Jump to content

Bare transversale pentru suport biciclete, schiuri, etc.


FROST
 Share

Postare recomandată

Salutari! Am un Passat B5.5 din 2002 berlina si as vrea sa-i cumpar un portbagaj/bare tranversale cu diverse utilizari (ex. in poze). As vrea sa stiu daca se gaseste de cumparat asa ceva pentru ca masina pe plafon are in lateralele plafonului 2 canale unde cred ca s-ar putea monta asa ceva. Ma mai intereseaza de asemenea sistemul de prindere care sa fie compatibil cu masina. Unde as putea gasi de cumparat (de preferinta prin Timisoara) si care ar fi un pret acceptabil raportat la calitate si pret. Ce parere aveti de :

http://www.portbagaj.ro/index.php?FormName...;gyarto_id=2684

http://www.portbagaj.ro/index.php?FormName...;gyarto_id=5455

http://www.portbagaj.ro/index.php?FormName...gyarto_id=14484

post-8269-1206952991_thumb.jpg

post-8269-1206953012_thumb.jpg

post-8269-1206953138_thumb.jpg

post-8269-1206953148_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu noi nelamuriri :D Am gasit bare asemanatoare cu cele din prima poza in Selgros la 250 RON . Merita ? Chiar nu si-a luat nimeni asa ceva ? :)

Modificat de liviu_petrasc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am un variant si vreau traverse pt el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-9546-1207426710_thumb.jpg

cod : 3C9071151 666

pret in germania 179 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e pentru variant, care are barele alea pe pavilion.

Liviu cred ca vrea modelu pentru sedan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-9546-1207431781_thumb.jpg

cod: 3B0071126

in germania costa aprox. 100euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut Ma poate ajuta cineva cu niste informatii legate de suportii pentru bicicleta,inclusiv de suportii de pe plafon la B6? Locatie,pret informatii legate de montaj,etc. Problema mea este ca am nevoie urgent de ei si la Porsche ii pot aduce doar intr-o saptamina. Nu vreau sa ma gindesc si la posibile intirzieri legate de sarbatori. Multam anticipat.

PS Vreau sa multumesc tuturor celor care au postat pe acest forum,deoarece parerile voastre legate de B6,m-au facut in cele din urma -dupa citirea a sute de pareri pro si contra-sa decid in alegera facuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai incercat la pbv ??? sau la alti distribuitori vw?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Readuc in discutie subiectul pentru a nu crea altul;

Am achizitionat de la PBN u nset bare transversale portbagaj pentru Passat B5.5 varianta, limuzina (an 2004), si am o nelamurire:

Chederul usii ramane afectat de suportul metalic de la portbagaj, am pus o poza (sorry de calitate, e cu mobilul) ; Este normal ? Mai are cineva asa ceva? Nu le-am montat eu bine?

Mersi;

post-21671-1277900255_thumb.jpg

post-21671-1277900431_thumb.jpg

Modificat de adynis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt montate foarte bine. asa sta chederul, este normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adynis cat au costat barele pentru passatul tau b5.5?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreo 570 RON (+/- 15 ron ); Initial mi-a spus ca dureaza ~3 zile, intr-un final a durat 3 saptamani pana sa mi le aduca;

Ps. Si-a mai fost ceva haios ... fara sa-si dea seama imi spuse vreo 2 preturi: ~660 si ~570; Si mi-a scos prima data factura pe 660 ron ... si dupaia cand l-am intrebat, a gasit in program ca era cu 570 in alt loc ... si zice: "oups ... avea 2 preturi si programul il lua automat p-ala mai mare, dar pretul trebuia sa fie cel mai mic" .. intr-un final s-a rezolvat cu pretul mai mic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut adynis,

Spune-mi, te rog, barele alea, nu zgaraie vopseaua masinii?

As vrea si eu, dar ma tem de chestia asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu asftfel de bare dar nu recomand folosirea lor pe timp indelungat .Pe variant nu au contact cu chederul dar pe sedan da.Plus de asta la 50 -60 km /ora fac o galagie de-ti vine sa renunti la ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

Reînvii topicul...o întrebare pentru cunoscători: deși am verificat și în configuratorul online de la Thule, mai vreau o părere....suporții de fixare https://www.thule.com/en/ro/roof-rack/accessories/thule-rapid-system-754-_-754000 îi are cineva care poate confirma că sunt potriviți pt al meu Golf 5 hatchback în 5 uși din 2008?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!