Jump to content

Octavia 2 - Nardogrey


andrey2003

Postare recomandată

vezi la octavia rs a lui sorin_balan. are xenon galben pe proiectoare. tu vrei sa pui folie sau bec galben?

estetic,paprerile sunt impartite;depinde cum iti place tie (daca sa ai folie galbena sau nu).

functional,vei vedea foarte bine cand afara e ceata/ud si aprinzi proiectoarele cu xenon 3000k.

daca esti dintre cei ce merg cu proiectoarele aprinse mereu si fara faza scurta (ca asa e cool) atunci conteaza doar ce iti place tie.

ca sa inchei,eu votez tp xenon galben in proiector!

Link către comentariu

Aa vrea bec galben, dar nu am gasit nicaieri in RO. Xenon nu vreau pentru ca sunt de parere ca bate imprastiat rau si ii deranjeaza pe ceilalti.. Nu merg cu proiectoarele aprinse aiurea!! Le folosesc doar cand e necesar.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Pe 01.01.2012 o "soferita" a vrut sa faca dreapta de pe banda 2, iar eu eram pe banda 1 si m-a luat si pe mine cu ea. Rezultate: aripa stanga fata zgariata, bara zgariata, far zgariat, janta zgariata, usa stanga fata putin zgariata.

Daca tot trebuia bagata in service pentru asta, mai aveam si alte parti cu mici defecte si am vopsit-o integral + schimbat parbriz. De abia astept sa fie gata.

Modificarile aparute dupa aceasta "renovare":

-stopuri facelift

-emblema spate scoasa

-stalpii dintre usi + oglinzi negru lucios

-trimuri + consola centrala piano black

Astazi am cumparat un climatronic de Passat B6 de pe care voi lua inelele acelea subtiri cromate de la butoane si butonul ON/OFF.

post-21627-0-34763400-1327355013_thumb.j

Link către comentariu

Am eu xenon galben pe lunga si proiectoare si sunt destul de ok, am si folie pe ele galbena si tot se vad bine...

Link către comentariu

@Gabriel - Deocamdata mi-a trecut cu proiectoarele galbene. Xenon nu vreau.. eventual becuri galbene normale daca as gasi as lua.

@nervoss - Mie imi plac, mai ales masina fiind gri mi se pare ca arata bine. :)

@razraz - Masina este inca in service. Cand o iau revin cu poze! ;)

Link către comentariu
  • 1 month later...

arata super

stopurile de FL sunt singurele care par ca nu prea se potrivest in rest :emthup:

Link către comentariu

cea mai frumoasa Octavia de pe forum..nu ma satur sa ma uit la ea..bravo tie..

Link către comentariu
dani_stefan23

facut cu bun gust. nu as schimba nimic la ea.imi plac mai ales oglinzile negre :)

Link către comentariu

razraz - Multumesc!! :icon_thumleft:

B_U_T - Multumesc!! Imi pare bine ca iti place. :icon_redface:

dani_stefan23 - Multumesc!! :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Gata, am pus rotile de vara: Luna 18" + Continental SportContact 2. :)

post-21627-0-01060900-1332002491_thumb.j

post-21627-0-21557800-1332002495_thumb.j

post-21627-0-87137900-1332002498_thumb.j

post-21627-0-60326000-1332002502_thumb.j

Link către comentariu

Vin foarte frumos imi plac mult, sa ai grija de ele sa le feresti de gropi :D

Ce procente ai folia fata-spate, imi place cum se vedea si vreau sa pun si eu pe a mea culoarea fiind aceasi. Probleme ceva cu politia?

Link către comentariu

Multumesc!!

Folia este Llumar 35% transparenta fata-spate. O am din mai 2011 si pana acum nu am avut nicio problema. Daca te intereseaza iti pot da nr de tel al celor care mi-au montat-o (lucreaza bine si au preturi bune).

Link către comentariu

Frumoasa masina si cu modificari de bun gust, stopurile de facelift eu zic ca dau bine, cu plafonul negru nu te incanta ideea?

Modificat de Kicker
Link către comentariu

Alta viata cu arcurile H&R, sta masina mult mai bine pe roti. Pe fata janta vine flush cu aripa?

Imi place cum arata din orice unghi :icon_thumleft: . Estetic nu vad ce ar mai fi de facut.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Kicker - Multumesc!! Mi-au mai spus si altii de plafon negru, dar nu stiu ce sa zic.. Sunt in dubiu. Cred ca il las asa deocamdata.

The_Ego - Multumesc!! Si mie imi place foarte mult cu arcurile.. O schimba enorm. Da, pe fata vin la linie cu aripa rotile.. Pe spate nu. Trebuie sa-i mai schimb numerele si i-as vopsi si grilele din bara negru semilucios.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

foarte bine arata masina...rasfoind prin topic voiam sa-ti zic ca plange dupa niste jante pe 18, dar pagina asta mi-a inchis gura. :P

Bravo, arata foarte foarte bine. Sa o stapanesti sanatos si fara incidente.

Link către comentariu

Daca tot m-am apucat de carcotit: nu-mi place cum ai pus senzorii aia. N-ai gasit niciuna cu senzori OEM ca sa masori distantele? Si nu-mi mai place eleronul de pe portbagaj, pare prea incarcat, doar cel de pe luneta ar fi de ajuns.

Imi place insa foarte mult cum arata cu jantele astea, cred ca sunt cele mai frumoase jante care le poti pune pe o Octavie

Modificat de nervoss
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!