Jump to content

Problema Parbriz Si Zgarieturi


ccc
 Share

Postare recomandată

Am o mica problema la parbriz ,l-am schimbat anu trecut ca-mi sarisera niste pietricele de pe drumurile patriei si avea mici puncte iar baietii care mi l-au montat s-au grabit.In concluzie imi picura ina numinte momente ploioase apa de sus din zona oglinzii retrovizoare.Ce parere aveti?

Ar trebui sa pun altul pe casco avand in vedere ca nici dupa iarna asta n-am scapat de punctulete de la pietricele sau sa-i aplic vre-un strat de silicon in partea superioara a parbrizului?

Mai am niste zgirieturi si nu stiu ce sa fac...sa-mi vopsesc elementele componente ale caroseriei sau sa-i dau un polish ,data trecuta cand am vopsit o portiera nu mi-a iesit cum trebuie si se vede diferenta de culoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine a sarti in cateva locuri vopseaua de pe capota (probabil de la griblura) si in acele locuri se vede ceva negru (nu stiu daca este chiar tabla sau altceva) . Oare trebuie sa-mi fac griji si sa vopsesc capota ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde cat de mult tii la ea (masina).

Daca ploua, si ai si ciupit parbrizul... schimba-l pe casco si solicita garantie la lucrare.

Pentru zgarieturi, daca sunt superficiale (adica nu au ajuns la tabla, fiind afectat doar lacul) sunt sanse sa iasa cu alte metode decat vopsit integral elementul. Daca nu... nu.

Daca a sarit vopseaua.... e decizia ta ce faci... dar de revopsit tot vei revopsi elementul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca elementul (capota) a fost vopsit acum 11 luni ! Nu-mi dau seama daca ceea ce vad eu negru este tabla sau altceva....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce vezi negru pe capota e tabla. nu a fost pretita bine pentru vopsire sau nu a fost vopsita bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi problema o am pe capota de la pietricele , vopsirea pe casco e un semn de intrebare deoarece daca vopsesc partile componente este posibil sa reapara din nou zgirieturi de la "prieteni ' si ce fac?Asta in cazul in care iese culoarea identica ,daca nu , apare ca o masinuta de la circ.Si celalalt aspect este revanzarea masinii.(peste 2 ani probabil)..daca se cunoaste ca a fost vopsita este posibil sa am putini cumparatori deoarece vor avea impresia ca am bushit-o.Nu stiu ce sa fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine pusa problema asta ultima CCC, si eu am niste zarieturi si doar nu ma apuc sa vopsesc totata masina ca sa iasa la fel, plus ca cine stie cat de calitativa va fi revopsirea. Dar daca o peticesc asa si se cunoaste putin ce ma fac la revanzare peste 2 ani sa zicem? Sau in alta ordine de idei...cat pot sta asa sgriata cu cheia si ciopita pe capota de la pietricele? poate sa intre rugina asa in ea sau nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rugina nu intra asa usor in fabiile noastre deoarece sunt tratate corespunzator anticoroziune,in timp este posibil sa rugineasca in locul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate se pare ca revopsirea nu este o solutie viabila pt ca in 90% din cazuri aceasta revopsire nu este de calitate ! (sau mai bine zis este de o calitate inforioara celei din fabrica)

Dar nu avem ce face , in unele cazuri anumite parti trebuie revopsite :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

am probleme cu pete de rugina pe la praguri si mai am cateva zgarieturi pe bara fata si cea spate...as fi vrut sa le vopsesc, dar nu stiu cum sa le vopsesc, galben ca si masina sau negru pt ca ma gandesc ca galbenul va fi diferit fata d erestul masinii... puteti s aimi recomandati o vopsitorie buna? as fi vrut sa merg la aviamotors pt ca au ceva oferte in aceasta perioada....ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vb la avia si ma costa 350 lei piesa(bara fata, bara spate, prag stanga, prag dreapta) in total 1400 lei....ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

700 ron 2 praguri? Mie unu mi se pare foarte mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel si mie//////dar sper sa gasesc ceva mai ok la pret si bun la calitate....pentru ca am rugina in praguri./////

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!