Jump to content

Candy White B6


CT 10 VWP

Postare recomandată

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CT 10 VWP

    119

  • Riddler

    27

  • B_U_T

    19

  • Ioana

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Superb domnule ... superb !

S-o plimbi cu mare placere si fara belele ! :)

PS: candy white :icon_thumright:

Link către comentariu

Folie pe geamuri...

1. cu geamurile date jos de pe masina, inclusiv luneta?

2. cu geamurile date jos de pe masina, mai putin luneta?

3. cu geamurile lasate pe masina?

...care e parerea voastra? (cunoscatori si posesori de folie pe B6)

Link către comentariu

Varianta 3.. banuiesc ca la Expert Detailing

E cea mai safe. Daca dai geamurile jos risti sa apara greierasi dupa montare

Link către comentariu

Eu am pus folie pe toate geamurile, inclusiv laterale fata, la Constanta, unde mi-au dat geamurile jos. Daca se lucreaza cu atentie, nu exista nicio problema dupa aceea (nu apar greierasi sau mai stiu eu ce). In schimb, diferente (intre folia aplicata fara a da geamul jos si folia aplicata cu geamul jos) sunt, superioare fiind cele care ptr. montaj au fost date geamurile jos.

P.S.: Pentru a fi sigur ca voi beneficia de atentie la demontarea/montarea geamurilor, am "contribuit" cu o suma frumusica la baieti, inainte de a se apuca de treaba. :vaidecapulmeu:

Modificat de crysty_cyc
Link către comentariu

Varianta 2. Adica nu are rost sa dai luneta jos. Iti recomand Caraprotekt. Au un site ceva de genul www.carafolie.ro parca. Eu asa am avut la GTI. Si la Megane.

Link către comentariu

multumesc pentru cele cateva opinii, dar m as bucura sa imi spuna parerea lui si un posesor de b6, pentru ca ar fi interesant sa vad daca au aparut asa numitii "greierasi" dupa remontarea geamurilor, in primul rand si daca ei sunt multumiti de o firma sau alta, in al doilea rand.

totodata ma intereseaza problema cu luneta, tot in opinia unui posesor de b6...

Link către comentariu

maine pun folie pe passat - fata, spate si luneta! :)

ps: curand si poze!

Link către comentariu
Varianta 2. Adica nu are rost sa dai luneta jos. Iti recomand Caraprotekt. Au un site ceva de genul www.carafolie.ro parca. Eu asa am avut la GTI. Si la Megane.

nu iti da nimeni jos luneta... se pune folie dintr-o bucata.

Link către comentariu

Hai nenea odata, ca abia astept sa-ti vad masina inFOLIATA :)

Da las' k ne-o prezinti maine, proaspat iesita de la atelier....nu? :Driver:

Link către comentariu

...asa zic eu. am vb cu baietii si maine la 8.00 o duc, iar in jur de 15.00-16.00 e gata, deci la 20.00 sunt la star...sper sa nu apara altceva.

Link către comentariu

am dus masina la infoliat la tatarani, recomandarea lui satana si "pila" lui...la 15.00 vad ce iese...

Link către comentariu

Ai uitat sa zici cum a iesit si mai ales sa pui niste poze noi acum dupa folie.

Link către comentariu

pozele in seara asta, iar ca impresii imediate... nota 9.9 (sincer!)

Link către comentariu

Azi 27.03.2007 am facut prima mie de km (1000km) si i am luat si numerele :

CT 10 VWP

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu
Multumesc.

SPATE SI LUNETA 5%

FATZA 25%-30%

deci pe fata nu sunt autorizate, nu?

Link către comentariu

PE FATZA NU SUNT AUTORIZATE :icon_cheesygrin: - dar am inteles de la prieteni politzai, ca daca ti se vede fatza prin folie, nu te opreste nimeni...decat daca VOR neaparat sa se ia de tine!

Link către comentariu

frumos tare passat-ul... pana acum eram convins ca B5.5 e mai frumos ca B6 dar incet incet imi schimb parerea :lol:

se tine bine motorul in prima 1000 de km ?

Sa ai grija de ea ... frumusete de masina :lol:

Link către comentariu

de masina, pentru primii 1000km, sunt destul de multumit...astept sa se rodeze suficient si apoi mai pun impresii...pana acum mi se pare destul de puturoasa - are 1400kg si doar 105cp - DEOCAMDATA IMI PARE RAU CA NU AM LUAT 2.0 - 140cp, dar sper ca in cateva mii (1,2) sa isi dea drumul si sa ma surprinda placut!

in rest...numai de bine! :Driver:

Link către comentariu
de masina, pentru primii 1000km, sunt destul de multumit...astept sa se rodeze suficient si apoi mai pun impresii...pana acum mi se pare destul de puturoasa - are 1400kg si doar 105cp - DEOCAMDATA IMI PARE RAU CA NU AM LUAT 2.0 - 140cp, dar sper ca in cateva mii (1,2) sa isi dea drumul si sa ma surprinda placut!

in rest...numai de bine! :D

Tocmai de asta te-am intrebat ... e cam putin pentru masa ei ... oricum o masina deosebita. Numai bine :icon_thumright:

Link către comentariu

Frumoasa...sa ai parte de ea fara evenimente neplacute!Cred ca niste jante MAM cu interior negru ar da f bine...

post-11598-1206658056_thumb.jpg

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!