Jump to content

Se Poate Schimba Botul De 3 Cu Unul De Golf 4?


simplu
 Share

Postare recomandată

Am dat intamplator peste modificarile facute de neamtul asta pe net:

http://www.pagenstecher.de/Tuning/Tuning-C...inem-Golf-.html

si arata tare bine mai ales ca tb sa imi schimb aripile pe fata ca sunt cam mancate de rugina.

Intrebarea este cat de usor/greu este? E mult de modificat sau se potriveste usor botul de 4 pe un 3? (golful meu fiind tot cabrio ca si cel din link)

Modificat de simplu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a mai duscutat pe forum mai demult despre adaptarea farurilor de mk4, dar despre tot botul nu cred. oricum ultimile serii de g3 cabrio au fost vandute ca mk4, singura diferenta fiind doar botul care era de mk4, adica faruri , capota masca, bara. la inceput cand am vazut intr-un anunt pe net am crezut ca e adaptare dar dupaia am vaz k era fab 1999 si omu scrisese clar mk4 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diferentele estetice cel putin intre golf 3 si 4 cabrio sunt minime dupa parerea mea - de aici intrebarea...cat de greu e sa schimb botul cu totul...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wow , uni chiar refuza sa se plictiseasca :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Am dat intamplator peste modificarile facute de neamtul asta pe net:

http://www.pagenstecher.de/Tuning/Tuning-C...inem-Golf-.html

si arata tare bine mai ales ca tb sa imi schimb aripile pe fata ca sunt cam mancate de rugina.

Intrebarea este cat de usor/greu este? E mult de modificat sau se potriveste usor botul de 4 pe un 3? (golful meu fiind tot cabrio ca si cel din link)

Dai circa 8-9000 de euro si se face

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alex, nu-i asa. Cum sa te coste atatia bani niste aripi fata, o capota, o grila de radiator, farurile de G4 si spoilerul fata? Daca cuiva ii place, de ce sa nu incerci. Eu am doar farurile de G4 si o grila de radiator de la Rieger, care "imbraca" farurile. Depinde de gusturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu unul as ramane la golf 3. daca vreau o fata de golf 4, imi iau golf 4. ori e 3, ori e 4. :) asa, de ce nu il transformam in trabant? :P :D v-am dat o idee, cumva? :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva....farurile de Golf 4 se potrivesc la Golf 3 fara modificari? Sau trebuie facute unele? Care ar fi acele modificari daca poate sa imi zica cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut pe G3 faruri de la Hella cu geam clar asemanatoare celor de G4.

Acum 3-4 ani un far Hella cu geam clar era vreo 7 mil in timp ce unul de G4 vreo 4 mil.

Nu cred ca se potrivesc fara modificari cele de G4 pe G3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu se potrivesc fara modificari! trebuie modificari destul de multe si tot nu o sa iasa ceva foarte ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt faruri Hella dedicate cu geam clar. Pt golf 4 farurile sunt rotunde la toate colturile, la golf 3 au un colt patratos. Din cate am observat si priderile sunt un pic diferite.

post-14771-1210622896_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa am si io pe masina :)

post-12834-1210624119_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Alex, nu-i asa. Cum sa te coste atatia bani niste aripi fata, o capota, o grila de radiator, farurile de G4 si spoilerul fata? Daca cuiva ii place, de ce sa nu incerci. Eu am doar farurile de G4 si o grila de radiator de la Rieger, care "imbraca" farurile. Depinde de gusturi.

Da corect, logica era simpla daca nu-ti place G3 il vinzi si cu suma in cauza poti sa-ti iei un G4, asta daca nu-ti place vinu ' vechi..... fiecare masina are valoarea iei si cred ca nu stim sa o apreciem. Multumesc prieteni si sper ca nu v-am deranjat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Se poate pune fata de Golf 4 cabrio... Se potriveste tot fara modificari si ai in fata un Golf 4 :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da corect, logica era simpla daca nu-ti place G3 il vinzi si cu suma in cauza poti sa-ti iei un G4, asta daca nu-ti place vinu ' vechi..... fiecare masina are valoarea iei si cred ca nu stim sa o apreciem. Multumesc prieteni si sper ca nu v-am deranjat

dupa cum ai vazut nu te-a bagat nimeni in seama chiar daca ai postat offtopic de 2 ori...

Se poate pune fata de Golf 4 cabrio... Se potriveste tot fara modificari si ai in fata un Golf 4 :icon_thumright:

nu sunt deloc sigur ca e asa...de fapt sunt foarte sigur... :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat intamplator peste modificarile facute de neamtul asta pe net:

http://www.pagenstecher.de/Tuning/Tuning-C...inem-Golf-.html

si arata tare bine mai ales ca tb sa imi schimb aripile pe fata ca sunt cam mancate de rugina.

Intrebarea este cat de usor/greu este? E mult de modificat sau se potriveste usor botul de 4 pe un 3? (golful meu fiind tot cabrio ca si cel din link)

eu am vrut sa cumpar un golf 3....care chiar avea faruri de golf IV :)) se poate pune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vrut sa cumpar un golf 3....care chiar avea faruri de golf IV :vaidecapulmeu: se poate pune

se pot pune dar e mult de modificat si rezultatul final nu e cine stie ce...o transformare completa e cu totul altceva... :tomato:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar interioru se potriveste?ma refer bine-nteles la scaune+bancheta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!