Jump to content

Indicator Temperaturo Vdo


andolis49
 Share

Postare recomandată

Spuneti-mi cum sa conectez un indicator de temperatura VDO. Am unul pe consola dar nu are nici un fir. Nici nu stiu daca functioneza. Multam frumos!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci nici un sfat :icon_thumright: Am sa caut pe alte forumuri. Deja asta nu-

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omule, cand ceri un raspuns incearca prin intrebarea ta sa cuprinzi cat mai multe detalii, pentru ca cei care iti raspuns sa nu fie nevoiti sa te mai intrebe 100 de chestii pana sa se ajunga la ceea ce vroiai tu defapt. Si anume, ce senzor de temperatura, apa, ulei???Eventual pune o poza cu ce ceas ai si ce conexiuni are pe spatele lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca n-am fost prea explicit scuze... Indicatorul este temperatura apa tip VDO ca cel din poza. Am gasit cum sa-l conectez dar se ridica acul de la temperatura din bord. La motor am un senzor cu doi conectori. Cum ar trebui sa-l conectez fara sa-mi deregleze ceasul din bord? Sau e dus indicatorul VDO? Bafta!

post-16060-1203922906_thumb.jpg

Modificat de iulian andor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"G" merge la sonda de pe motor. Sonda pentru ceasul ala e mica si are un singur conector. Ai asa ceva pe motor?

Ceasul indicator se verifica simplu: legi + si -, apoi cu un fir atingi "G" la caroserie sau la motor. Acul trebuie sa se duca la capatul cu temp. maxima.

Modificat de jan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sonda este si functioneaza. Merge si indicatorul de temperatura a apei din bord...

PS: deci asa verific indicatorul... Multumesc frumos!!

Modificat de iulian andor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am linistit:e dus indicatorul... :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cit ai dat pe masina? :)

Ca se pare ca ai ceva probleme la instalatia de racire a motorului precum si alte necazuri la masina.

nu era mai simplu sa schimbi bordul, cu unul SH-dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cit ai dat pe masina? :D

Ca se pare ca ai ceva probleme la instalatia de racire a motorului precum si alte necazuri la masina.

nu era mai simplu sa schimbi bordul, cu unul SH-dezmembrari.

Pe masina am dat 700 euroi...si m-am asteptat sa mai am ceva probleme. Dar nu cer de pomana de la nimeni ci doar sfaturi cum sa repar anumite defectiuni de la cei care mesteresc sau cunosc aceste masini. Daca aveam mai multi bani poate imi luam un golf nou dar nu e acelasi lucru. Pasiunea e nepretuita pentru celelalte exista Master... :P Indicatorul de temperature e cel de pe consola. Cel din bord functioneza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai cauta si cu functia search din drepta ecranului cum deschizi forumul VW.Sunt multe probleme discutate, sunt multi membri care au idee despre o problema dar nu sunt pe moment pe forum.

eu unul am cautat prin toate parcurile de dezmembrari si magazine de piese auto mult timp pina am rezolvat cu masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!