Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Aia ii pompa tandem, ce pe o parte are treaba cu motorina si pe o alta parte face vacum pt servofrana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bun, nu stiam. Atunci aia trebuie schimbata. Codul este 038145209Q si costa 1400 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesele reconditionate apar cumva cu X la sfarsitul codului in ETKA?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, acelea sunt cu piesa veche la schimb.

Din cate stiu eu nu sunt reconditionate dar maine intreb la Porsche ca am drum la ei.

Este o intrebare buna.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrebat deoarece am comandat azi un debitmetru de aer. In ETKA am gasit ca si cod 037 906 461C si 037 906 461CX. Cu discount de 20% si piesa la schimb am ajuns la 493 de lei fata de 1280 de lei cat presupun ca era cel nou fara piesa la schimb. Pe factura unde am achitat planta in avans a 50% din pret am vazut trecut codul 037 906 461CX.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot ce se poate sa fie cu piesa la schimba. Astfel piesele vechi ajung la fabrica/producator si le vor reconditiona apoi vanzandu-le ca noi.

Si uite asa dam 1280 pe un debitmetru SH daca o luam logic :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles azi la telefon de la o tipa de la Audi ca exista unele piese care le iau la schimb inapoi. A zis ea ceva de X. Ea mi-a dat exemplu pompa de apa. :blink: Aia se reconditioneaza? Nici nu stiam.

Treaba e in felul urmator. Exact acelasi pret de 493 de lei cu piesa mea la schimb + discount l-am primit si la VW si la Skoda. VW a zis ca e nou, iar Skoda a zis ca e reconditionat. Pe care sa ii cred? O fi noua, o fi reconditionata? Dupa parerea mea exact aceeasi piesa la exact banii aia e la ambii, desi unii zic una, iar altii alta. Cel la 1280 cred.... (desi nu bag mana in foc 100%) ca ar fi nou.

Sunt curios daca intrebi maine la Porsche ei ce iti zic.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se reconditioneaza in general;pompe de apa,casete de directie,electromotoare,pompe de servo mecanice.Am avut client cu set de distributie cu pompa de apa de la porsche nord si ma intreba de ce pompa de apa pare sh :lol: I-AM explicat ce si cum si a ramas surprins si era cam circumspect.Adevarul ca pompa noua pe original avea ceva urme ca mai fusese folosita :blink: CHIAR DACA DAI PIESE VECHE LA SCHIMB..SAU CHIAR DACA NU DAI AI SANSE 80 %SA PRIMESTI POMPA DE APA RECONDITIONATA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am primit piesa de la dealer. Intr-adevar... reconditionata cu sticker mare MADE IN GERMANY, cu codul cu X la sfarist, dar arata noua. A fost impachetata in cutie originala OEM cu logo-urile VW/Audi. Pe sticker are o sigla cu doua sageti ceea ce cred ca inseamna 'cu piesa la schimb'.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva codul pentru carcasa dreapta de la un audi B7 ? doar partea aia din plstic.

Modificat de OviDU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

carcasa oglinda dreapta 8E0857508B GRU

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

buna ziua...

as avea si eu va rog frumos nevoie de codul piesei inceruite pentru vw bora partea stanga

multumesc frumos

post-14266-0-21753100-1301482382_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J5807183B left,1J5807183B right e in jur de 35 lei pe original

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

unde?:)) am primit pret de 80 ron...

merci oricum pentru coduri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SCUZE 1J5807184B DREAPTA...1J5807183B STANGA :blah_:

AI PERFECTA DREPTATE..SUNT 15.46 EURO IN GERMANIA LA VW.ACUM AM VAZUT PRETUL.Daca iti spun dupa ce m-am ghidat mori de ras..am adus pt un apssat 2003 acum 2 luni.35 lei pretul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam nasol..si pe after sunt doar 2 firme care fac suportul de bara VAN WEZEL si SCHLIECKMANN si doar la bora se potrivesc daia are si pretul asta foarte mare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine imi spune codul de la turbima mea...1.8T cod motor agu an fabricatie 1999

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la numar sasiu 1J-X-550000, 06A 145 703 A,06A 145 703 G,06A 145 704,06A 145 704 L,06A 145 704 LV,06A 145 704 LX. de la numar sasiu 1J-X-550001,06A 145 703 J,06A 145 703 Q,06A 145 704 A,06A 145 704 B,06A 145 704 BV,06A 145 704 BX.

sau mai simplu pana la nr sasiu 1J-X-550000 ,06A145704L si de la numar de sasiu 1J-X-550001 06A145704B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bun si acuma care e diferenta dintre B si L ca ambele au turbina K03?:|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

06A145704L a fost eliminata 01.11.2007 si inlocuita cu 06A145704LX, pusa doar pe AGU

sau 06A145704B pusa si pe AGU si ARZ

asta e diferenta intre LX si B.

zi-mi seria de sasiu sa vedem pe care o ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cautat pe net si am gasit http://www.dieselevante.it/turbochargers.asp?idmarca=97&idcat=2 ma interesa in principal sistemul de prindere pentru ca am de gand sa o inlocuiesc cu K04 in cel mai scurt timp... si k03 si k04 are diferite forme si difera doar iesirea gazelor din turbina si iesirea aerului care merge in admisie deci vroiam sa o caut pe cea care este plug and play doar sa o dau pe a ma jos si sa o pun pe aia...multumesc mult pentru ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va rog, un cod pentru parbriz - audi a3 8p, fabricatie 2008. nu este cel atermic, ci simplu cu parasolar negru.

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8P0845099K NVB

8P0845099L NVB

8P0845099J NVB

unul din astea... da-mi seria de sasiu sa vedem exact care ... dar banuiesc ca a doua, 8P0845099L NVB

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1j0122291B se poate gasi aftermarket? am nevoie cat mai urgent de aceasta piesa...originala in cat timp ar veni?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!