Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut Gabi, ma intereseaza , te rog , cod si pret pentru senzor pozitie ax cu came pentru skoda octavia 2 RS, motor BMN, an 2007. Serie caroserie : TMBEH61Z082064702. Multumesc de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucsa din fata nu prea se schimba.Bucsele fata(spre spate)sunt problematice la astfel de sisteme de articulatie.

Cod bucsa mica 1K0 407 182

post-64586-0-83512500-1367473121_thumb.j

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucsa din fata nu prea se schimba.Bucsele fata(spre spate)sunt problematice la astfel de sisteme de articulatie.

Cod bucsa mica 1K0 407 182

Miau verificat la service si miau spus ca este cea din fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine la cea din fata era joc. Pentru cea din spate o poti comanda pentru fabie si vine fara suportul din aluminiu.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine la cea din fata era joc. Pentru cea din spate o poti comanda pentru fabie si vine fara suportul din aluminiu.

Sent from my  using Tapatalk.

 dar pt cea din fata? e ok cea din linkul de mai sus ? Am comandat deja o bucsa si e prea mica.

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Jetta-Passat-Tiguan-Touran-1-4-1-6-1-8-2-0-Front-Wishbone-Bush-Left-Right-/400381660537?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item5d389b4d79

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  LEMFÖRDER 29916 01 Înaltime: 54 mm, Diametru interior: 12,3 mm, Diametru exterior: 40.

Da o fuga la un magazin,de ce trebuie sa complici lucrurile cu comenzi pe net sau ebay pt o amarata de bucsa.

Ai codul de original,ai codul de Lmi.....e simplu.

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  LEMFÖRDER 29916 01 Înaltime: 54 mm, Diametru interior: 12,3 mm, Diametru exterior: 40.

Da o fuga la un magazin,de ce trebuie sa complici lucrurile cu comenzi pe net sau ebay pt o amarata de bucsa.

Ai codul de original,ai codul de Lmi.....e simplu.

Pentru ca sunt in UK :tuktuk:  ... daca eram in RO dadeam o fuga pana la unix sau la un magazin cu piese si rezolvam problema .. dar aici nu sunt si nu stiu.. si care sunt sunt incredibil de scumpe (datorita adaosului taxelor si altor tampenii) de aceea raman doar la ebay sau carparts4less.co.uk :RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Labagiii aia  pe ,,carparts4less.co.uk'' nu au bucse pt masina ta.Au decat bratele cu totul si pivotii.Buna treaba.Oricum mai cauta pt ca e imposibil sa nu gasesti un site sau un magazin care iti poate aduce piesle necesare.In romania costul bucsei este de maxim 40 lei bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la reprezentanta e vreo 55 lei. De ce nu o iei de acolo ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la reprezentanta e vreo 55 lei. De ce nu o iei de acolo ?

Cum am spus mai sus, momentan sunt in UK cele mai ieftine care mi le ofera cei de la reprezentanta sunt Powerflex (45 lire) vin doar cate 2 si arata cam asa:

 

Acum sincer sa fiu mi se pare mult prea mult 45 lire pentru o simpla bucsa

post-59646-0-22953200-1367676544_thumb.j

Modificat de EaglePk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti sa rogi pe cineva din tara sa le cumpere si sa ti le trimita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi!

 

Ma poti ajuta te rog cu codurile pentru oringurile (reperele 3 si 8) din poza atasata la postul #2236.
Sunt oringurile pentru piesa cu nr4.

 

Si o intrebare oarecum offtopic: am pus oringuri noi (la Cipos) la ambele capete pentru piesa nr.9 , dar tot am pierderi de ulei in partea care duce la intercooler .. ce solutie as putea avea ? Mi-e teama sa nu le schimb si pe cele din partea stanga, piesa cu nr4, si sa am aceeasi surpriza.

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

serie de caroserie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVWZZZ1JZ3D006739

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C0 145 117 F

3C0 145 117 H

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, un cod pentru piesa de plastic din interiorul aripii fata stanga (de pe partea soferului) la Golf 4 si la R32 tot MK4 stie cineva?

De asemenea, e o diferenta intre ele, afara de cod? Permite cea de R32 o roata mai mare decat cea de MK4 obisnuit?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, un pret informativ pentru 6no 301 171? sunt capacele de la jantele avus, am "ramas" fara 2 dintre ele dupa 5 ani. multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalinmiti

M-ar interesa si pe mine pretul pt 6Q0 868 243 si daca vine una singura sau se pot lua la set

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0601149B FED in jur de 70 lei bucata.Cauta reperul pe net si vezi daca este asemanator cu capacul tau de janta.

 

@alec pt R32 1J0809961E si normal 1J0809961A,ambele in jur de 25 euro pe original,dar de R32 gasesti verianta numai pe original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scz am gresit codul, pun o poza

post-35579-0-40428700-1368179726_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalinmiti

Si totodata un pret pt 1K0805912E si daca exista si varianta AM pt el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!