Jump to content

Golf3


gillio_24
 Share

Postare recomandată

Va rog spuneti-mi de ce in treapta 1 uneori intra greu.In intersectii o carai de mama focului.Uneori intra bine.Problema este cu treapta 1-a,restul sunt ok.Ambreajul pare ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai destul ulei in cutie? incearca sa mai reglezi cablu de ambreiaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult ca sigur este lipsa uleiului in cutie. Daca nu ai destul ulei in cutie incepe sa caraie in treapta 1. In cazul in care nu faci nimik in privinta asta o sa inceapa sa caraie si in celelalte. O alta varianta ar fi sincronul de la treapta 1, este uzat si trebuie schimbat. In primul rand verifica uleiul apoi dute la mecanic daca nu trece.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc prieteni !N-am verificat pana acum!Si pe loc intra uneori greu.Nu se duce schimbatorul pana la capat si o carai!Cablu de ambreiaj aveti idee cum se regleaza sau cum il verific dk e ok pt masina din semnatuara?Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu pe cablul de la ambreiaj am 2 suruburi care pot sa intinda sau pot sa slabeasca cablul,nu stiu daca au si altii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare la toata lumea! Deoarece sunt nou pe acest forum vreau sa-i felicit pe toti cei care tin acest forum in picioare.

Am si eu un G3 1600/94 si am o problema cu cuta,imi sare din viteza a5a.Daca merg incet si nu

accelere e bine dar cum o intep un pic sare iar daca incerc sa o tin cu mana simt in maneta cum

imi bate ceva in ea si o impinge afara,a mai patit cineva asa ceva?

Astept un sfat de la voi cei care stiti mai multe sau o explicatie la problema mea.

Multa bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai ulei in cutie cred... Am patit si eu asta. Dupa ce puneam ulei nu o mai arunca din viteza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai ulei in cutie cred... Am patit si eu asta. Dupa ce puneam ulei nu o mai arunca din viteza...

Posibil,dar de ce numai in a5a?In celelalte viteze merge foatre bine,intra usor si nu sare,oricum multumesc.

Stie cineva cum pot sa verific daca am ulei suficient in cutie sau care este nivelul maxim de ulei in cutie sau cati litri de ulei intra in cutie?

Modificat de mihai_mihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!