Jump to content

Vw Golf 1,8 90cp


-A L E X-
 Share

Postare recomandată

Salutare!As dori si eu niste detalii despre un Golf 3 1.8 90cp ABS...cu problemele aferente, consum, impresii...multumesc anticipat!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar nici o sugestie , informatii ceva????nu are nimeni un golf 3 1.8 benzinar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Passat 1,8 din 99...

Stiu ca nu e acelasi lucru...dar pare...hahaha

Eu am 125 Cp si 20V

Ce sa zic, baniuesc ca Golful de 90 CP ar merge la fel de bine ( puturos) ca si Passatul meu.

Consumul nu e mare...dar destul...banuiesc...Al meu merge cu 10 l/100 km prin oras, dar e automatic. Daca ies pe autostrada...la drum lung scade la 7-7,5 probabil..dar nu prea m-a interesat.

Eu dau prea putin pe benzina sa ma uit la consum.

In fine, e destul de costisitor sa il repari aasa ca ai grija daca il iei sa i se fi facut reviziile si service-ul la timp.

In rest...cum il tii asa il ai...

Succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am eu golf cu motorizarea aia...snt multumit de el :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bankaru alte informatii legat de fiabilitate, costuri intretinere sau consum imi poti da te rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina este destul fiabila, intretinerea ei nu este scumpa, piese sunt ieftine, consumu in oras creste pe la 9-10(nu Buc) iar afara undeva la 6,5-7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motorul este fiabil. eu am 215 000km cu el, la caroserie pot fi ceva probleme ma refer la praguri care cam la toate sunt infundate si la haion unde arunca toata mizeria si apa in spate si poate aparea rugina, consum in jur de 10 in oras si 7 in afara , dar depinde si de stilul de condus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult baieti ! am gasit o oferta de nerefuzat din 1995 editia Joker cu 1.8 90cp Abs geamuri fata-spate si altele la un pret destul de bun sa vedem ce o iesi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut un G3 1.8i de 90CP. Parerea mea ca e cel mai bun motor benzinar de pe G3. E fiabil si destul de "infigaret" pentru cei 90CP. In doi ani nu am schimbat (in afara de filtre, ulei, distributie) decat o flansa la carburator si bujiile (ma refer doar la motor). De multe ori m-am intrebat daca nu cumva avea mai mult de 90CP. Am ramas cu impresia ca era "umblat" pe la motor de vraun proprietar anterior. Se "ducea" in 160-170 destul de rapid.

Consum in regim:

- "DHL" :) 8 afara / 11 (chiar 12) in oras (C-ta)

- "ponderat" dar nu babeste (cam rar regimul asta :lol: ) 7 extraurban / 10 oras

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AM ACHIZITIONAT SI EU UNUL DE CURAND(1,8 90 CP 1997) AM 10000KM PARCURSI CU EL,NICI O PROBLEMA ,MERGE BELEA,CONSUM IN BUCURESTI 10%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

salut

si eu am tot golf 3 cu motor de 1.8 abs

e destul de infigaret chiar daca are cutie automata

consumul este cum spuneau si baietii mai sus undeva la 10 in oras si aproximativ 7 in afara

depinde si ce fel de stil de condus ai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.desi a trecut mult timp si ai toate informatiile,raspund si eu.am un adz,super multumit,putere mai mult decat suficienta tinand cont ca mai am un mk5 gt de 170hp.are totusi 90 cai la 1050kg,un raport excelent pt anii 90.piese ieftine rau,consum real,10-12 urban,dar la traficul de azi...afara cam 6-8-mers jucaus,cu exceptii pe autostrada(9,5 la o medie orara de 152km/h).in rest,ramane masina visurilor mele,cu amintiri deosebite,bune si rele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!