Jump to content

Placajul Ala De Deasupra Portbagajului


Cosmin Doroftei
 Share

Postare recomandată

Cosmin Doroftei

Salut. Mi-a venit astazi o idee, sa pun boxe in placajul ala de deasupra portbagajului, dintre haion si bancheta, nu stiu care este denumirea lui stiintifica. Pare a fi destul de dur si rezistent incat sa tina doua boxe maricele.

Care este problema mea. As vrea sa stiu unde pot gasi un asemenea placaj daca ma plictisesc de boxe, daca vreau sa fie masina inapoi originala sau daca modificarea lui da gres. Daca se poate spune si un pret al acestuia ar fi si mai util. De "dezmembrari auto" nu cred ca poate fi vorba, nu cred ca gasesc pe undeva.

P.S. Conduc un Ibiza din 2001.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

La dezmembrari trebuie sa te gandesti in primul rand!

Placajul ala tine boxe normale dar trebuie sa te gandesti si sa verifici daca ai firele trase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin Doroftei

la dezmembrari in orasele mari pe o raza de 100 km de mine nu au seat ibiza. Fire am, ca am boxe pe spate, alea micute ovale in plasticul lateral. deci nu e problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa-ti spun ca eu am boxe pe spate si n-am probleme cu placajul.Asa am cumparat masina.

Eu zic sa incerci la un dealer Seat sa vezi daca pot sa ti-l aduca ei dar sa te astepti la un pret destul de mare.Oricum nu strica sa-i intrebi poate iti convine.Nu se stie niciodata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea ar fi sa nu gauresti polita ca sa pui boxe, ca dupa aceea daca te plictisesti de ele sau o sa vrei sa le dai jos va arata urat. Asa e la Ibiza mea, am cumparat-o cu gauri si acum caut polita sa o inlocuiesc pe cea gaurita.

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin Doroftei
Parerea mea ar fi sa nu gauresti polita ca sa pui boxe, ca dupa aceea daca te plictisesti de ele sau o sa vrei sa le dai jos va arata urat. Asa e la Ibiza mea, am cumparat-o cu gauri si acum caut polita sa o inlocuiesc pe cea gaurita.

Numai bine

Tocmai de asta ma feresc :)

sa am una de rezerva :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!