Jump to content

Coloana Directie Sau......


boond
 Share

Postare recomandată

mai fratilor am si eu o problema la care nu ii dau de cap nici cum.poate reusiti sa ma ajutati voi ca imi este frica sa ma duc pe la vreun parlit de mecanic care sa mio strice mai mult.

PROBLEMA: in momentul in care virez...ori pe loc ori in mers imi scartaie ceva la coloana de directie.dar nu e u scartait de metal.parca ar fi un cauciuc care freaca ca mam uitat la pompa de servo si nu se aude de acolo...sau e cam impropriu spus scartuit dar se aude un zgomot si nu stiu ce are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si a mea are un scartait, la volan, cand invart volanul mai mult, de obicei pe loc cand fac vreo parcare. Dar din cate am mai citit, este din cauza prafului si ca trebuie bagata vaselina prin nu stiu ce de la volan.

Este un scartait de cauciuc asa, in mecanismul de la volan. Cred ca si la tine este vorba de acelasi scartait. N-ar trebui sa iti faci griji ca este o problema tehnica..

Masina mea este verificata la Autofit, si nu am probleme la directie, bucse etc.

Dar nu am timp sa fac operatiunea de curatare si ungere la volan, asa ca incerc sa ma obisnuiesc cu asta pana atunci.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scartaie intrucat fulia de la pompa de apa atinge cureaua de la servodirectie. Lucru ce mi s-a intamplat si mie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wizard 84.....e asa cum zici tu....mi-am luat un spray de ungere sa vad cand am un pic de timp sa dau cu el pe la volan si pe acolo si o sa iti spun ce am rezolvat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!