Jump to content

Golf 4 1.6 16v


90G_O_L

Postare recomandată

Cat a costat toba si cand o montezi sa vedem si noi poze si eventual un filmulet cu sunetul produs :D

toba a fost 470ron si cred ca o s-o montez weekendul care urmeaza(sper)

si eu sunt la fel de curios cum se aude:)

Link către comentariu

Cum o sa te descurci cu bara spate? Nu trebuie sa decupezi ca sa scoti tobele afara? Si eu ma gandeam sa-mi iau, dar cand am auzit ca trebuie sa tai bara, am renuntat pentru moment, mai caut modele care sa nu presupuna decupajul barei.

Sa pui poze din timpul procesului de montare :icon_thumright:

Link către comentariu
Cum o sa te descurci cu bara spate? Nu trebuie sa decupezi ca sa scoti tobele afara? Si eu ma gandeam sa-mi iau, dar cand am auzit ca trebuie sa tai bara, am renuntat pentru moment, mai caut modele care sa nu presupuna decupajul barei.

Sa pui poze din timpul procesului de montare :D

da stiu ce zici si eu m-am tot gandit ce sa fac....la un moment dat ma ganedeam sa-mi iau prelungirea cu decupaj din fabrica gen gti dar nu am talon si nu am gasit, orcum e destul de scumpa si aia

am fost la tipu asta care ma rezolva cu montatul tobei si mi-a spus ca mi-o face misto, si el tot golf 4 are si-a facut cu 2 iesiri si se vedea super

adica lucreaza bine asa ca nu mai imi fac griji din cauza asta, cred ca o sa iasa bine, la el nici nu iti dadeai seama ca e decupat se vedea si mai bine pt ca avea si suspensie sport si era mai lasata masina

daca te intereseaza tinem legatura si iti zic cum a iesit

Link către comentariu

ok, chiar te rog sa ma tii la curent, mai vb eventual pe PM sau mess, ai id in profil. Mersi si bafta

Link către comentariu

in weekend mi-am facut programare:)

o sa revin cu poze

Modificat de 90G_O_L
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

frumoasa masina....parerea mea e sa-ti dai scrisul "GOLF" jos de pe spate...se vede urat.....

cred ca am vz masina....intr-o seara prin victoriei in parcare..

Link către comentariu

...din pacate nu am mai revenit cu poze ....au taiat niste baieti destepti cablurile de net:D sper sa se repare problema si o sa pun pozele am si filmulet

tnx

Link către comentariu
Publicat (modificat)

am revenit cu poze de la montaj toba carbon si cu un filmulet:

filmuletul:

astept pareri sugestii!!

:)bafta

post-16188-1210344677_thumb.jpg

post-16188-1210344682_thumb.jpg

post-16188-1210344686_thumb.jpg

post-16188-1210344691_thumb.jpg

post-16188-1210344700_thumb.jpg

post-16188-1210344707_thumb.jpg

post-16188-1210344716_thumb.jpg

post-16188-1210344722_thumb.jpg

post-16188-1210344878_thumb.jpg

Modificat de 90G_O_L
Link către comentariu
Alex-Passat

foarte frumoasa masina sa o conduci cu placere,toba se aude chiar frumos,o mica indicatie geamurile sunt prea deschise :icon_thumright: o ionizare costa cam 5 mil la toate geamurile cu autorizatie ok .in rest bafta si ne vedem prin bucurestiul nostru drag ...

Link către comentariu
Publicat (modificat)
zi-mi si mei cum e la drum lung cu toba ?
pai chiar am fost pana la mare pe autostrada si se aude mai puterinic ....e putin deranjant dar cum noi avem prea putine autostrazi....se aude mai puternic intre 3000-4000 decat peste 5000eu zic ca merita ...se aude mistomulta bafta[multam de urari Modificat de 90G_O_L
Link către comentariu

Se aude super misto, cred ca acum urci mai mult cu ea in turatii si conduci mai sportiv un pic, montajul unde l-ai facut si cat te-a costat? Parerea mea e ca merita toti banii :D

Link către comentariu
Se aude super misto, cred ca acum urci mai mult cu ea in turatii si conduci mai sportiv un pic, montajul unde l-ai facut si cat te-a costat? Parerea mea e ca merita toti banii :)

da! acum merg mai turat un pic cu ea......montajul l-am facut la borla.....lucreaza bine baietii 150 ron montaju si toba 470

Link către comentariu
Publicat (modificat)

poate sa imi dea cineva niste sfaturi .....referitor la suspensie sport/arcuri/ sa fie regrabila/ sa nu fie. ca si pret ......firma??

tnx

Modificat de 90G_O_L
Link către comentariu

dc nu lasi u topicu' baiatului in pace......deschideti un nou topic(daca nu exista unul deja) legat de ce informati ai nevoie

Link către comentariu
dc nu lasi u topicu' baiatului in pace......deschideti un nou topic(daca nu exista unul deja) legat de ce informati ai nevoie

cred k asta e topicul meu;)

Link către comentariu
poate sa imi dea cineva niste sfaturi .....referitor la suspensie sport/arcuri/ sa fie regrabila/ sa nu fie. ca si pret ......firma??

tnx

era vb de el!

Link către comentariu

.....multi tarani pe in tara asta! ieri am gasti o zgarietura frumoasa de cheie facuta de un idiot...pacat ca nu l-am prins

sper sa o scot sa nu se mai vada :) potea sa imi dea cineva ceva sfaturi in privinta asta ...vreo solutie.....speciala

multumesc si sper sa nu mai pateasca si altii la fel ca mine

Link către comentariu

sunt solutii :) Garajul, cumperi o casa cu curte si garaj sa ai unde sa o tii. Nu o lua sarcastic, glumesc dar este si ceva adevar in asta. Sincer cu polish daca nu a ajuns la tabla, daca nu, cred ca trebuie sa revopsesti zona. Poti sa mai incerci cu o pasta speciala care o mai au astia care se ocupa de curatat masini dar daca e adanca zgarietura nu scapi fara vopsire

I-mi pare rau ca ti s-a intamplat. Te cunosteam la ProTv la stirile de la ora 5 daca-l prindeai pe idiotul ala. Daca prind pe unu sincer i-l zgarii de nu-l mai recunosc a lui

Modificat de Aerofan
Link către comentariu

mersi man :)

m-am gadit si la faza cu casa si cu garaj....dar ideea e ca tot pleci cu ea prin oras si o lasi parcata pe undeva si vine un idiot...trage o zgarietura...

asta e ...se intampla:)

sper sa o scot eu cumva....o sa ma ocup de ea..cand o sa imi redobandesc permisul:D nu mai e mult timp;)..pana atunci o las cu zgarietura la vedere:))

Link către comentariu
Publicat (modificat)

poze

poze

filmulet toba carbon golf 4 1.6(16v) 105/cp stok

:http://www.youtube.com/watch?v=zI7O8jhTsVk

post-16188-1211552993_thumb.jpg

post-16188-1211553132_thumb.jpg

post-16188-1211553287_thumb.jpg

post-16188-1211553410_thumb.jpg

post-16188-1211553773_thumb.jpg

post-16188-1211553835_thumb.jpg

post-16188-1211553962_thumb.jpg

post-16188-1211554033_thumb.jpg

post-16188-1211554069_thumb.jpg

post-16188-1211554096_thumb.jpg

post-16188-1211554172_thumb.jpg

post-16188-1211554377_thumb.jpg

Modificat de 90G_O_L
Link către comentariu

poate sa imi recomande careva o solutie pt scos o zgarietura mai urata facuta cu cheia de un idiot?? tnx

Link către comentariu
Foarte frumoasa masina... :offtopic:

multumesc :rolleyes:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!