Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Nu se potrivesc, au coduri diferite cele de 131 de AVF, fata de AJM de 115. Eu si un prieten am schimbat un injector de AJM cu unu de AVF, si mergea ca dracu motoru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc tuturor pentru raspunsul prompt, un site de dezmembrari unde as putea gasii un motor mai accesibil la pret ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut motor perfect - AWX - din pacate e rezervat - il vand vineri sau sambata. Totusi, suna-ma duminica, ca sa iti zic daca s-a dat sau nu.

Rog un moderator sa ne mute posturile, unde trebuie - Multumesc pentru intelegere !

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare!:) am si eu o mica intrebare. acest cod de debimetru '' e 7. 22684. 08. 0" se potriveste la masina mea??Golf 4 tdi cod motor:ALH,An fabricatie 2003.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie o serie de caroserie sa vedem ce si cum...teoretic da,dar e o derogare cu seria de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum am pus si seria de caroserie :''wvwzzz1jz3w449113"

Va multumesc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge perfect,dar codul furnizat de tine pt PIERBURG e decar senzorul propriuzis de la debilmetru.

post-64586-0-50888600-1324027135_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pentru informatii mi au fost de mare ajutor.

pey ma intereseasa descat senzorul oricum pe mine ca l am gasit defect pe leptop si nici masina nu mai trage.Sper ca odata cu schimbarea acestuia sa nu mai fie probleme :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum pot sa gasesc un moderator de la sectiunea vw?

stie cineva cat dureaza perioada ( pentru membrii noi ) in care nu poti deschide noi threaduri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am un passat 2.0 tdi, codul de motor de bwv, are mai putini caluti de 140, am vazut ca in certificat scrie 88 kw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, as avea nevoie de un cod sau de denumirea piesei care se gaseste in portbagaj, este din plastic si acopera portiunea aceea unde se poate pune triunghiul reflectorizant sau este doar asa de decor. Pentru o skoda octavia 1 rs 1.8T din 2003. Mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In schema nu apare, locatia ei este chiar la gura de intrare in portbagaj pe interior aproape de covorasul din portbagaj e un fel de masca din plastic ce acopera o portiune metalica de lungimea gurii de intrare in portbagaj. Nu stiu daca m-am exprimat corect dar daca reusesc sa fac o poza am sa o postez.

Modificat de skorpyon_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

temperature sensor in fresh air intake duct G89-salutare.am o eroare pe senzorul acesta si de accea v-as ruga dragi colegi sa ma ajutati cu un cod pentru acest senzor pentru passat ul din profil si eventual cineva care stie unde este localizat senzorul si cam cat costa.stima VIN: WVWZZZ3BZ2P119131

Modificat de iuliu1984
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serie de caroserie,passat 2002 tdi..e ca si cum iti spun eu tie;desfaci capota si senzorul e acolo :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pus vin ul in anunt.motor awx,131 cp.1,9 tdi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa dau jos torpedoul sa ajung la el nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate afla codul centralei electrice dupa vin ?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce anume numesti centrala electrica?Da se poate afla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 937 087 K Z05 Unitate centrala control(BCM) ptr sistem confort si alimentare.Trebuia sa spui de bcm din prima.wink.png Pret nu iti pot furniza.

post-64586-0-35307500-1326049742_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Localizarea da, dar aia e de G5, cea de sus e de G6, su nu se poate afla dupa VIN, soft codingul. Cred ca asta vrei sa stii, soft codingul, nu PN.

Soft codingul se vede la o diagnoza.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!