Jump to content

Releul 36


CVA G3
 Share

Postare recomandată

Da, da' avem competente impartite. Eu n-am administrare pe topicul de Golf 3.

@v@sy: multzam.

Modificat de Vizitator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    10

  • Amedeo

    9

  • sergiu90

    7

  • phun

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca este cineva interesat releu 36 am eu de vinzare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut , am achizionat  de curand un releu nr36 , l_am pus pe pozitia nr9 si nu se aude nimic, asta inseamna ca nu are instalatia originala trasa,   cum pot face legaturile originale in spatele tabloului , specific ca nu ma pricep sa descifrez schema electrica,, ma poate ajuta cineva cu ce fire si de unde sa le trag pentru a lega buzzerul original?      

   

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

salutare

eu am optiunea cu releul 36 o perioada mi-a functionat fara probleme dar de ceva vreme nu mai merge, am incercat cu 3 trei relee 36 dar degeaba nici una nu mai scotea sunet.

contactul de la usa merge din moment ce plafoniera si lumina din usi se aprind cand deschid usa....

ce as mai putea verifica?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
mariusache33

Apropo de discutia voastra, eu pe golful meu nu am avut nici un fel de buzzer de avertizare,dar aveam o alta chestie: in momentul in care uitam luminile aprinse ,nu puteam decat foarte greu sa incui usile. Din pacate ,de cand am schimbat bateria ,nu mai am aceasta optiune.Cred ca era ceva din optiunile din vagcom,dar nu am gasit pe nimeni sa se priceapa. Poate stiti voi!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveai bateria praf probabil, nu exista optiunea sa "incui usile mai greu" :D

Modificat de SethBv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mariusache33

Avea o rezistenta la cheie mult mai mare fata de atunci cand o incuiam si erau toate stinse. Si mai aveam ceva:cand puneam contactul,se aprindea bordul si luminile de interior(butoane geam,etc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se pot activa aceste chestii la golf 3 din vagcom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mariusache33

Te pricepi sau e doar o parere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_mihai

Nu e o parere,golf 3 e o masina de generatie veche si din calculator nu se poate activa sau dezactiva anumite optiuni ca la masinile de generatie mai noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare...o intrebare am un golf 19 TDI tip motor 1Z din 1994 are releul asta 36? Ma dispera ca patesc sa las farurile aprinse si nu buzaie...va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut,incerc de ceva timp sa-mi dau seama de ce nu mai suna buzer-ul.l-am verificat pe alta masina si merge.cantacul de la portiera functional.aveti idee ce ar mai putea fi defect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!