Jump to content

Candy White B6


CT 10 VWP

Postare recomandată

Nasoala intamplarea, dar cum spunea un coleg mai sus fierul se repara. Asta este, bine ca nu a avut nimeni de suferit.

Link către comentariu
  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CT 10 VWP

    119

  • Riddler

    27

  • B_U_T

    19

  • Ioana

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

offf.nasol.

dar bine ca sunteti voi OK, si ca nu e asa rau..se face usor..dar stiu cum e sa stai fara masina.

unde ai asigurare?

Link către comentariu

Am CASCO la Generali, pentru ca pe CASCO o fac si ii las pe ei sa se "certe" cu Asirom-ul (RCA-ul celui vinovat).

Link către comentariu

Uof..ieri am vazut-o si era bine,sanatoasa..lasa CT ca o faci bine..s-a spart ceva in interior sau nu mai tabla sau plastice?Sper ca ai avut centura si nu ai patit nimic.Masina unde e acum? Take Care!

P.S masina unde e acum?

Modificat de But_Fns
Link către comentariu

George, imi pare rau pentru ce ai patit, soferii astia de dubite si dacii papuc conduc extrem de prost si neatent! Masina se repara, dar ce e cel mai important este ca nu ai patit tu sau cine a mai fost in masina nimic.

Link către comentariu

Eu am vazut-o azi pe bulevard pe la 12 ....... Nu mi-a venit sa cred cand mi-a spus. Masina se repara, desi senzatia e nasoala cand o vezi asa.... Bine ca nu ati patit nimic grav....... :D

Link către comentariu

Multumesc tuturor pentru sustinere!

Masina nu a fost afectata decat la tabla si plastice, plus far si semnalizare.

Partile de sub capota sunt neatinse, motor, radiator, etc...

LE: Masina a stat peste noapte la parintii mei in curte, acum o sa plec sa rezolv partea de reparatie (CASCO, RCA, etc.).

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu

naspa grasule... L-ai "mustrat" macar pe ala? Asa pe la ochisori ar trebui, ca sa fie atent alta data!

Link către comentariu

Pfff.... nasol rau de tot!!! Mi se rupe sufletul cand vad un Passat sifonat :) , dar pana la urma cel mai mut conteaza ca esti tu ok ;) !! Cu sigranta cel din Opel era un imbecil angajat la o firma si care cand conduce masina altuia nu mai tine cont si de regulile de circulatie. Astia si cei care fac liniute prin centrul Bucurestiului pe la Inter (si nu doar Buc), ar trebui sa li se i carnetul pe o buna perioada de timp!! Zilele trecute mergeam linistit cu prietena seara, si deodata vad in oglinda venind 2 "eroi" , facand slalom printre masini, un RS4 cu o octavia RS iar 1 min mai tarziu la fel 2 octavia si un superb! Acesti eroi pun vietiile altora in pericol. Ei nu inteleg ca asaceva nu se face prin oras si mai mult de atat ca la randul lor sunt doar niste soferi amatori. E pacat ca sunt atatia cascati si inconstienti pe drumurile noastre!

Iti doresc sanatate, si multa rabdare pana ti se va repara masina!

Link către comentariu

Am venit de la dealer (service) si am aflat ca lucrarea dureaza undeva la 3 saptamani.

Comanda pentru piese a fost deja data, dar dureaza o saptamana sosirea lor.

Perioada de service se mareste, intrucat existe si avaria la partea din spate si trebuie verificat si sistemul de directie, plus roata si celelalte angrenaje.

Totodata, desi ieri am reusit sa ridic capota si nu mi s-a parut a exista vreo avarie acolo, trebuie sa se faca verificari si la piesele ce se afla in fata motorului, pentru siguranta.

Multumesc, insa ce ma doare cel mai tare, e faptul ca sunt NEVINOVAT!.

Link către comentariu

Mai conteaza ca esti NEVINOVAT in ziua de azi ?! ...eu zic ca NU, ajung la inchioase oameni nevinovati din divese erori, dapai cand esti sofer in traficul zilelor noastre :rolleyes:

3 saptamani te plimbi cu Jetta fratelui sau ramai pieton ?! :Driver:

Link către comentariu

Inchiriem amandoi o masina deoarece si eu am facut buba la masina :rolleyes:

Link către comentariu

Pieton! :rolleyes:

@Calin - inchiriem o masina amandoi si facem naveta Ploiesti - Constanta - Ploiesti - Constanta - etc. :icon_thumright:

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu

sper ca te mai duci sa o vezi in astea 3 saptamani..sa ii faci poze,sa o vedem in ce stadiu se afla..

Link către comentariu

Salutare. Imi pare tare rau pentru ce ai patit la masina... Important este ca tu esti bine.

But fns zice bine, insa sfatul meu este ca atunci cand te duci pe la ea, sa ii omenesti pe oamenii care lucreaza la ea cu ceva. Ai sanse mai mari sa iti faca o lucrare buna.

Link către comentariu

De ce sa-i omeneasca? Nu crezi ca castiga destul de bine? Mai ales cand repari ceva pe asigurare baga niste sume astronomice, nu stii de unde le scot. Nu trebuie incurajate astfel de chestii, peste tot pe unde mergem trebuie sa dam "atentii".

Bafta, o rezolvare cat mai rapida si buna a problemei (adica sa iasa ca noua).

Link către comentariu

:( Dupa ce ca platesti o groaza asigurarea si mai stai sa umblii si dupa hartii, programari si te lipsesti si de masina, sa mai dai si "atentii"?! Daca ar fi sa nu cada bine bara sau farul sau mai stiu eu ce, fiind si pe casco, i-as pune pe aia sa o dea jos si sa o puna pana li se acreste + ca e recesiune si sa zica ms ca le merge in continuare :). Succes si sa iasa cat mai bine :scratch:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multumesc din nou tuturor pentru parerile exprimate.

- ieri deja a fost lansata comanda pentru piesele mele, desi se mai putea astepta strangerea mai multor elemente de comandat si pentru alte masini;

- tot ieri masina a intrat in service si deja s-a inceput demontarea acesteia, desi poate erau si alte masini inaintea mea;

- dupa ce se vor constata toate avariile de catre cei de la service (cu mult mai multe fata de cele vizibile si trecute de catre cei de la politie si CASCO), nu se va intarzia procesul de suplimentare a devizului cu partile necesare;

- etc.

PS: o sa merg la service regulat, sa vad starea in care se afla masina si o sa postez orice noutate aparuta.

Multumesc!

Modificat de hbogdan
Spaga face parte tot din actiunile ilegale pe care vwforum nu le tolereaza.
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Astazi am reusit sa ajung la service si sa vad LIVE starea in care se afla masina.

Per total sunt multumit de stadiul la care s-a ajuns, avand in vedere ca abia miercuri au ajuns piesele ce nu se aflau pe stoc.

Astfel ca azi am aflat urmatoarele:

- masina trebuie centrata, in special puntea fata, intrucat din cauza impactului o parte din piese au fost deplasate spre dreapta;

- in afara partii din stanga, parte care a suferit impactul, au exista ceva probleme si la partea dreapta, aripa dreapta "urcand" peste coltul stalpului din dreapta si producandu-i cateva zgarieturi;

- pe langa aceste lucruri si aripa dreapta a suferit cateva modificari la impact si a fost necesara si repararea acesteia;

- tot de la impact, ambele aripi s-au deplasat catre centrul masinii, lucru care nu mai permite intrarea perfecta a tragarului, astfel ca si acestea trebuie centrate;

- maine se va executa operatia descrisa mai sus, urmand ca luni la pranz masina sa intre la vopsit;

- finisarea partilor ce au necesitat grunduire, cum au fost aripa dreapta fata si aripa stanga spate, se va executa luni, impreuna cu vopsirea elementelor care trebuie date jos de pe masina (capota, aripa);

- vopsirea finala a masinii se va face marti;

- miercuri vor incepe operatiile de echipare a masinii spre finalizare, astfel ca undeva joi sau vineri, saptamana viitoare, o sa am masina.

Acesta au fost datele pe care le-am optiunt azi si sper sa nu intervina nimic in acest program.

Poze:

Image005-3.jpg

Image004-2.jpg

Image003-2.jpg

Image002-1.jpg

Image001-3.jpg

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu

Tinand cont ca vopsesc si aripa spate, poate ar trebui sa le zici ca sa te cheme si la un polish cand se intareste bine vopseaua ~2 sapt de la vopsire... sa fie toata "Shiny"

Link către comentariu

Ar fi bine sa fie " Din partea casei", ca la operatia asta le iese mult de la casco!

Link către comentariu

Nu cred ca pot obtine aceasta operatiune "din partea casei".

Totusi o sa incerc sa vorbesc la Cardinal, sa vad ce se poate face...

Pe de alta parte, nu stiu daca un polish ar fi ceva indicat pentru o masina care are pe 80% din suprafata ei vopseaua originala.

Adica, daca nu am polishat-o pana acum, e bine sa cer un polish total sau doar partial, pe zonele vopsite?

Totusi, daca fac polish partial, nu risc sa am diferente de nunanta pe elementele de caroserie?

Iar daca fac un polish total, masina nu va ramane ulterior, "dependenta" de o polishare regulata, la o anumita perioada de timp?

Nu ma pricep foarte bine la domeniul asta si mi-ar folosi cateva sfaturi.

Multumesc!

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu

am citit toata intamplarea, insa nu am inteles de ce nu ai vrut sa o faci pe rca-ul de la asirom?pe casco, iti cere si aia 100de euro, si o sa te coste si mai mult la anul..

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!