Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Am dat pana la urma de pretul lor, multumesc! Chiar 10euro sunt :D.

E vreo diferenta la sistemul cat-back intre un Golf 5GTi si 1.4TSi?

Ma refer mai ales la intermediara daca are alte dimensiuni, implicit alt cod.

vin de gti, sper sa fie bun, l-am gasit pe net WVWZZZ1KZ5P043959 si vin-ul meu wvwzzz1kzbp076554

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

cat-back ,detaliaza mai mult,nu de alta dar sa nu iti dau amanunte despre o piese de volga :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuza-mi exprimarea ciuntita.

Traseul de evacuare dupa catalizator, in special codul de la intermediare daca e acelasi si de la finala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVWZZZ1KZ5P043959 =Golf 2.0 ,04.11.2004 ,Cod motor AXX:1K0 254 508 KX Teava esapament cu catalizator, 1K6 253 609 BG Toba esapament finala, 1K0 253 209 AQ fonoabsorbant anterior(toba mijloc).Echipare pe masina ta:1K0 254 200 QX Catalizator, 1K0 254 305 K Teava evacuare, 1K0 253 201 Q Teava intermediara, 1K0 253 209 CJ Toba mijloc, 5K6 253 609 M Toba esapament finala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta la reprezentanta codul 191853615A cam 2 lei bucata

Multumesc mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabi imi poti da te rog codurile pentru manerele de interior , capacul de scrumiera fata si rama de la casetofon care sa fie toate pe carbon originale in locul celor de pe masina mea? WVWZZZ3BZ2P119131.

Modificat de iuliu1984
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu personal nu am vazut la passat 00-05,ornamente de carbon sa vina pe original.Spre exemplu la masca ..rama de la ''casetofon ''ai 4 terminatii:2WE glomerul de nuc,93G vavona (chihlimbar),6H3 zebrano (maro),2AQ Negru.La scrumiera:A94 negru satin, 7DE gri flanel, 92Y sun bej.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune cineva care este diferenta intre astea 2 coduri: 1J2-419-501-DC si 1J1-419-501-DC. Este vorba de un ax volan G4, am avut 1J1-419-501-DC si s-a stricat clapeta care facilizeaza modificarea volanului pe adancime/inaltime si implicit strange pe pozitia dorita. Am gasit foarte avantajos piesa cu codul 1J2-419-501-DC, aparent arata identic (in poze), dar se potriveste ? Singura diferenta intre coduri e 1J2 / 1J1... Adica nu as vrea sa dau banii degeaba... Mentionez ca masina e un GOLF 4 1.9 TDI ALH. Multumesc mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J2419501DC,este desfacuta de pe masina cu volanul pe dreapta.Nush in ce masura se potriveste la o masina cu volanu pe stanga,si nu vreau sa ma pronunt.

post-64586-0-07494300-1333775807_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa ma pronunt pt ca nush sigur 100%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate un pret pentru acest cod CCR80004 sau e necesar VIN?Este vorba de janta Trifid Skoda Superb2

Modificat de micutu6666
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e bun codul ala.Daca jantele sunt echipare de original si masina a venit cu ele din fabrica imi trebui vin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3T0601025D7ZS Janta aluminiu TRIFID 7,5JX17 ET49.Asta e codul de janta conform seriei tale.Un pret exact nu iti pot furniza.Oricum una noua e in jur de 350 euro bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal

Vreau sa imi montez proiectoare pe passat cc.as avrea nevoie si eu de codul pt cablajul celor 2 proiectoare si blocul de lumini.Ar mai fi nevoie din cate am inteles si de niste relee

.

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 10 modele de bloc de lumini.Imi trebuie o serie de casosrie de CC care are din fabrica proiectoare.Altfel imi este foarte greu,...imposibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi o intrebare am pentru tine.

Am o spirala de airbag cu codul 1 J0 959 654J iar pe passatul din semnatura am spirala cu codul 1 J0 959 654AG .Care ar fi diferentele intre cele doua?

Am citit cu cateva pagini in urma ca de la un an s-a trecut la cele cu terminatie AG , insa asta cu J in final are mai mult pini mai exact 2 randuri a cate 5pini. Un rand cu 5pini corespund airbagului si claxonului iar celelalte sunt in plus. Vreau sa stiu ce fac acei pini? Comenzi volan , incalzire in volan nu stiu.

La spirala care o am pe masina cu codul 1 J0 959 654AG pe langa cei 5pini responsabili cu airbagul si claxonul mai sunt 2 care nu sunt folositi.

In concluzie 1 J0 959 654AG are 7 pini iar 1 J0 959 654J are 10pini.

Astept o parerea de-a ta. Multumesc

Modificat de Cosmin_TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spirala cu codul 1J0959654J,in anul 2000 a devenit 1J0959654AC care la randul ei in 2001 a devenit 1J095965AG.Despre codul cu terminatie cu J nu iti pot spune nimic pt ca daca nu se mai face nu mai sunt date despre el,despre codul cu AG doar atat; 1J0 959 654 AG inel pt. revenire cu inel colector si senzor unghi direct. ESP.Mufa nu este identica la spire?Indiferent de cati pini ai daca fabricantul iti spune ca merge ..nu mai conteaza restul de amanunte.Pe passat 2004 imi scoate numai 2 modele de spira.

post-64586-0-82058700-1333806994_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles insa nu vreau sa o schimb pe asta care o am pe masina merge perfect numai daca pe spirala cu J in coada m-ar ajuta sa pun un volan cu comenzi sau incalzire in volan. S-a folosit aceasta spirala pentru una din optiunile enumarate mai sus, ai acces la asfel de informatii.

Inca o intrebare nu stiu daca poti spune 1J0959654J are senzor unghi direct Esp ... din cautarile mele rezulta ca are. Multumesc mult pentru timpul acordat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi , imi poti spune ce cod are un senzor g85 pentru un vw golf 4 1.9 tdi alh wvwzzz1jz1w419418 ? an fabricatie 2001 66kw, 90cp..... Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@misufha, 1J0 959 654 AG inel pt. revenire cu inel colector si senzor unghi direct.-ESP-.

@Cosmin_TDI ,mai multe detalii nu iti pot furniza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Gabi, am mai cautat si se pare ca nu ma ajuta spirala cu codul 1J0959654J sa fac ce vroiam eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ar merge codul 1J0959654J la mine? Il iau de la colegul cosmin daca merge, adica ar fi o vesste buna sa mearga. Multumesc mult gabi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

serie de passat cc cu proiectoare WVWZZZ3CZAE538664

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi puteti spune ce cod au capacele centrale la jantele Bugatti by Ronal si daca am sanse sa gasesc la dezmembrari sau noi, dar nu originale. Azi dimineata am avut surpriza neplacuta sa constat ca am ramas fara ele :|

bugatti made by ronal 16x6.5 19 lbs off42.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!