Jump to content

Octavia 2 - Nardogrey


andrey2003

Postare recomandată

Arata bine si ce este si mai bine este ca sunt puse de tine, ii mai lipsesc niste presuri din alea de mocheta, ca alea de cauciuc nu dau bine pe aceste pedale si poate footwell lights...

Bafta!

Link către comentariu

Am comandat sambata trecuta covorase textile.. Ieri m-au sunat ca au venit si probabil sambata ma duc sa le iau.. :D

Footwell lights.. hmm.. sunt foarte misto.. dar e cam mult de munca.. :D

Link către comentariu
  • 1 month later...

New update:

Grila fara emblema.. OEM STYLE :blink:

Am dat-o la vopsit.. rama culoarea masinii si centrul cu dungile verticale negru mat.. :rolleyes:

post-21627-1236795286_thumb.jpg

Link către comentariu

100% cred ca eu am terminat-o primul.. :frigbaitata:

Poze cu ea vopsita si montata pe masina.. :blah:

Pareri? :Driver:

post-21627-1237046517_thumb.jpg

post-21627-1237046520_thumb.jpg

post-21627-1237046545_thumb.jpg

post-21627-1237046635_thumb.jpg

Link către comentariu

interesanta chiar misto,da si tu mai multe detalii,ai cum parat-o ,ai facut-o tu, sint si eu interesat de asa ceva

Link către comentariu

Jui - Nu este cumparata. Am facut rost de la cineva de o grila sparta putin in stanga si am cumparat o grila sh intreaga si am dat-o la cineva sa o modifice.

Link către comentariu

A iesit bine, sper sa o montez si eu dupa ce montez suspensia noua, ceva pe la roti , rotile de vara etc..., o am gata de o luna dar cum am mai zis...nu am timp de ea, azi am spalat-o prima data dupa 2 luni si jumate.

Bafta in continuare!

Link către comentariu
A iesit beton!!! Tu esti primul care a terminat-o sau Gabriel? :)

Pune-i folie neagra pe ea, la fel cum ai avut pe cea cu emblema, va arata mult mai bine

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Gabriel - Multumesc!

axl666 - Daca o vopsesc neagra partea aceea grila va parea prea mare. Inainte mai era emblema care atragea atentia.. acum nu cred ca va arata bine.. :rolleyes:

Pe 18 Martie am facut revizia de 1 an la 11 128km la PBV1. Am pus ulei Castrol Edge 5x30 LongLife 507 00 si am schimbat filtru de motorina, filtru de ulei, filtru de aer si filtru polen. :angry:

Am facut schimb cu Andrei_JSE de cauciucuri. Eu aveam Michelin Pilot Primacy si mi-a dat GoodYear Eagle F1. Sunt putin mai zgomotoase, dar stau mai bine la capitolul aderenta.. :sick:

P.S. Am dat fustele si bandourile la vopsit.. :rolleyes:

post-21627-1238438499_thumb.jpg

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

Sa nu inegresti rama grilei, asa cum e acum e foarte bine :angry:

Link către comentariu
octavia 4ever

Buna treaba cu vopsitul bandourilor . Esti pe drumul cel bun :angry:

Link către comentariu

Gata.. Am pus pe masina fustele si bandourile.. :ceuameni: Cand spal masina revin cu poze..

Link către comentariu

M-ai dat peste cap :vaidecapulmeu: foarte tare frate.. :icon_thumright: felicitari...

Link către comentariu

Arata excelent! Felicitari!

Singurul lucru ca mie personal nu-mi place (dar da bine pe masina ta) sunt pleoapele.

Link către comentariu
octavia 4ever

Super treaba :blink: Cat a costat vopsitu bandourilor si ce planuri mai ai ?

Link către comentariu

Multumesc pentru pareri.. :D

Ca planuri.. ar fi multe.. dar nu vrea sa vorbesc inainte si sa nu ma tin de cuvant.. :icon_thumright:

Link către comentariu

Salut si succes la modificari, vreau sa spun si eu o parere daca imi permiti, scoate pleoapele.In rest a iesit super :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Multumesc..

Din pacate ieri, inainte sa plec vecinul din stanga masinii mele din parcarea blocului a plecat cu oglinda din dreapta pliata si nu a mai fost atent la masina mea si a zgariat farul si bara. Trebuie schimbat farul si vopsita bara si bandou. Octavia a rezistat mult mai bine decat Clio.. el are zgariata bara spate si infundata si zgariata aripa spate.

Pe aripa spate am o infundatura (cred ca este de la un carucior de la Cora..) exact pe muchie. Asta este de vreo 2 luni. Cand o duc sa-mi schimbe farul si sa vopseasca bara probabil voi repara si infundatura asta..

Multa lume neatenta.. :)

Link către comentariu

Unde ai vopsit bandourile si cam cat au costat ? Poti sa imi dai mesaj privat, eventual .. mersi :wub:

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!