Jump to content

Lumini La Picioare


WooZie
 Share

Postare recomandată

Nu se intampla nimic, merg fara probleme - doar eroare pe VCDS.

Diferenta - o sa lucreze independent de plafoniera... si o sa fie schema facuta asa cum e de fabrica. Plus ca poti regla intensitatea lor.

Pin-ul se baga in conectorul B din centrala electrica, la pin-ul 7

Ti-am atasat si schema cu pozitionarea conectorilor centralei electrice.

post-30007-0-06630000-1332961520_thumb.j

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diferenta - o sa lucreze independent de plafoniera... si o sa fie schema facuta asa cum e de fabrica. Plus ca poti regla intensitatea lor.

Adica daca sunt independente cand se aprind? ca eu asta nu stiu, n-am vazut la nimeni din fabrica si asta intrebam, cum/cand. Intensitatea din bord ? sau numai cu interfata ?

multumesc pt tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Independente - ca sunt pe alt circuit... la asta ma refer.

Daca ai maxidot - da, iti apar in meniu si setezi intensitatea din BC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ce inseamna independent, stiu ca sunt pe alt circuit, dar se aprind altfel decat in acelasi timp cu plafoniera ? sau tot in tandem....asta ziceam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot cand deschizi usa, se aprind - doar ca le reglezi intensitatea separat si sunt puse cum trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot seta sa lumineza si cand e pozitia pusa si intensitatea se regleaza din potentiometrul din bord.

Sent from Al Bundy iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar fi perfect, o sa le mut saptamana viitoare, dar cred ca trebuie sa se faca ceva si cu vagcom nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

in primul rand daca vrei sa le legi la pinul 7 (schema OEM) tre sa le activezi cu vag com si daca ai leduri pe ele la fel tre sa activezi footwell lights inactive (LED) ca sa u fie probleme.......spun din ce am mai citit pe aici, Cristi sau Florin ar putea sa comfirme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bun, asteptam o confirmare de la baieti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

confirmare* scuze, garba :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Footwell inactive merge doar la centrala noua, la cea din 2008 se mai activeaza pe byte 16 sa se regleze din potentiometrul de la bord.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

din pacate nu am originala, e versiunea 11.2, bine pozele sunt cu o versiune 10.6, dar daca as sti ce sa bifez din casutele alea chiar daca nu am descriere, ma gandesc ca cineva poate a umblat pe acolo, as face :unsure:

rog un moderator sa stearga am scris gresit......in alt topic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
micuzzu_marius

pinul pentru mufa care intra in conectorul B in centrala electrica il gasesc doar la reprezentanta sau la orice magazin de piese auto sau electronice?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il gasesti la reprezentanta ca KIT reparatie fire, nu maim stiu codul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

stiu codul, deci doar la reprezentanta gasesc. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine stie ce tip de bec sunt in lampile originale ? sau macar ce consum are, merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt t10, la consum, nu mai stiu.... putem verifica....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bun merci, deci ne trebuie o rezistenta de 5w sa simulam becul....treaba e sa nu se incinga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Putin pe langa subiect: daca am lumini la picioare (sub bord), nu era normal sa am si sub oglinzile laterale?

Ce include pachetul lumini, mai exact (in afara de acest foot light, coming/leaving home)?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu, nu e obligatoriu. Si eu am Highline, lumini la picioare .... dar nu am lumini sub oglinzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da eu am alta problema , am deja in portiere , dar daca ma leg in parelel la ele pentru cele de la picioare nu supraincarc instalatia !? da ce bec sa pun ? si daca as vrea sa pun si pt ocupantii spate , tot pe acelasi traseu ? oare se poate ?! totusi sunt niste consumatori destui de marisori ... stau in mari dubii daca e sa ma apuc sau nu decautat piese ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu e atata consum, sa termini instalatia. Plus ca poti pune becoleduri, care au consum mic. Tragi fir de la comanda plafonierei, la usa deschisa. Iti faci frumos circuit, si tragi pe langa firele care vin la airbag-urile din scaune, pt locurile din spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tras eu lumini la picioare la golf 4 (mr vw ai tot golf? Sunt de pe mobil si nu vad semnatura).

Te legi fie la plafoniera sau la lampa din usa.

Pt a te lega la lampi trebuie date jos fetele de usi. Pt plafoniera desfaci la stalp unde este mufa (la picioare la sofer daca retin bine)

Am pus poze pe topicul masinii mele.

Sent from my HTC using Tapatalk.

Modificat de Muale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Touran cum e cel mai simplu sa pun lumini la picioare?

Dar sub oglinda exterioara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!