Jump to content

Fisiere Labels Pt. Vag-com


alex2004
 Share

Postare recomandată

Salut prieteni,

Cine poate deslusi din tainele VAG-COM-ului cum sa utilizezi un fisier .lbl care corespunde motorului tau? Eu am un Vento cu motor de 1.8 ADZ 66Kw identificat prin codul de ECU 1H0-907-311 P, utilizez o interfata seriala de diagnoza cu MAX232 care "merge" numai cu versiunea 3.11.2 si care nu in carca nici un fisier .lbl. Am descoperit la ROSS-TECH un label 3A-01.LBL care este de redirectare (in paranteza fie spus mai cere si 051-907-311-ABS.LBL si 8A0-997-311.lbl si tot asa si pe care nu ai de unde le download-a) si merge de la versiunea VAG 4.05 (scrie in header). Cum pot rezolva problema? Versiunea 4.09 nu merge cu interfata (si am muncit o multime sa o fac). Cred ca exista o solutie (in afara sa dai zeci de milioane pe interfete ROSS) ca altfel degeaba inregistrezi parametri pe care nu-i poti verifica ca sint in limite corecte. Poate mai au si altii problema asta.Va multumesc anticipat poate are cineva idee,

8A_01.txt

Modificat de alex2004
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Multumesc prieteni,

se vede ca nimeni nu mai este interesat de aceste probleme "old stuff''

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa iei legatura cu colegi care se ocupa de diagnoza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Incearca sa iei legatura cu colegi care se ocupa de diagnoza.

Multumesc muuuuuuult de tot, acum sint totatal edificat, mai vindem o interfata, mai vrajim un membru...., mai comentam aiurea, mai habar nu avem, mai nu vrem sa spunem, vinoooooo Jane catzi fac yo o diagnoza da sa nu stii ce te-a lovit, sa fim corectzi si colegiali,,,,,, nuuuu, bravo sheefuuu, coledgii de la diagnoza cu laptopul pe la coltzul straziii...... Acum serios credeam ca avem de-a face cu profesionisti..... Halal NU CRED CA ASTA ESTE SPIRITUL UNUI ADEVARAT FAN VW. prea s-au umflat burtzile. Cred ca cine stie, e fan ii place , e prieten si vrea are o alta atitudine nu numai de praduiala.... In rest iesti membru junior cu J mic, marsh de aici, cu gunoiale tale, n-ai nici macar 130 de cai..... ADIO!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D nu inteleg atitudinea ta.ce ti-a spus gresit paul_ral???????????? ti-a spus sa iei legatura cu cei care fac diagnoza pentru ca ei sunt in masura sa iti ofere sfaturi si daca au cred ca ti-ar da si fisierele. nu inteleg atitudinea ta prin care ii condamni pe toti de aici ca sunt numai pe"praduiala". iti spun eu ca sunt multi membri care fac diagnoza "moka". daca nu crezi, mergi si tu la intalnirile membrilor si vezi cum sta treaba. mi se pare total deplasata atitudinea ta. orice padure are uscaturi,dar nu trebuie sa generalizam. din topicul tau nu reiese altceva decat ca ai vaste cunostinte in materie de vag com,toti care fac diagnoza au burtile pline, nu are nimeni habar de nimic si tu stii totul.ADIO si tie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa fac acest topic stiky e tare de tot :D

Pana atunci ia matale o pauza, ia-ti laptopul si du-te langa domnu' Stan! Prietenii stiu de ce!

20% warn si 5 zile suspendare. Motivul: vezi Regulamentul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!