Jump to content

Lumini La Picioare


WooZie
 Share

Postare recomandată

Numai de la lampile fata - daca ai asa ceva - nu ai tras cablajul pana la mufa de sub scaun, daca masina nu a venit cu lampi spate de fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe fata am din fabrica, pe spate nu am. Deci trebuie sa vin cu fir din fata la cele din spate. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, trebuie sa te legi de la cele din fata - asa este si schema originala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai am o intrebare...pe unde pot veni cu firele ca sa fie cat mai spre original?

Modificat de Alin90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe sub ornamentul de la prag, si pe stanga si pe dreapta si treci cu un fir prin mufa, masa o iei de la firul maro de la incalzirea din scaune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ajutati-ma si pe mine cu un model de becuri cu led pt luminile de la picioare la vw jetta.

Multumesc

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2

http://www.led24.ro/cumpara/led-t10-cu-4-smd-5050-canbus-2749646

Ar fi modelul asta si inca unul la cel dar cu 6 smd-uri si nu stiu daca intra in soclul becurilor de la picioare.

Si-a mai montat careva din voi modelul asta de leduri?

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modelul pus de tine, este ok. vezi ca avem colegi care comercializeaza asa ceva - ei sunt in masura sa te ajute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg puse fie w5w 4smd side view fie w5w 2smd.

In functie de cat de puternice doresti sa fie.

Pm daca vrei vreunul din modelele astea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare, eu am din fabrica lumini la picioare decat in fata si am luat lampile si pentru spate si o sa trag fire de la cele din fata, dar nu imi este foarte clar daca se poate coda cu vag-comul sa ramana aprinse si in mers si sa se poata modifica intensitatea luminoasa din bord sau de altundeva... Am mers cu un A4 care avea in meniu 7 grade de intensitate pentru luminile de la picioare... Noi la Golf putem sa facem asa ceva? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai bc+ se poate seta in procente cat de luminoase sa fie, nu stiu daca se pot seta sa stea aprinse in mers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai bc+ se poate seta in procente cat de luminoase sa fie, nu stiu daca se pot seta sa stea aprinse in mers

Multumesc pentru promptitudine si felicitari pentru munca asidua de la inceputul topicului de acum ceva ani, am bc+ cred fiindca imi arata fiecare usa daca este deschisa si are navi de fabrica... o sa ma uit prin setarile din bc, dar ma gandeam ca poate v-ati facut setarea sa stea aprinse din vag-com...

In momentul actual ai luminile legate tot la plafoniera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, le-am pus pe pinii respectivi, altfel nu imi aparea in bord setarile lor, merg perfect si in ziua de azi

pfff acum am vazut ca eu eram titularul, am si uitat de atata timp, era chiar la 2 luni dupa ce am luat masina :)

apropo, vezi in meniul de lumini ca acolo gasesti ce trebuie

Modificat de WooZie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, eu am din fabrica lumini la picioare decat in fata si am luat lampile si pentru spate si o sa trag fire de la cele din fata, dar nu imi este foarte clar daca se poate coda cu vag-comul sa ramana aprinse si in mers si sa se poata modifica intensitatea luminoasa din bord sau de altundeva... Am mers cu un A4 care avea in meniu 7 grade de intensitate pentru luminile de la picioare... Noi la Golf putem sa facem asa ceva? 

Nu se poate la masina ta. A mea e din 2008 si nu merge. Verificat de colegul Florin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a mea e din 2008 si merge, or fi centrale diferite...nu ma pricep

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici la a mea nu merge desi masina este din 05.2008. Doar la Golf 6 stiu ca se pot seta sa stea aprinse la o intensitate de 10% in timpul mersului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat in meniu dar nici vorba de asa ceva :) probabil o sa improvizez ceva... Stiti cumva cum se desfac pragurile de plastic pe unde trebuie sa trec cu firele pana sub scaunele din fata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se desfac de pe prag cu o scula numita furculita sau cu acele scule de plastic de defacut trimurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici la a mea nu merge desi masina este din 05.2008. Doar la Golf 6 stiu ca se pot seta sa stea aprinse la o intensitate de 10% in timpul mersului.

 

merge si la unele Golf 5 - trebuie vazut daca ai sau nu, functia (posibil da la tine, mai ales ca e 2008)

 

M-am uitat in meniu dar nici vorba de asa ceva :) probabil o sa improvizez ceva... Stiti cumva cum se desfac pragurile de plastic pe unde trebuie sa trec cu firele pana sub scaunele din fata?

 

firele - treci cu ele, pe unde vin cele de fabrica.... pragurile se pot desface si cu mana, dar cu grija.... sa nu le rupi prinderile de pe ele.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut, ma poate ajuta cineva , la picioare in fata am lumini instalate din fabrica om, nu imi functioneaza , ce as putea verifica , am cautat daca nu sunt intrerupte firele undeva pana unde am putut, nu gasesc unde este problema e un G5.

 

ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica in codari pe centrala electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt becurile arse ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Salut, ma poate ajuta cineva , la picioare in fata am lumini instalate din fabrica om, nu imi functioneaza , ce as putea verifica , am cautat daca nu sunt intrerupte firele undeva pana unde am putut, nu gasesc unde este problema e un G5.

 

ms.

 

in afara de verificarile din posturile de mai sus, daca totul se verifica si e ok, atunci verifica

 

- daca plusul de la lampa pana in centrala in mufa B, pin 7 - are continuitate

- masa are continuitate - verifici cu masa de la caroserie.

 

cam astea sunt toate verficarile care le poti face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

 

si eu am avut aceeasi "manie" si am rezolvat-o in singurul mod cu putinta - dai jos plafoniera centrala,lipesti 2 fire unul pe "+" si altul pe "-" pe traseele electrice si mergi cu cele 2 fire pe sub tapiteria de plafon,prin stalpul dreapta de la parbriz,cobori pe langa bord si mai apoi sub torpedou pe protectia din poliester.Acolo am legat un set de leduri si am mers mai departe prin spatele pedalierului si am trecut in partea stanga unde am prins tot cu banda adeziva un alt set de leduri.Este singura metoda pentru iluminare la picioare si desi nu este prea folositoare,este de efect.Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

varianta de fabrica este conectarea in mufa B de la centrala electrica, in pinul 7 - pt plus si masa la caroserie - se activeaza pe centrala electrica - asta e varianta cea mai buna.

 

altfel, se pot face diverse combinatii....nu recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am verificat firele dar nu ajunge curent la becuri imi ramane sa verific codurile din centrala ce spunea Bundy ca prea multe modificari cu fire nu tare as face, revin cu noutati cand rezolv ceva  :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!