Jump to content

Problema Lumini


amadeus2000
 Share

Postare recomandată

E normal sa nu te avertizezedaca ai CH si LH activat, ca se sting farurile singure.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos pentru răspuns. 

Se pare ca, în ciuda faptului ca nu ma avertizează sonor, indiferent ca e zi sau seara CH/LH stinge farurile dacă sunt în poziția a 4-a.

Ma îngrijora faptul ca nu le stinge pentru ca acum ceva timp în urma le-am uitat aprinse ziua când am ajuns la munca și pana seara când sa plec de la muncă nu mai aveam baterie. E posibil sa fie din cauza ca aveam un bloc de lumini care nu era original? 

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

 

Revin cu o problema legata de CH / LH.

Acum cateva zile pe la 18:30 am parcat masina si cand am coborat am blocat-o si cand sa plec spre magazinul unde aveam treaba mi-am dat seama ca uitasem farurile aprinse.

Am asteptat si dupa aprox. 30s s-au stins si atunci am plecat linistit.

Dupa aprox. 1h cand am iesit din magazin si ma indreptam spre masina, afara fiind ceva mai intuneric decat mai devreme am constatat ca aveam doar pozitiile aprinse.

Ma puteti ajuta sa inteleg si sa rezolv problema asta?

 

Multumesc frumos anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 06.11.2011 at 22:15, GabiB77 a scris:

Am rezolvat problema, am scos 5 minute + -ul la baterie

Salut ! Am si eu o problema asemanatoare :  dar la mine luminile picioare , plafoniera merg perfect.... mai putin luminile rosii de la plafoniera si iluminarea la butonul de bloc lumini care se sting in 30 secunde, dupa ce aprind luminile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba becul de la iluminarea prizei de brichete

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare!

Vă rog frumos să mă ajutați cu o soluție. Am un Golf 5 Plus din 2006 și am o problemă. Martorul din bord îmi arată că lumina de fază scurtă de pe stânga față nu funcționează. Am verificat și aceasta funcționează, becul e ok, am schimbat becul dar avertizarea din bord rămâne. Un prieten mi-a zis că a avut aceeași problemă și până la urmă a schimbat farul, zice ca ar fi fost o problemă în far.

Vă mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E posibil sa ai contact imperfect in far, topit de regula,  unde se baga soclu bec. Ori încerci sa improvizezi ceva, ori alt far

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos. Care ar fi cauza contactului imperfect? 

Mulțumesc frumos. Care ar fi cauza contactului imperfect? Are cineva pe aici un far de vânzare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauza... asa a fost proiectat,  se incing lamelele de la soclu si se topeste plasticul de acolo 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, mulțumesc frumos. Am să caut un alt far. Niște recomandări ar fi bine venite!🤔

Modificat de Profu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dezmembrari sau noi...valeo, automotive lightning, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut

Am o problema, am schimbat blocul de lumini la un Golf V 2005 cu unul de la un Golf 7, mufa se potriveste doar ca nu mi se aprind farurile de ceata de pe spate iar cand il pun pe pozitii se pune direct faza scurta si ramane asa indiferent daca il misc spre dreapta(daca il pun pe 0 se opreste), se poate coda ceva sau cum as putea rezolva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!