Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

eh...a fugit de acolo:D si nu stiu unde sa o gasesc:|

o sa dau o tura pe la un dealer/service sa vad daca ma pot ajuta:d

multumesc pentru ajutor Gabi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

@The_Ego 1K0 411 105 AT(aproape 80 euro bucata) fata , 1K0 511 115 GC (aproape 70 euro bucata)spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut caut si eu un manual pt vw passat variant 2005 4 motion diesel.multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos GABIVVX,

Eventual ceva preturi aproximative stie cineva?

O seara placuta va doresc tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@szgary ..discuri frana;BREMBO 09.A428.14 (200lei bucata),BOSCH 0 986 479 157(210 lei bucata),ATE 24.0125-0171.1 (260 lei bucata),TRW DF4816(220 lei bucata).Ulei cutie automatica SWAG 30 91 4738(50 lei litrul),PE ORIGINAL ai codul mai sus si litrul ajunge la 17 euro.Sa ai grija la uleiul de cutie ..am senzatia ca e ATF culoare galbena si e mai special.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru informatii Gabi, am sa revin dupa ce trec pe la service.

O zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma puteti ajuta cu un pret pentru intreg traseul de evacuare al Golf-ului R20(downpipe, catalizator, intermediara, teava, finala, tot)?

Seria sasiului este WVWZZZ1KZCW052689.

Multam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

#1K0 254 512 HX teava esapament cu catalizator, 5K6 253 181 AN teava intermediara ,Mai mult de atat nu iti pot furniza.Oricum cele 2 elemente pe original sunt peste 1500 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat la caseta de directie si am gasit 2 coduri:

- pe un abtibild argintiu la culoare era codul 6Q1 423 051 J (era lipit cam 1/3 peste un altul care avea un cod de cod de bare)

- pe abtibildul cu cod de bare era seria 6Q1 423 055 E

Care este cea corecta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6Q1 423 051 J nu imi scoate nimic,pe 6Q1 423 055 E imi scoate SPIDAN 52313(16 milioane cu caseta veche la schimb)

gasit dupa numarul OE: 6Q1 423 055E

Mod de operare: hidraulic, pentru producator: TRW, pentru producator unitate de comanda: DAV France 6Q1423291,

post-64586-0-60618800-1331299684_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un vw jetta 2006 si imi face probleme cu toate comenzile de pe portiera din stanga fata,nu mai merge absolut nimic si mi se descarca si bateria.de la un service din italia mi-a spus ca e de vina centralina comfort,.ma poate ajuta cineva cu o ideie sau eventual cu un cod sau pret ceva? va multumesc anticipat

WVWZZZ1KZ6M654910

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 959 433 AK calculator confort,in jur de 200 euro.Pe masina ta e posibil sa gasesti codul 1K0 959 433 AK Z00 dar codul actual(dupa ce a fost schimbat prin 2006)a devenit 1K0 959 433 AK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Utiu

Salutare Gabi. Imi spui te rog injectorul cu codul 038 130 073 AM la ce motorizari se potriveste?mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cam greu pt ca sa schimbat codul la el de 3 ori.Daca imi lasi o serie de caroserie de pe masina de pe care a fost scos,iti spun sigur pe ce motorizari merge.Dar dupa ultima actualizare cu terminatia AG merge pe BKC si BRU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Utiu

Nu stiu de pe ce masina provine,momentan e montat pe masina de catre un service acum vreo 2 ani si vreau sa-l scot sa pun unul compatibil pt motorizarea mea (avf) si as vrea sa- l vand mai departe daca e bun insa nu stiam pe ce motoare se pun tipul asta de injectoare.Mersi pt lamuriri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabi ai ceva coduri si eventual un pret pentru geamurile de oglinda stanga si dreapta heliomate (tenta albastruie) de passat 2003 fara semnalizare? nu iti dau VIN ul pt ca nu am heliomate pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe original oglinzile sunt foarte scumpe ..in jur de 65 euro bucata(doar sticla).Ai varianta spaniola ALKAR la 50 lei bucata..si sunt supercalitative si rezistante cu tanta albastra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deranjez iar cu o intrebare.

Ce diametru au discurile fata/spate ? wvwzzz1kzbp076554

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fata 1K0 615 301 T disc frana (ventilate)288X25 5/112

Spate 1K0 615 601 AB disc frana 253X10MM 5/112

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Poate identifica cineva codul pentu ornamentele de lemn Zebrano, respectiv Tamo CremeSilk de pe Passat B7. Cred ca vin la pachet cu Brushed Aluminium de pe consola centrala.

Ar fi buna si o estimare de pret, ca sa stiu la ce sa ma astept.

Multam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3AB 857 212 F PE5 Ornament pasager zebrano (maro)

3AB 858 366 H PE5 Ornament Instrumente de bord zebrano (maro)

Pt Tamo (maro-radacina) ,schimbi terminatia finala cu: PY8

Preturi nu iti pot furniza,sunt piese foarte recente si nu le gasesc cu pret de intrare.

Am uitat sa specific,pt ornamentul central pt ceasuri sunt 2 coduri-diferenta la ele nu ti-o pot spune.

post-64586-0-64634600-1331707844_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabi,poti sa imi dai in regim de urgenta codurile originale pentru geamurile de oglinda stanga + dreapta cu tenta albastruie si incalzire pentru passat model 2002 fara semnalizari in oglinzi ? daca nu au cod pe original zi-mi codul de la alkar sau un producator bun.dar neaparat cu tenta albastruie.stima

Modificat de iuliu1984
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe TYC 337-0037-1 si 337-0038-1,pe original 3B1857522 si 3B1857521,sau mai bine lasa o serie de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVWZZZ3BZ2P119131. DAR PE MASINA NU AM CU TENTA ALBASTRUIE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!