Jump to content

Candy White B6


CT 10 VWP

Postare recomandată

@Auras: Omu' a zis de mai multe ori ca nu`si pune Xenon, ca nu sporta lumina lor :D ( plus ca mai toate kit-urile de xenon nu stiu cum se face dar in fatza ochilor iti creeaza o "pelicula" albastra si mai tare deranjeaza decat sa te ajute :icon_cool: )

Negru ca si alte culori mai inchise is mai "suferitoare" cica

Modificat de Riddler
Link către comentariu
  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CT 10 VWP

    119

  • Riddler

    27

  • B_U_T

    19

  • Ioana

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

F frumoasa masina si combinatia cu folia e mortala ( vb lui Auras ) . Chestia cu xenonu aftermarket eu unu o vad o tiganeala ( e doar punctul meu de vedere , nu vreau sa supar pe nimeni ).

Numai bine

Link către comentariu

Aaa si dupa ce imi ridic CC`u maine sau marti cel tarziu si dupa ce postez poze poate mi le faci asa cum stii tu .. am vazut niste creatii facute de tine si mi-au placut la nebunie . E o arta si asta :icon_cool:

Link către comentariu

OFFTOPIC: @tiberyu cum ti-am zis si pe topicul tau, felicitari ...

ONTOPIC: n-a zis nimeni ca-i tziganeala "xenon-ul pus aftermarket" numai ca eu unu am auzit pe multi care la 2 - 3 luni dupa ce si-au pus xenon au inceput sa-i sece la drum lung mai ales ... si cunosc o faza: am mers odata cu un amic la bucuresti si masina lui are xenonane din fabrica... dupa ce-am plecat de-aici pe la 4 dimineatza prin ploiesti omu' a tras pe dreapta ca nu mai putea de dureri la ochi si am stat vreo juma de ora sperand casi va reni si pana la urma am continuat eu drumu pana la intrare in bucuresti ca de-acolo is cam pierdut ;)

...no poate o fii o parere subiectiva ...sa nu crezi ca toti reactioneaza la fel, depinde de fiecare persoana ...

P.S.: mama ce m-am lungit :rolleyes: :D))))))))))))

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Multumesc pentru urari si pentru aprecierile legate de masina.

ALB mi-am dorit, alb am obtinut. :P

Iar folia pe geamuri a fost PRIMUL lucru la care m-am gandit cand am ales sa fie ALB si PRIMUL lucru pe care l-am facut dupa ce am primit masina. :D

Intr-adevar nu ma pot adapta la lumina xenoanelor si sincer nu mi se pare o utilitate, ci mai degraba o fitza (ultila in anumite cazuri). Nu stiu cati din cei care au xenon in dotare au mers vreodata cu masini cu xenon aftermarket si au observat imensa diferenta, insa eu am avut ocazia sa vad ambele timpuri de lumina, atat ziua, dar mai ales noaptea si pot sa confirm ca lumina xenoanelor aftermarket este extrem de obositoare si difuza. Totodata vreau sa mentionez ca am avut neplacerea sa merg cu o masina cu xenon aftermarket intr-o zi cu foarte multa ceatza si credeti-ma ca nu e deloc placut, ai senzatia ca lumina farurilor se raspandeste in toata ceatza. :angry:

Legat de clipsurile de pe volan, nu tin sa le schimb si pe cele de la butoanele multifunctionale, insa clipsul de pe centrul volanului l-am vrut neaparat cu aspect de aluminiu.

@tiberyu - SE REZOLVA cu pozele pentru noul tau CC, btw sa il stapanesti sanatos!

Bafta!

Link către comentariu

eu sunt foarte multumit de lumina normala ce vine pe standrad. Mi se pare mai buna ca lal g4 mai concentrata si mai uniforma...

xenoanele nu imi plac poate cele adaptative dar si 1000 de euro ....

Link către comentariu

Si eu sunt foarte multumit de lumina standard, faza scurta este perfect focalizata si lumineaza foarte bine, iar faza lunga se comporta excelent pe drumurile fara iluminare publica.

OT: Konq ma bucur ca ai primit masina, felicitari!

Link către comentariu

Scuze de intarziere, acum pun poze cu tips-ul de mijloc:

Image009-1.jpg

Image008-1.jpg

Image007-2.jpg

Image005-2.jpg

Image006-3.jpg

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu

cum a zis si un mecanit cand l-am intrebat cum se schimba tips-urile "a nu trebuie airbag-ul dat jos, pur si simplu tragi de ele uite asha pana auzi un click " :Driver: ...foarte frumos cel de jos, dar sincer eu mi-as lua unu pe care sa scrie Passat :P ...dar nici asha simplu n-arata urat ;) sa-l stapanesti sanatos

Modificat de Riddler
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Dap, e o bombonica :icon_thumright:

Faina semnatura si pe buna dreptate: super-complementaritate alb-negru omogena. Si cum tu nu pari genul care sa se hazardeze cu folierea stopurilor, va ramane vanilla candy with cherry. :D

Link către comentariu

CORECT! Fara folie pe stopuri!

Daca le voi vrea inchise, o sa imi cumpar un set de stopuri "dark". :icon_thumright:

Link către comentariu

ceva de genu' astora ?!

post-28301-1223339596_thumb.jpg

...btw asta e decupajul din faimosul Red Rock Black Passat ( pt alte poze cu el, click aici )

P.S.

Ce zici, va ajunge passat-ul tau ca acesta ?

3060000000052898.JPG

3060000000052899.JPG

3060000000052900.JPG

3060000000052901.JPG

3060000000052902.JPG

3060000000052903.JPG

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Sincer, stopurile acelui "faimos" B6 mie nu imi plac, as inclina mai mult catre cele de R36.

Si legat de a doua intrebare... MASINA E SUPERBA!

- insa masina mea nu VA AJUNGE ca aceea, ci poate o sa fie una ca aceea - :icon_thumright:

Link către comentariu

Hehehe :)) Te-ai luat dupa mine si te-ai dus si tu sa ii faci "sedinta foto" ACOLO :) Foarte frumoase pozele, bravo ! Btw, vezi ca a aparut un kit mai sportiv in catalogul de accesorii de la Cardinal, cu spoilere, praguri, etc.

Link către comentariu

Am mers si eu aseara cu un Black Edition nou nout cu motorul de 1.9 chiar nu mi s-a parut puturos..ce-i drept avea si 2 km la bord si am mers numai prin oras..imi place mult cum merge motorul si masina per totale nemaipomenita.

Link către comentariu

Frumoasa masina. Imi place mult B6-le ca design, si a ta in mod special ca e alba ca si a mea. Candy weiss :) Folia era intr-adevar un "must". Mi-as fi pus un 2,0 de 140 sincer sa fiu daca eram in locul tau, daca nu chiar un 2,0 de 170. Oricum ar fi, s-o stapanesti sanatos si sa te poarte pe oriunde vrei tu multi km.

Link către comentariu
  • Administrator

Frumoasa foc alba!

Me like it! :)

2.0 cred ca s-ar fi impus doar daca mergi mult afara... altfel, 1.9-le e suficient, mai ales ca nu e o masina cu tente sportive evidente

Me think so! ;)

Link către comentariu
In oras e sprintena, insa la drum lung ma cam supara ca nu are "sprint".

... "invatzo" ce-i ala sprnnt :) ...da-i doua peste injectoare sa vezi cum merge dupa :)

Link către comentariu

Multumesc baietilor pentru apreciere si lui RIDDLER, in mod special, pentru tactica propusa. :D

Referitor la 2.0 - 140CP sau 2.0 - 170CP, vreau sa mai adaug (fata de tot ce am mai scris) ca as fi fost extrem de multumit cu 140CP. Drumuri in oras fac destul de putin, masina mergand, in general si frecvent, pe distante destul de mari > 500km, astfel ca puterea actuala (105CP) cam lasa de dorit. Parerea mea!

Ps: pentru cei care se duc la "Sighi" (vorba lui Bogdan_WRC), sper sa pot ajunge si eu Sambata, chiar daca la momentul asta nu am nicio certitudine ca voi putea.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!