Jump to content

Octavia 2 - Nardogrey


andrey2003

Postare recomandată

Pleoapele le-am luat noi de la SkodaTuning cu 200RON.

Eleronul l-am luat de la un baiat (il luase la o combinatie si nu avea ce sa faca cu el.. era nevosit, nemontat pe masina.. pachet complet) cu 200RON. Nou este 300 si ceva de RON din cate stiu eu..

Le-am vopsit la un prieten care e vopsitor la Brady. Am dat 100RON pe eleron luneta, eleron portbagaj si pleoape.

post-21627-1207162530_thumb.jpg

post-21627-1207162533_thumb.jpg

post-21627-1207162537_thumb.jpg

Link către comentariu

am si eu o intrebare, cand ai luat ca optional pachetul dinamyc I nu ti-au bagat pe gat si airbaguri pt cap??? pt ca pe site la avia motors in momentul in care selectez pachetul dinamic I intra si airbaguri pt cap.....si sunt curios daca numai la avia sau peste tot e asa....

Link către comentariu

foarte frumoasa masina multi km fara probleme

PS dc nu iti scoti aparatoarele de noroi? arata urat parerea mea

Link către comentariu

Frumoasa dap ... si eu voiam sa zic acelasi lucru cu aparatoarele dar am zis sa nu zic, acum vazand ce zice si colegul nu mai ma pot abtine, mie mi se pare ca strica tot aspectul masini privita din spate .am vazut rs cu jante pe 19 si cu aparatori dar pe fata si nu deranjau deloc dar pe spate mi se pare ca sunt prea urat pozitionate.

Bafta!

Link către comentariu

@All: Mersi :rolleyes:

Aparatorile de noroi.. intr-adevar.. cam stica aspectul.. dar sunt multe pietre/nisip la noi.. si la masina anterioara se facuse urat bara din cauza asta.. sa vad.. ma mai gandesc.. :)

@Dogy_10: Nu mi-a zis nimeni nimic de airbagurile pt cap.. Am luat doar Dynamicul simplu.. :)

Link către comentariu

Nu ai pentru ce.. :)

Astazi a facut o saptamana si ~160km..

Poze de la prima ei baita la spalatorie facuta astazi:

post-21627-1207329714_thumb.jpg

post-21627-1207329773_thumb.jpg

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

Sambata am fost la munte cu ea.. Are ~500km acum.. :D :)

5 poze :icon_thumright:

(loganul acela de langa octavia e fosta masina)

post-21627-1207551604_thumb.jpg

post-21627-1207551608_thumb.jpg

post-21627-1207551611_thumb.jpg

post-21627-1207551616_thumb.jpg

post-21627-1207551622_thumb.jpg

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

Felicitari si sa te bucuri de ea multi Km. Se vede si pasiunea.

Aparatorile de noroi parca nu deranjeaza asa de tare, pentru ca se pierd in negrul de la spate. In rest e OK.

Link către comentariu

Frumos exemplar, identic cu ce o sa iau si eu in 2 luni. Ar fi mare deranjul daca te-as ruga sa pozezi interiorul mai in detaliu, sunt foarte curios de tapiseria scaunelor sport.

Inca o data felicitari si cat mai multi km.

P.s. Dupa 500 km care e parerea ta de scaune? Merita luate?

Link către comentariu

@Daniel 57 - Multumesc.. :lol: Ar arata totusi mai bine fara aparatori.. dar.. mai bine cu ele si in siguranta..

@rifflections - Mersi.. Nu-i problema.. O sa fac niste poze cand am timp.. Cel mai probabil in weekend.. Parerea mea ca merita scaunele. Sunt si confortabile si arata si foarte bine.. Asteptam sa o vedem si pe a ta cat mai repede.. :)

Niste poze de la munte cu care m-am jucat putin.. :lol:

post-21627-1207596461_thumb.jpg

post-21627-1207596464_thumb.jpg

post-21627-1207596467_thumb.jpg

Link către comentariu

foarte frumoasa masina..imi place la nebunie..mai pune poze :lol: ai grija de ea si la cati mai multi km fara nici o problema

toate cele bune

Link către comentariu

Imi pare rau dar nu am facut.. Nu prea am avut cand.. :angry: Am fost plecat din bucuresti si sambata si duminica.. :beer:

Link către comentariu

Din cate am vazut ai luat pachetul dinamic 1...Imi poti spune si mie ce e mai exact "pachetul crom Elegance" care face parte din dinamic 1?

Link către comentariu

La varianta Elegance, schimbatorul are o parte cromata si frana de mana are butonul cromat. Daca iei trend/classic cu pachetul dinamic iti va pune schimbatorul si frana de mana cu crom ca la elegance..

Nu sunt foarte sigur de aceasta informatie.. dar asa am auzit + ca a mea fata de alte elegance-uri nu are nimic cromat in + sau in -..

Link către comentariu

OFF TOPIC, mi-au placut mult pozele tale cu fundalul schimbat :lol:, :vaidecapulmeu::lol: frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos si fara nici un fel de eveniment. :screwy:

Link către comentariu

+2poze cu numerele negre.. din nefericire sunt imprimate stramb cifrele/numerele pe tablita.. si arata destul de urat :icon_thumright:

post-21627-1208601479_thumb.jpg

post-21627-1208601483_thumb.jpg

post-21627-1208601486_thumb.jpg

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

imi place mult masina ta andrei...s`o stapanesti sanatos..sper in curand sa iau si eu un asemenea exemplar..

Link către comentariu

Salut,f frumoasa masina,imi place mult interiorul ....

Vroiam sa te intreb cu ce ai vopsit etrierele?Tine vopseaua ,deoarece acolo se produc temperaturi f mari...

Si a trebuit sa dai rotile jos sau le-ai vopsit direct?

MS mult :rolleyes:

Link către comentariu

@all: Multumesc.. :P

@Aky: Vopsea normala am folosit.. La masina anterioara (Logan) i-am avut vopsiti si au rezistat 3 ani fara probleme..

Link către comentariu

Astazi am spalat-o si i-am lipit pe luneta sticker cu vwforum.ro :wacko:

Masinuta are 903km :D

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!