Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Salutare poti sa imi zici niste coduri pentru ornamentele ce vin pe stalpii de la usi pe exteror. Si daca poti un cod pentru ornamentele ce se pun pe pragurile de la usi pe care srie Octavia sau VRS. Asta daca exista aceste piese cu coduri. Mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai avut(sau ai ) montate pe masina ornamentele respective?Daca da sa imi lasi o serie de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am avut montate dar am vazut la cineva care are montate asa ceva si le-a cumparat de la reprezentanta din cate imi aduc bine aminte.

TMBER21U238670664

L.E. cele de pe praguri parca asa am vazut denumirea lor "door sill protectors" iar cele de pe stalp "Black pillar trims".Sper sa te ajute sau sper sa nu te incurce.Mersi mult.

Mai am un cod si vreau sa te intreb daca este codul pentru pillar trims : KGA 093 006

Modificat de skorpyon_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Utiu

Gabi, as avea nevoie de ajutorul tau. Vreau sa schimb toate suruburile de la chiulasa (tot ce tine de chiulasa) si am auzit ca s-ar gasi un asemenea pachet care contine toate aceste suruburi(cele de prindere,cele de la injectoare,etc). Imi poti confirma? si un pret daca exista. Sau va trebui sa cumpar fiecare surub separat? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar de 038 103 384 (10x) stiu..pe af pe un producator bun setul este 150 lei.Exact asa arata;

post-64586-0-28931300-1332182937_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Utiu

astea sunt de unica folosinta? eu as pune suruburi de pe alta chiulasa...dar zicea cineva cum ca ar fi de unica folosinta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca merg puse,decat sa iei suruburi af facute de cine stie ce firma penala..mai mare incredere ai in suruburile originale..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Utiu

mersi de sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele de la injectoare sunt de unica folosinta, de ce nu si astea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Utiu

E recomandat sa se schimbe toate, insa Gabi are dreptate.Decat un set nou de calitate slaba mai bine le pui pe cele originale inapoi.

Dar sa nu deviem de la subiectul topicul il rog pe Gabi sa ma ajute cu codul de la garnitura de chiulasa si codul pt suruburile de la injectoare( in cazul in care difera de celelalte).

Passat din 2002 berlina, 1.9 Tdi Pd de 96 KW cod motor AVF.Revin si cu vin-ul.Multumesc

WVWZZZ3BZ2E209742.

Modificat de Laurentiu Utiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

038 103 383 BL(1,45MM),038 103 383 BM(1,53MM), 038 103 383 BN(1,61MM), 038 103 385 A Surub cu cap cilindric M6X64.Garnitura de chiulasa o iei in functie de cum planezi chiulasa(daca o planezi).Primul cod este pt standart.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare.cine stie daca piesa oem 1k0 807 109C este identica cu piesa 1ko 807 623. sau daca nu sunt identice ce diferente ar fi. cu multumiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre 1K0807623,nu iti pot spune mai nimic.Pt 1K0807109C ai poza..

post-64586-0-06576400-1332342485_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult. asa cred si eu ca a gresit omul cand a citit codul sau nu mai are scrie nimic pe bara aia si inventeaza el, ca orice bara de consolidare de pe golf 5 tdi 105 cp trebuie sa se potriveasca pe alt golf v tdi de 90 cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ondin,e un singur cod care merge la toate,mai putin GT,GTI,R32.

post-64586-0-18940700-1332350015_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci inseamna ca merge sigur, ca am masina normala, nici gt, nici gti sau r32. mersi mult de tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabi,poti sa imi dai codurile originale si preturile pentru grilele de plastic cu orificiu de proiector stanga si dreapta de passat model 2002? nu am pe masina mea.eventual daca ai un VIN passat care ar avea.stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3B0853665L B41 si 3B0853666L B41(11 euro).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

noroc. pentru motoras-actuator de la portbagak Skoda Fabia Break 2005 tmbhf46y854204941...poti sa imi dai un cod, te rog? poti sa verifici sa vezi daca e acelasi cu cod cu cel de hatchback? mersi mult de tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am senzatia ca vine cu tot cu broasca,nu sunt sigur.Trebuie desfacut sa vezi sistemul.Oricum nu am gasit referire la acuador.

post-64586-0-40557700-1332488448_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e vorba de motoras. cineva mi-a recomandat codul asta:

7L6 959 781

dar nu stiu daca merge si la fabia break

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa ma pronunt aiurea.Sfatul meu este se desfaci capitonajul si apoi daca imi dai codul de pe acuador...te ajut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Utiu

te rog , un cod de la clipsurile acelea dintre panoul exterior al portierelor si portiera propiu zisa? Atasez o poza de referinta caci nu stiu cum sa explic altfel. Aceste clipsuri sunt de la Passat B6, mie mi-ar trebui pt B5,5 (in cazul in care difera). Multumesc

post-55955-0-52777000-1332532593_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3B0868243(1 euro).

Ce ti-am dat sunt de Passat 2002.

post-64586-0-31552600-1332582998_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!