Jump to content

Candy White B6


CT 10 VWP

Postare recomandată

din cate stiu eu , daca ai motorul 1.9 TDI , pe spate scrie doar TDI !! nu si 1.9 ...

Link către comentariu
  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CT 10 VWP

    119

  • Riddler

    27

  • B_U_T

    19

  • Ioana

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce'i drept, cunosc si eu un proprietar de passat tot 1,9 tdi, iar pe spate tot decat TDI scrie. poate asa e la passaturi, cum la golf 1,4 scrie pe portbagaj doar golf, fara 1,4..

Link către comentariu

pai asa si este. am un prieten si o cunostinta cu passaturi B6 cu motor 1.9 TDI iar la amandoi scrie doar TDI ...

Link către comentariu

pe passat B6 cu motor de 1.9 tdi scrie decat TDI cu argintiu si mai mic,iar la 2.0 scrie si cilintreea alaturi de tdi.asa e la toate... ca omu isi scrie si 1.9 asta e altceva..poate vrea sa vada lumea ca are motor de 1.9(am vazut ca se pot cumpara din obor litere/cifre cromate)

Link către comentariu

Frumoasa masina , dar cam zgarcit proprietaru , n-a avut bani sa-i dea o culoare decenta la masina asta ! Belea pozele omu :evil: .... cand mai treci pe la tm ? :evil: Marti am examenu auto , sa-mi ti pumnii !

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Si s-a produs INEVITABILUL:

SP_A0160.jpg

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu

Un "inevitabil" ca asta s-a produs si la mine,doar ca la scara mai mare cu 160.000km mai mare :) sa te tina pana la 1 milion d km ;)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

If you think i'm too... CandyWhite, look again, i have FULL LLUMAR WINDOWS! - 2 -

art10.jpg

art11.jpg

art12.jpg

art13.jpg

art9.jpg

Link către comentariu

Super pozele! Unde erai? Peisajele sunt magnifice :)

Link către comentariu

Urata masina, urate folii, urat motor, urat si soferul. :question:

@Sergiu.B. pe Transfagarasean

LE: te rog in public, du-te la Dragos sa-ti faca chip, daca nu-ti place ti-l scoate, iar daca-ti place am sa beau mult.

Modificat de rotnick
Link către comentariu

subscriu ''L.E.''-ul al lui rotnick.

dupa ce am condus-o pot spune si eu ca ar trebui sa se mai ''inmulteasca'' calutii.

Link către comentariu

nu mah. sa nu faca chip. lasati-l.

si asa nu trage de caii aia.

LE: asta este o gluma.

Link către comentariu
...du-te la Dragos sa-ti faca chip, daca nu-ti place ti-l scoate.

Ce fac cu GARANTIA masinii?

Link către comentariu
Am inteles ca Dragos poate rezolva si cu garantia...Just ask :coffee_lol:

Amin!

Mai mult ce vrei?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru cei care, dintr-un motiv sau altul, vor sa scoata/schimbe/inlocuiasca/stearga partea de jos a volanului (metalica sau nu), atasez cateva poze cu aceast accesoriu scos:

Image006-2.jpg

Image013-1.jpg

Image012.jpg

Image014-2.jpg

Image017.jpg

Este foarte simplu de scos si nu exista pericolul ca ceva sa se rupa.

Eu am scos-o pentru ca am inlocuit-o cu una metalica.

Poze cu schimbarea adaug luni.

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

:icon_thumleft: lasa-l ma, e masina lui, ALEGEREA lui :offtopic:

@ CT 10 VWP - cati bani si de unde?

Link către comentariu

Deosebita masina, deosebite peisajele, deosebite imaginile ... ce sa mai ... frumos e putin spus.

Iti urez toate cele bune din lume si enorm de multi kilometri fara probleme.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

hehe, ce-mi place mie masina ta :D:D:D:D: ( bine dupa mine orice masina intretinuta cu bun simtz si aranjata la exterior frumos, imi place :P )

Partea 1: sincer, la faza cu "105CP e puturos" pot sa-ti zici ce mi-ai zis si mie altcineva

"Daca te plimbi peste jumatate din timp in oras iti ajung 1.9, daca ai chef sa strabati tzara in lung si in lat, pune-o pe net, vinde-o si merg cu tine afara si iti iei una cu motor de 2.0, cu peste 130 de CP tot pe la 20.000 E cu tot, te-aduc inapoi eu ( sa nu te pierzi ) si gata problema..."

...la replica asta comentariu nu prea am avut, i-am tot explicat "ma stii masina mie imi place, imi placea culoarea, imi palc dotarile, imi place ca n-am probleme cu motoru', etc... etc..." dar n-au tinut, omu' avea dreptate.

So... mie unu cei 105CP mi se pari ok ( bine eu vin de pe Benzina, motor 1.6 MPI ) asha ca simt diferenta prin senzatia "bagatu' in scaun"... ( dar aici pot fii subiectiv )

Partea 2: Faza cu scosu' acelor "clipsuri" si schimbarea lor cu altele metalice/aluminiu sincer mi-a explicat un electrician recent la revizia ( eu nu am comezi pe volan ) si mi-a si scos una din partea drepata si a zis asha : "Se trage din partea de jos usor dar si un pic energic pt ca ele se prind niste cleme care greu se rup" ... acum nu stiu, eu l-am vazut pe el scotzandu-le dar eu n-am incercat, ca mie frica ca-mi zboara airbag-ul in fatza :lol:

Partea 3: Care poate sa fie sfarsitu' offtopic-ului, masina ta e ok, si arata chiar bine cu folie, bandouri cromate... sincer am vazut una expusa la un dealer acum 3 zile, Model B6 2009 cu insertii R-line varianta HighLine cu toate dotarile ce pot fii puse pea si culmea tot alba era si arata BETON ! :wub:

Partea 4: Am vazut si un CC-ul alb tot la showroom, ala e si mai si, pacat ca varianta expusa era doar CL si avea putine dotari ;)

....mama ce m-am lugit si uite asha o sa-mi primesc 5894983984 de critici daca nu injuraturi :huh:

Best Reagards from me & :D safe

Riddler

P.S.: Sa ne anunti cand ti-ai facut CipTunning-ul si cum se comporta masina dupa acest proces :)

Modificat de Riddler
Link către comentariu

La un kit xenon aftermarket nu te-ai gandit?

Pot spune ca B6 alb in combinatie cu geamuri negre arata cel mai bine din toate variantele de culori, cu toate ca nici cu negru nu mi-e rusine, dar se vede prea repede cand se aseaza praful

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!