Jump to content

Octavia 2 - Nardogrey


andrey2003

Postare recomandată

octavia 4ever

Solutia , pune-i inapoi lampile alea clasice la 1.5 lei bucata :)) de 4 luni nu mai am nici un stres. Ma saturasem sa dau 20 de lei pe un led:))) o data pe luna :)) ; gata cu gluma , daca reusesti asa te rog sa ne spui de unde si cu cat si sa pui poze , si eu sunt interesat:P

Link către comentariu
  • 4 months later...

Pai m-am gandit la asta, dar am pe luneta eleronul de la Milotec care cu plafon negru ar arata groaznic. Imi e teama ca daca il dau jos vor ramane ceva urme(ma voi interesa sa vad ce si cum..).. In curand doresc sa o revopsesc complet si doresc sa fac stalpii dintre usi negru lucios si eventual oglinzile.

Link către comentariu

Fa si eleronul negru ca si plafonul. O sa vezi ca ramane efectul pe care-l da si acum dar putin mai scazut cand privesti de la distanta mare si din lateral. Din spate, pe ce masini am vazut arata foarte bine. Ii pui un autocolant de proba ca nu e o avere.

Link către comentariu

am citit tot topicul ... foarte frumoasa masina , mi-au placut mult modificarile aduse de tine . multi km fara probleme . stima

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

O sa ma mai gandesc legat de plafon.. Deocamdata nu pot sa ma lipsesc de ea lasand-o in service..

remusvip - Multumesc.

Acum are ~38.500km si astazi a primit jante 18" Luna de pe Superb 2.. :D

post-21627-70463_thumb.jpg

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

Arata intr-un mare fel cu jantele astea :emthup: , desi cred ca va trebui sa le dai jos destul de repede sau ai cauciucuri de iarna pe 18"?

Suspensie caaand? :icon_cheesygrin: Arata putin a 4x4, cu cat sunt jantele mai mari cu atat e mai accentuata senzatia. Asta ii lipseste sa fie completa dpdv vizual.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Multumesc. :D

Stiu ca e SUV.. :)) Am arcurile H&R cumparate de vreo 3-4saptamani, dar le pun la primavara ca nu vreau sa o frec toata iarna cu ea pe dedesupt..

post-21627-0-09365100-1320175903_thumb.j

post-21627-0-66181200-1320176078_thumb.j

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

Astazi am cumparat si un set de jante Rial Flair pe 16" 7j et40 care au inlocuit jantele de tabla de la rotile de iarna.. :)

post-21627-0-35568700-1320602809_thumb.j

post-21627-0-70371000-1320602813_thumb.j

Link către comentariu

Am citit tot topicul si vreau sa te felicit pentru felul in care arata masina. Sa te bucuri de ea si cat mai multi kilometri fara probleme.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Multumesc frumos!! ;)

3 updateuri (2 bune, 1 rau):

-4 cauciucuri noi Continental Sportcontact 2 225/40/18

-miercurea trecuta o tipa cu un Megane a facut dreapta IN MINE de pe banda 3 la razoare, eu fiind pe banda 2.. daune: stop spart, plastic de sub stop mucificat, bara zgariata, aripa zgariata, janta zgariata (a iesit la polish aproape tot..) - am mers la asigurare mi-au dat aripa + bara + janta + ornament stop de revopsit si stop de schimbat

-navi Columbus RNS510 yahoolovestruck.gif

O poza deocamdata..

post-21627-0-49132300-1322216280_thumb.j

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

Care-i treaba cu jantele (accesoriile in general) puse de tine ulterior, in cazul unei daune? Asiguratorul vinovatului nu despagubeste dupa VIN-ul masinii? Banuiesc ca jantele tale nu apar din moment ce le-ai pus tu. Daca presupunem ca janta se spargea, primeai alta noua?

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Din cate stiu eu in cazul RCAului asiguratorul e obligat sa iti faca masina exact ca inainte de accident. Daca aveam bara de logan pe spate si se spargea, imi dadeau bara de logan.. La casco e in functie de cum e masina asigurata.. Nu stiu ce s-ar fi intamplat daca sa zicem ca se spargea o janta de iarna, iar in polita mea intra jantele Pegasus. Poate se pricepe cineva mai bine sa ne scoata din ceata..

Link către comentariu

Ms de rapsuns. Asta ma interesa in special, legat de RCA. A intrat si in mine cineva exact ca la tine in stanga spate. De pe banda 3 pe 2, in mine.. Noroc ca aveam tablele de iarna si a dat mai mult in cauciucul destul de gros. M-am bucurat ca nu era janta de vara ca ma vedeam fara ea.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Si eu m-am bucurat ca am avut rotile de iarna.. Daca imi zgaria una de vara era groaznic.. :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Victorbm - Multumesc frumos!! ;)

Din nou un update bun si unul rau.. Am comandat lame pentru stergatoarele fata (multumiri domnului Al Bundy pentru codul pt lame). Au venit si cand am plecat de la facultate ma duceam spre Brady, urcam de la pta Constitutiei spre Mariott mi-a sarit de la un Golf din fata mea o piatra in parbriz si s-a facut o floricica de toata frumusetea de vreo 2cm diametru + fisura care vad ca se cam extinde usor-usor.. Nu am mai montat lamele.. le pun dupa ce schimb parbrizu sa nu le strice pe cele noi din cauza "gaurii" din parbriz. Acum o sapatamana a facut 40.000km. :D

Link către comentariu

arata mai bine cele albe..dar sunt mai folositoare cele galbene

nice ride..... :icon_thumleft:

Link către comentariu

Eu zic sa da..prea e argintiu cu negru tot botul. Mici pete de culoare in colturi nu strica, arata si ceva mai agresiv imho :icon_cheesygrin: .

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!