Jump to content

Intrebare Debitmetru..


spesiel
 Share

Postare recomandată

salut ..am si io o intrebare... debitmetrul meu are cod 037906301C si nu prea este de gasit SH...am gasit ceva asemanator ..in loc de C este B..Este vreo diferenta???? stie cineva?? sau daca stie cineva unde imi pot gasi un debitmeru cu acelasi cod sau compatibil... pt VW GOLF III GTI ,1985cc,tip2E,85kw, an '95...multumesc acesta este debitmetrul meu (cu 4 pini).

post-17132-1210062956_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-are nimic. Si eu am acelasi tip de debitmetru ca al tau. Al meu original l-am schimbat cu unul care are un C in coada si merge excelent. In principiu tie ar trebui sa-ti mearga cel putin bine cu orice debitmetru pus pe motorul de 2.0 cu injectie digifant II (anii 1991-1995) cu 85 kw produs de grupul VAG. Imi ofer masina ca si cobai daca aveti indoieli, numai sa veniti voi cu debitmetrele... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paul_ral tre sa stie.. diferenta.

am acelasi motor, eu l-am schimbat, am luat original bosch.14mil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B a fost inlocuit cu C de la 15/11/1991 conform Etka.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ..am si io o intrebare... debitmetrul meu are cod 037906301C si nu prea este de gasit SH...am gasit ceva asemanator ..in loc de C este B..Este vreo diferenta???? stie cineva?? sau daca stie cineva unde imi pot gasi un debitmeru cu acelasi cod sau compatibil... pt VW GOLF III GTI ,1985cc,tip2E,85kw, an '95...multumesc acesta este debitmetrul meu (cu 4 pini).

Masina a avut pe ea B, eu l-am inlocuit cu C, nu e nici o diferenta din cate m-am documentat. Adica ele ca si piesa de catalog merg la acelasi motor B si C numai ca an diferit (B 93 si C 95 parca), oricum eu cand am cumparat masina ti-am spus ca cel B era hacuit de cel care o avusese inaintea mea deci s-ar putea sa fi fost schimbat de aia nu stiu sigur cu ce a venit masina din fabrica, dar a mers super cu C-ul.

Modificat de Radugti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ..am si io o intrebare... debitmetrul meu are cod 037906301C si nu prea este de gasit SH...am gasit ceva asemanator ..in loc de C este B..Este vreo diferenta???? stie cineva?? sau daca stie cineva unde imi pot gasi un debitmeru cu acelasi cod sau compatibil... pt VW GOLF III GTI ,1985cc,tip2E,85kw, an '95...multumesc acesta este debitmetrul meu (cu 4 pini).

E acelasi debitmetru ... codurile sunt echivalente...

La ce bani ai gasit second hand ? ... si ce simtome are al tau de il schimbi? ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

salve...si sorry ca reinviu acest topic....dar m-am apucat sa cuat ceve piese de golf si am gasit un debitmetru! Atasez o poza poate imi spunetzi si mie de pe ce motor este? Eu unul cred ca de la un motor ADY/AEP sau 2E...zilele astea ma duc sa citesc si codul de pe el (am uitat ) :icon_thumright:

post-25360-1235675588_thumb.jpg

post-25360-1235675633_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu ocazia asta la topicul acesta va intreb si eu motorul meu are debimetru e vorba de un motor 1.4 abd an fab 1993 intreb asta pentru ca eu nu am vazut la mine la motor aasa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest ghicicine

Dragos tdi...debitmetrul, atat cat il vad din fotografie, e exact ca si cel de pe golf-ul meu, 1993, motor 2E, injectie digifant 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci "ghicicine"de raspuns.... cred ca il scot la MEZAT.....intruct eu am motorul schimbat si nu mai este 2.0L benzina este 1,9L motorina

MERCI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
MatacheAndrei

Salut am si eu o intrebare o pun aici pentru ca in sectiunea golf 5 nu am gasit aceasta problema

Am si eu un golf 5 din 2006 si am facut o scanare cu VAG si mi-sa spus ca ar fi debimetru de aer dar cineva mi-a spus ca masina mea nu are asa ceva si vreau sa stiu daca are nu de alta dar sa nu cumpar degeaba

deci e un golf 5 2006 motor 1.4 benzina 75cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai gresit aria, aici e golf3/vento :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MatacheAndrei

ok o sa mai caut in sectiunea golf 5 ceva asemanator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

la voi apare debitmetru defect la o scanare cu vagcomul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu apare eroare pe debitmetru nu inseamna neaparat ca nu e defect. Pentru o diagnosticare exacta trebuie interpretate valorile sale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai de asta am intrebat.Eu l am schimbat ,iar diferenta a fost simtitoare.Interesant mi s a parut faptul ca vagcomul nu a zis nimic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!