Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Aia trebuie sa fie,multumesc frumos.Acum ramane sa fac rost cat mai repede de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna ziua. M-ar interesa si pe mine un cod de produs si un pret, daca stie cineva,pentru aparatoare aripa stanga la o seat ibiza 6L. S-a miscat cumva si o atinge roata cand virez maxim stanga( deja are o gaura si ma inerveaza chestia asta :( intra mizerie si apa). Treaba a coincis cu momentul in care am schimbat rotile de iarna de 14 cu cele de vara de 15 (mi-am cumparat si cauciucuri noi dar cu dimensiunile din fabrica) si initial am crezut ca sunetul vine de la faptul ca sunt foarte aderente la suprafata de contact. Am fost la reprezentanta Seat si mi-au zis ca s-a crapat si miscat aparatoarea respectiva. Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da si tu o fuga la dezmembrari,si iti iei flansa de acolo..nu cred sa aiba reprezentanta flansa pe stoc se schimba numai daca se strica suruburile de la conducta care duce spre egr.E piesa mai rara si nu ai de ce sa o schimbi....deci varianta dezmembrari e ceea mai viabila si ceea mai ieftina.De altfel ti-am spus se gaseste decat pe varianta original costa in jur de 170 lei si varianta af pica nu o face nimeni..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stanga fata 6L0809957C pe original 110 lei si pe af 6609387 KLOKKERHOLM facute in danemarca 60 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asta mi s-a intamplat mie...e o bucatica rupta unde se face prinderea cu surubul si nu se mai inchide etans sper doar ca asta sa fie problema aprinderii martorului check in bord...Ma duc sa vad daca o gasesc la dezmembrari.Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult. O sa o schimb, desi cei de la service,mi-au strans suruburile si nu mai suna asa de tare; au mai zis ca nu e asa o mare problema si ca nu trebuie schimbata obligatoriu . Asa o fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De regula aparatoarea se schimba doar daca lovesti masina si se sparge sau dace se umbla pe la mecanica si se sparge accidental

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare , stie cineva codul piesei acestea !? : este grila de plastic argintiu din jurul schimbatorului de viteze cea care tine pielea , se gaseste de obicei pe golfuri mai noi parca (pacific ) , va multumesc frumos .

post-57951-0-32475700-1305009829_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0711113BBMBG am senzatia ca vine cu tot cu manson si nu se gaseste separat.Sper sa nu ma insel si daca se poate sa ma corecteze un coleg. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sunat la autocenter si dupa codu asta cik au ca reper cap schimbator si manson care se dau impreuna ,dar ideea era daca reusesti sa gasesti doar reperu plasticului acela argintiu :( , mc incaodata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi k avea un schimbator complet cineva de pe forum..sh..la sectiunea piese golf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

k, am sa intreb mc ... dar oricum tre sa aiba si ea cod :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un pret pentru volant la masina din semnatura.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

415 0269 10 LUK 1630 lei,2294 000 113 SACHS 2050 lei.Sa ai grija cu luk pe ca eu am avut surpriza za imi vina o volant pt un sharan pe luk care era in coduri tot ce trebuie si nu sa potrivit pe masina,am schimbatoo cu un sachs.Cel mai sigur iei codul volantei cand ti-o demonteaza de pe masina sa te scuteasca de alte neplaceri si sa iti poate fixa pretul inainte. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze dar esti sigur de pretul asta la cutie dsg motor 2 tdi :blink: ?la pbv si augsburg mi-au spus de ceva in jur de 3000 lei marca luk.numai piesa fara manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lasa o serie de casoserie...

Nu compara preturile de la reprezentanta si de la ausburg la care majoritatea pieselor sunt pe original cu preturile care vin pe relatia after market. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un pret pentru 036 103 493 BB (furtun). motorul e azd cu filtru de aer in capac nu separat si asta vine in partea stanga spate cum te uiti din fata masinii. ms

Modificat de gabrielbr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gabrielbr, s-a schimbat in 036 103 493 EB , 75 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms .. am intrebat pentru ca in etka nu apare decat cu filtru separat si nu in capac. dar o emblema fata cod 3B0 853 601?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVWZZZ3CZ6P126114

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

supapa EGR ,Polo 1.0 an 2000

Cod piesa: 030131503F.

Ce pret ar fi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

680 lei pe original

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, caut capacelele de platic rotunde de la capacul motorului. ai idee daca vin separat? daca da da-mi si mie un pret si un cod

passat 2004 motor, awx, cred ca sunt identice pentru toata gama vag...

post-4018-0-55400200-1306142330_thumb.jp

Modificat de kelu2001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul este 038103937 , ai nevoie de 3 bucati, pana in 5 lei bucata maxim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te mai deranjez o data, ma intereseaza un pret si un cod pentru bandourile astea USA cu gaura de lampa fata/spate (fara partea cromata) si lampile aferente pentru passat variant 2004

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!