Jump to content

Repere Semeringuri Planetare


delfinasul
 Share

Postare recomandată

Salut, stie cineva reperele sau part numberul pentru semeringurile flanselor de la planetare din cutia de la g3 gti, motor 2e, cutie CHE ?

A.Cosmin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare la toata lumea...stiu k topicul e deschis de mult timp dar nu am gasit nicaieri ceva referitor la problema mea...Mai exact imi curge ulei din cutie, pe la simeringul de la cautatorul de viteze..a mai avut cineva problema asta..cum il schimb si eu..pot sa scot cautatorul afara cumva :huh: sau trebuie desfacuta cutia? multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot sa intreb si eu cum cum ne dam seama daca imi curge ulei din cutie? adica in conditiile in care eu nu se sesizez ca picura pe undeva , cum verific nivelul acolo mai exact ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ar curge pe la semering ai observa picaturi pe sol sub masina si urme de ulei pe cutie si capetele dinspre cutie ale planetarelor

la cutia de pe 1,8 se poate inlocui semeringul de la cautator scotand tija de actionare care se prinde pe axul cautatorului si burduful din cauciuc pentru protectie. Se observa usor acel semering. Se scoate cu o surubelnita. Nu e nevoie sa dai cutia jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai la mine nu e nici o protectie...doar semeringul peste tija sa zik asa...si imi curge pe langa..deci trebuie sa iasa tija din semering?sau trag de semering afara peste tija?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Si eu am schimbat un semering de la cutie unde intra planetara si a trebuit sa mai cumpar un capac cu o garnitura care vine la cutie unde intra planetara ca se buseste la scos. Deci cine vrea sa schimbe semeringul de la cutie unde intra planetara mai are nevoie de o piesa(eu am facut 2 drumuri pana la magazinu de piese ca nu stiam de cea de-a doua piesa si am avut noroc ca au avut-o pe stock)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Si eu am schimbat seringul impreuna cu capacul, dar tot a trebuit sa fac doua drumuri. Mi-a dat de la magazin un semering cu alte cote, interioara mai mare.

Cotele semeringului :50x65.2x10

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Era vorba despre un golf 3 gti motor 2E cutie manuala pentru ce am schimbat eu pe vremea aceia. (Pentru postul de mai sus pus de mine)

Modificat de blordc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!