Jump to content

Compatibilitate Scaune Si Bancheta B5 - B5.5


mircea1380
 Share

Postare recomandată

Incarci pe postimage sau alt site de imagehostong si pui linkul imaginii aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Va rog, dacă îmi puteți spune concret: se poate monta de pe passat b5 sedan interiorul pe b5 variant?

Mi-a spus băiatul de la dezmembrări ca merge fără probleme, ca ar mai fi montat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge....sezutul din spate nu se poate...si fetele de usi necesita adaptari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai ce am achizitionat si eu un interior complet de variant cu intentia sa il montez pe berlina...

SIGUR si PRECIS   nu se poate monta partea din spate, spatar si sezut...

Sezutul  din cauza ca la variant are balamale, si e din 2 parti.

Spatar - ramane distantat fata de sezut si nici nu intra sus in cuiul de prindere; distanta de aprox 3 cm

 

P.S.in ultima poza am atasat mecanismul ce sustine cele 2 parti ale spatarului; se mai poate cobora dar nu cred ca mai mult de 1 cm, ceea ce nu e de ajuns..

post-105026-0-20099700-1450527122_thumb.

post-105026-0-94065600-1450527128_thumb.

post-105026-0-26473800-1450527474_thumb.

Modificat de FanBarcelona
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos!Am sa încerc sa caut de variant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baietii, a iesit vreodata din fabrica interior cu alcantara albastru??la passat? b5, b5.5?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baietii, a iesit vreodata din fabrica interior cu alcantara albastru??la passat? b5, b5.5?

 

da, uite cum am montat eu pe fostul meu B5 - interior care l-am luat tot de pe un B5 http://vwforum.ro/topic/56745-s-k-f-ul/?p=1645359

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut,

vreau sa iau un interor de piele de pe un sedan, (eu am variant) din cate am inteles bancheta nu se potriveste, s-ar potrivi tapiteria de de pe sezutul de la bancheta din spate de la sedan la sezutul de pe variant? si sa fiu sigur ,spatarul banchetei de pe sedan se potriveste pe variant sau necesita si el modificari? pernele din lateralele banchetei sunt si ele diferite?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu modificarile de rigoare...dat jos tapiteria, etc - recomand sa iti cauti unul de pe caroserie ca a ta, sa iti fie mai usor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Dar la partea exterioara(caroserie break)se pot adapta componentele de b5.5 la b5?Multumesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care componente te intereseaza  ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la partea din spate pana usile din fata se potrivesc piesele, de ex poti pune stopuri de b5,5 sau hayon, usi, ornamente parguri si altele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este chiar asa.... hayon-ul se potriveste - fizic - dar electric difera - la B5 deschiderea este cu clapa mecanica, la B5.5 este comanda cu switch electric.

Bara spate - si aici sunt diferente.

Stopuri - se pot monta, trebuie inversati pinii din mufa.

De aceea l-am rugat sa ne zica ce-l intereseaza.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, la partea electrica nu am facut referire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am b5 si caut fete de usi crem/negru de ceva timp ............masina mea este berlina si am inteles ca nu se potrivesc fetele de usi de pe variant , fie el b5 sau b5,5 ....este adevarat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tapiteriile de usi potrivesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna ziua,doresc sa montez o bancheta de superb 2 pe un passat b5,5 4 motion.

Bancheta de superb e dintr-o bucata iar a mea e fractionara(spatarul)

La sezut din ce am citit e posibil sa se potriveasca "husa" corect?

Ce pot sa fac,atat la sezut cat si la spatar.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai rabdare si ti se va raspunde daca e cazul. Nu cred ca a incercat nimeni scaune de Superb pe Passat, de asta nu ti s-a raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc,sper sa gasesc o solutie pana in wikend,,,,ca ma apuc de ea si habar nu am ce o sa iasa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am reusit,bancheta este  compatibila,sezutul fara modificari iar spatarul cu mici modificari in colturi sus unde la b5 vin centuriloe iar la superb centurile sunt in stalpi lunetei.

Am facut un mic decupaj in burete,pielea am lasato si doar am pliato pe langa suporti centurilor,a iesit perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteai incarca niste poze, sa vada si ochiul nostru. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!