Jump to content

Cine Se Pricepe La Marirea Caiilor Putere


7 H 0 M A 5
 Share

Postare recomandată

Sal...am nevoie de ajutor....golful meu ii din 1988 cu motor de 1600 catalizator....m-ar interesa ceva ce sa-mi mareasca puterea masinii....chiptuning sau ceva de genu.....daca se poate sau nu?.....si am auzit ceva de pipercross...si in legatura cu aia ceva...mersi anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal...am nevoie de ajutor....golful meu ii din 1988 cu motor de 1600 catalizator....m-ar interesa ceva ce sa-mi mareasca puterea masinii....chiptuning sau ceva de genu.....daca se poate sau nu?.....si am auzit ceva de pipercross...si in legatura cu aia ceva...mersi anticipat

pe carburator nu se poate pune chip :rolleyes: . Mai bine cumparati 1 alt motor de 1.8, sau 1.6 si un carburator Webber. :icon_thumright:

Modificat de szrobik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi AICI poti gasi o gramada de informatii despre tuning sub toate formele lui. Lectura placuta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bani sa ai ca restul se rezolva mai ales pt motorul tau

Modificat de U-God
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiulasa de 1.6 cod EV si injectie CIS, si ai scos 110 cp ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!daca am 1.6 benzina si ii pun injectie se poate scoate 110 cp?suna interesant!! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a spus clar ca ai nevoie si de chiulasa! :)

Modificat de nelu_boss
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Daca tot vb. de tuning 1.6...Alezaju fiind de 81mm (ca la 1.8), deci, va intreb se poate ca blocul de 1.6 este la fel cu cel de 1.8??? :vaidecapulmeu: :Driver: :question: Difera doar cursa pistonului... sau blocul de 1.6 ii mai scurt??? :offtopic: :question:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gti de 1.6 e motor patrat, punand chiulasa aia pe 1.6 de golf 2 si cis, obtii un motor de 1.6 cu chiulasa de gti si injectie cis. dar nu obtii un gti de 1.6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand treci la 1.8, axa cu came sport, carburi duble sau simple X 4, reglaj carburi in functie de ce vrei sa faca masina, admisie marita, evacuare, comprimare motor (posibil sa mearga chiulasa de 1.6 pe bloc de 1.8, nu stiu la prinderi ca nu am unde sa ma uit, dar cei ce umotoare de genul asta pot da lamuriri), bujii mai strong :D ulei foarte bun, benzina foarte buna (anu uita ca vei avea motor comprimat)...

AAA era sa uit, alezate scaunele supappelor si pastrezi supapeele de la 1.8 cu rstul jucariilor de acolo.

Si scaopa de KAT :vaidecapulmeu: las sa fie fum.........si asa vine gaura enagra, macar sa ai CP pana la aparitia ei :P :) :) :)

Nu va fi un motor care sa te tine o nebunie de ani sau KM, dar va fi un motor de CP.

Pt CP suplimentari poti incerca, nu stiu pana la ce limita, sa mai iei putin din chiulasa de 1.6 si comprimi si mai tare motorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!