Jump to content

Noua Mea Masina Vw Passat B6 (usor Modificat)


@DRI@N

Postare recomandată

350 Euro cu tot cu transport (UN PRET OK DUPA PAREREA MEA) .

Oglizi FULL OPTION de Passat ALLTRACK .

HELIOMATA (cea de la sofer) / RABATABILE ELECTRIC (inclisiv la inchiderea din telecomanda a masinii) / INCALZIBILE ELECTRIC / PUDLE LIGHTS / iar dupa spusele colegului F l o r i n calculatoarele ar suporta si functia MIRROR DOWN pentru oglinda din dreapta .

Cand o sa ajunga urmeaza sa vad codul ei si sa clarific acest lucru pentru ca nu stiu daca oglinda din dreapta care are 13 pini in mufa suporta aceasta functie .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

am zis ca ruporta activarea plierii din telecomanda..... ce cod are motorasul celei din dreapta ?

Link către comentariu

Asta e codul motorasului 3AA959701A iar asta 3C0959793C al calculatorului din dreapta .

Ambele cu soft 002 / 0533 .

Astea sunt OGLINZILE

Link către comentariu

Nu au ajuns inca oglinzile si nu stiu sa-ti zic acuma .

De aia am pus link-ul cu ele .

Abia in  perioada 11 - 13.04 o sa ajunga si voi vedea .

De aia am mentionat nr. de pini pe care ai are fiecare oglinda in parte pe mufa de conectare .

Respectiv 15 cea din STANGA si 13 cea din DREAPTA .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
lambda_dryver

Daca motorasul de pe dreapta, din oglinda, are 8-pini, nu înseamnă neaparat ca oglinda are Mirror Down. Îți trebuie motorasul cu C in coada. Asta nu poti verifica decât in momentul in care ai oglinda in mâna sa te uiți in ea, la codul motorasului. 

Oricum, sunt șanse mai mari sa ai, avand 8-pini, decât daca ai fi avut cu 3-pini ?.

Link către comentariu

exact.....

Motorasul din oglinda, sa fie 3D0959578C iar calculatorul de usa sa aibe pinii 1,2,3 si 9.

Link către comentariu

Sal.,

La care din mufe trebuie sa verific existenta pinilor 1 / 2 / 3 / 9 ?

Ca in poza 

9-1.jpg

apar trei mufe >

Multumesc .

Link către comentariu

Da,

Este mufa notata de mine cu nr. 2 si la care vad ca lipseste pinul cu nr. 6 .

Pinul cu nr. 1 fiind cel din partea stanga jos (se vad mai bine pinii la motorul din partea dreapta a pozei) .

Link către comentariu

pfff bun pretul,eu le-am scos la 260E fara motorase :P identice

Link către comentariu

Da si eu am ramas surprins cand am vazut cat vrea .

Iar de la acest vanzator am luat multe piese care sunt acum pe masina .

CAN / DYNAUDIO / CALCULATORUL DE COLOANA + MANETELE / ETC si acum OGLINZILE .

Fiind un VANZATOR DE INCREDERE si unul care (mi-a schimbat CALCULATORUL DE COLOANA ca era DEFECT cel trimis initial) am zis ca nu am ce pierde .

Link către comentariu

Eu am cumpărat trimurile de b7 de la el :D  bun vânzătorul 

Link către comentariu

si eu am cumparat multe de la el , si poti si negocia putin la pret, e de incredere.

Felicitari pt oglinzi!

Link către comentariu

Sal.,

Tocmai au ajuns noile upgrade-uri, iar treaba sta cam asa :

Oglinda din STANGA care are 15 pini in mufa (lipseste pinul 6) este asta :

01.jpg02.jpg03.jpg

Oglinda din DREAPTA care are 13 pini (lipsesc pinii 6 / 8 / 16) este asta :

04.jpg05.jpg06.jpg

Surpriza oglinzii din dreapta este (3D0959578C) asta :

07.jpg

Acum sa va arat si motorasele care unul are codul 3AA959701A iar celalat are codul 3AA959702A .

Ambele au SW 0533 cu HW 002 .

Codurile calculatoarelor de usi sunt urmatoarele 3C0959792C si 3C0959793C .

Pozele lor sunt astea :

08.jpg

Problema este ca nu stiu care motoras se pune in STANGA si care in DREAPTA, dar banuiesc ca cel cu 702A este pentru usa din DREAPTA deoarece la mufa A cea cu 32 de pimi la motorasul pentru usa din STANGA lisesc doar pinii 4 / 5 / 10 / 11 / 12 / 16 / 27 / 29 iar la cel pentru usa din DREAPTA lipsesc pe aceeasi mufa pinii 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 /  9   / 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 16 / 20 / 23 / 27 / 28 / 29 / 30 / 31 .

In rest mufele B si C sunt identice ca pini lipsa la ambele motorase, respectiv pe mufa B lipseste pinul 6 iar la mufa C lipsesc pinii 5 / 14 / 17 .

Urmeaza montarea cat de curand si vom vedea cum sta treaba .

O seara buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Ai dreptate. Calculatorul de usa cu mai multi pini in mufa A (cea mare) vine pe usa Stanga - a soferului, fiindca ai pe aceasta usa toate butoanele de la toate geamurile + butonul de reglaj/pliere/incalzire oglinzi + butonul de blocat usi spate etc - toate vin in mufa A. In poza de mai sus, este calculatorul pus in dreapta!

 

P.S: Felicitari pentru "mica" surpriza" cu Mirror Down! :D. Sa le folosesti cu maxima placere!

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Sal.,

Pentru ca este vreme IEPURASULUI o sa va prezint cum ai sta iepuroaicei argintii cu noile urechi de ALLTRACK .

ALLTRACK MIRRORS 01.jpgALLTRACK MIRRORS 02.jpgALLTRACK MIRRORS 03.jpg

Urechile sunt FULL OPTION .

Am si un filmulet cu ele cand se pliaza din telecomanda dar nu stiu cum sa-l incarc aici pe forum .

O zi buna .

Link către comentariu
  • 2 months later...

Pentru ca de o perioada destul de lunga de timp (DOI ANI MAI EXACT) vara când temperatura urca peste +30 grade pe axa fata în momentul în care treceam peste acele cocoașe montate înaintea trecerilor de pietoni aveam un fel de pârâituri / pocnituri (NICI NU ȘTIU CUM SA EXPLIC EXACT ACEL ZGOMOT) m-am hotărât sa schimb bucșăraia fata .

Mecanicul bănuind ca sunetul provine de la bucșe blocate (pentru ca joc nu au) iar rulmenții pivotanți din capul amortizoarelor au fost schimbați .

Bucșele ce urmează a fi montate sunt acestea :

POWERFLEX.jpg

Iar motivul pentru care am ales POWERFLEX a fost faptul ce pe OEM setul de bucși fata sunt cu 250 Ron mai ieftine dar din set lipsesc cele de la bara stabilizatoare .

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Buna schimbare. La cele de la stabilizatoare ma uitam si eu dar mi a spus Dan ca vin cu tot cu bara :))

Link către comentariu

Da asa este .

Dar sa dai 800 Ron pe o bara noua mi se pare aberant .

Pe mine ma costat toate bucșele fata 1050 Ron iar cum am zis mai sus pe OEM fără alea de la stabilizare costau cam 750 Ron .

Link către comentariu
  • 5 months later...

Proiectul R-Line OEM Pack este pe cale sa fie finalizat .

Ultimele componente au fost achiziționate .

Grila fata noua nouță pentru care-i mulțumesc colegului "Mihai.Nechifor" .

R-Line Grill.jpg

Praguri laterale OEM 

R-Line Side Skirts-1.jpg

R-Line Side Skirts-2.jpg

Pentru care-i mulțumesc lui "CosminGl" .

Prelungirea fata (deoarece cea actuala de pe mașină a fost sparta și reparata din cauza unui ditamai dulăul în călduri care mi-a sărit în fata - lateral dreapta chiar sub far) .

Bine ca scăpat farul ca-mi nenorocea bugetul .

R-Line Front Bumper Extension-1.jpg

R-Line Front Bumper Extension-2.jpg

Bineînțeles ca ele vor fi montate pe mașină la primăvară după ce vor fi vopsite corespunzător .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Bravo. Si eu sunt in cautare de R-line, tot stau pe olx, feisbux si ebay cu gatul lung si portofelul inchis (de sotie) :)).

Link către comentariu
  • 3 months later...

Începând cu data de azi 13.03.2017 mașina aparține colegului

@KingJulian

Sper sa o întrețină și sa se bucure de ea asa cum am făcut-o eu .

In concluzie :

Eu din acest moment nu mai sunt posesorul acestei mașini .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!