot ai avut de ales cand ai luat masina de noua si aveai de gand sa o modifici ca nu ai ales alta culoare- eu as fi mers pe alb sau negru cu toate ca negru deja m-a albit la mine la Golf cu praful si mizeria din Galati.

Poate ne vedem odata la intalnire Duminica la Gradina Publica sa admir si eu live si de aproape Passatul.

Inca o intrebare ledul ala albastru de la plafoniera din spate mijloc are vreun efect pe langa celelalte albe? Intreb asta deoarece cand am montat ledurile la Mihai (Jaf) am avut de ales, dar el m-a sfatuit sa nu merg doar cu albastrul ala ca e prea obositor- si asta as vrea sa vad live.

Bafta cu modificarile si urmarim topicul ca prezinta interes.

Link către comentariu

Sper sa nu te superi ca imi dau cu parerea..dintre cele doua variante de mai sus,eu as alege-o pe cea pe care ti-o propun acum.O stiu de mai mult timp,dar pozele le-am luat de pe mobile.de..atasez niste poze..sper sa iti placa.

Sa o stapanesti sanatos!

post-20287-1233177999_thumb.jpg

post-20287-1233178007_thumb.jpg

post-20287-1233178012_thumb.jpg

post-20287-1233178016_thumb.jpg

Link către comentariu

" Auras "

In legatura cu Jantele as vrea sa-i pun pe 18" dar pentru acest lucru trebuie sa le vand pe ale mele ca nu prea am bani .

Iar la faza cu culoarea nu a fost alegerea numai a mea ci a familiei (si eu as fi vrut-o neagra sau alba) dar asta e famila a avut majoritatea voturilor .

" But_Fns "

Stiu de Bodykit-ul asta se numeste V-Line dar sa fiu sincer nu prea-mi place ca nu are partea din fata chromata iar daca l-as lua ar trebui sa dau jos grila FK care abia am montato + ornamentele de la IN PRO care sunt lipite pe cea de sub nr. de inmatriculare, ceea ce ar insemna sa pierd cam 9-10 mil ceea ce nu-mi permit .

Ca sa nu mai vorbesc ca este si foarte scump Bodykitul, cred ca este peste 1500 de Eur iar la partea din spate evacuarile sunt doar niste ornamente care se pun pe evacuarea de fabrica, ceea ce ma face sa cred ca pentru aceasta modificare cei de la reprezentanta te jupoaie de bani .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
  • 2 months later...

Sal,

As avea si eu o intrebare pentru membrii acestui forum care locuiesc in Galati :

Abia a venit Pachetul aerodinamic de la R-LINE si as vrea sa il vopsesc dar nu stiu nici o vopsitorie care sa fie cat de cat accesibila la pret dar sa faca si treaba buna .

Daca stiti unde va rog mult sa-mi spuneti si mie .

Multumesc .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Felicitari pentru masina, foarte frumoasa! Mai ales cu body-kitul R-line o sa fie si mai si! :rolleyes: Ce pret a avut body-kitul?

Link către comentariu

Pentru " roby200487 "

Nici nu o sa vezi BBs-urile la mine pentru ca nu am pomenit de asa roti .

Stiu ca e o marca de jante cu renume dar si pretul e pe masura .

Pentru " PLay3R "

Pe bodykit-ul R-LINE am dat 3800 ron .

Ai PM .

Link către comentariu

Bodykitul contine si grila fatza, cum e cea din poza atasata cu cateva posturi in urma?

Link către comentariu

Draguta masina , felicitari pentru alegere . In legatura cu suspensia , e complet schimbata (arcuri+amortizoare) ?? Cum se simt bucsele dupa schimbarea suspensiei , pe drumurile noastre dragi ?! Ma bate si pe mine gandul sa iau suspensie , mai ales ca pe spate am ingreuna masina cu vreo 100 de kg (muzica) si sta cam lasata de fund saraca . In alta ordine de idei , unde ai gasit pleoape pentru B6 ? Exista cumva mai multe modele acolo unde ai gasit tu ?!

Link către comentariu

Sal,

La suspensie nu am schimbat decat arcurile fara amortizoare deocamdata deoarece masina era noua (avea doar 1000 Km) si nu avea rost sa pun si amortizoare sport .

Cand s-or strica astea am sa iau sport .

De bucse nu pot sa zic nimic deocamdata sunt ca noi asta deoarece eu opresc aproape de tot la orice denivelare .

Pleoapele le-am luat de pe net dar nu mai tin minte exact de unde si tot din ce-mi aduc aminte erau singurul model .

Poate acum sa mai fi aparut si alte modele .

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

Sal,

Azi am facut revizia de la 2 ani si stupoare :

Bulangii de la "SCORPION GALATI" nici macar nu mi-au schimbat filtrul de aer de la habitaclu .

As fi pus poze dar am aruncat filtrul vechi la cosul de gunoi de la Serviceul de unde mi l-a schimbat .

O sa ma duc maine poate il mai gasesc si o a-i fac poze pe care o sa le pun iar dupa urmatorul an voi pune iar poze ca sa faceti si voi o comparatie .

Ma costat toata distractia :

Ulei 5 L Mobil 1,

Filtru de Ulei,

Filtru de Habitaclu .

390 Ron .

Ca sa nu mai zic ca am avut un mare dubiu daca cei de la " SCORPION GALATI" au schimbat Uleiul deoarece masina la Revizia de 1 an avea doar 7000 Km ?

Fitrul de motorina l-am schimbat singur la 10000 Km deoarece cei de la "SCORPION GALATI" au cerut manopera 50 Ron .

Adica 10 Ron / Surub .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Ai montat bodykit-ul?

Pune poze...

Link către comentariu

Vrajeala curata asta cu garantia. Parerea mea este sa cauti un service asa mai de calitate cat de cat si sa schimbi ce piese vrei, cand vrei si la preturi fara adaosuri astronomice. Alta recomandare ar fi sa incerci sa schimbi marca de ulei cu Castrol si zic asta ca am avut in masinile celelalte Mobil, Aral si Castrol si cel mai multumit am fost de Cstrol.

Aceeasi intrebare ca si colegul de mai sus referitoare la kitul de R-line.

Modificat de Auras
Link către comentariu
  • 1 month later...

Sal,

O mica modificare cu Vag-Com-ul la pozitiile spate .

Urmand sa fie modificate si cele de pe capota portbagajului .

Bodykitul nu lam montat findca nu gasesc sa-l vopsesc la un pret rezonabil .

post-20331-1245057125_thumb.jpg

post-20331-1245057170_thumb.jpg

post-20331-1245057208_thumb.jpg

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!