Jump to content

Probleme Cutie Ibiza 1.2l Benzina


msn2
 Share

Postare recomandată

Saptamana trecuta am luat o ibiza 1.2 de toata frumusetea.

Toate bune si frumoase pana aseara cand exact la 200 km am vrut sa bag a V-a dar nu am reusit!!!

Intra in a V-a dar f greu dupa ce "mesteci" destul in cutie.

mentionez ca acu 6 zile cand am luat-o intra normal far efort.

A mai patit asta cineva?

Vreo sugestie privind ce ar putea fi?

Maine dimineata voi fi la service s vad ce si cum dar poate stie cineva ceva inainte!

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca e noua, nu cred ca se poate pune problema de reglat timoneria sau de uzura a ambreiajului. Cel mai bine astepti sa vezi care e verdictul celor de la service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut se poate sa nu iti fi pus ulei in cutie s-a mai intamplat stiu pe cineva care a patit-o la o toyota. insa daca au omis asa ceva de obicei crapa toata cutia. sper sa nu ai ghinionul asta. o cutie noua sa cedeze dupa 5 zile dubios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost dimineata la service si cand am prezentat problema prima intrebare a fost daca am lovit masina pe dedesupt.

de lovit nu am lovit-o dar am luat o canalizare mai serioasa dar fara efecte asupra rotii sau cauciucului.

oricum au ridicat capota si in juma de minut a fost gata, cica au reglat ceva si intradevar intra in a V-a perfect acum! nu am apucat sa intreb ce au reglat si sa vad si eu pt ca ma grabeam f tare dar data viitoare am sa intreb sa imi arate ce au facut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-au reglat timoneria. E ciudat totusi ca o masina care pleaca din fabrica sa aiba problema asta.

Oricum, e bine ca nu a fost ceva mai grav.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ciudat pt ca initial intra perfet in a V-a!

oricum fac in weekend un drum lung si o sa uzez un pic a V-a ;) asa "de proba" :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!