Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

De cumparat le poti cumpara de la reprezentanta sau de la orice magazin de piese care aduce piesa pe comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc pentru ajutor, acum mai ramane de vazut ce coduri sa iau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Caut prezoane care sa compatibile cu golf-ul din semnatura dar as vrea din acelea cu saiba, ca acestea: http://olx.ro/oferta/set-prezoane-audi-s4-cu-saiba-si-antifurt-ID3kLpw.html

 

Aveti idee ce cod au?

 

Nu stie nimeni ce cod au prezoanele de pe Audi S4?

 

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor

Postez si eu pentru prima data in acest topic,in speranta ca cineva va gasi putin timp pentru a ma ajuta.

Recent am fost la o reprezentanta VW pentru a rezolva o problema ce mi-a scos cativa peri albi(desfacerea unor suruburi antifurt de la roti) si cu aceasta ocazie un mecanic a observat ca la rotirea de volan stanga-dreapta pe loc,se aude un zgomot,si mi-a zis ca va trebui pe viitor inlocuiti pe fata doi rulmenti axiali (aceasta a fost exprimarea lui).

Ok,am intrat in birouri,si am cerut o oferta de pret pentru cei 2 rulmenti,pretul fiind de 178 ron/buc.

Fiind mai circumspect din fire (din pacate asta e tara) as dori, daca se poate, sa ma ajute cineva cu un cod pentru cei doi rulmenti,eventual un pret.

Serie auto Wwwzzz3czce539454.

Multumesc anticipat!

Cu stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off-Topic, prezoanele antifurt mi-au scos si mie peri albi, de asta vreau sa le inlocuiesc dar as vrea sa gasesc unele cu saiba (in teorie am sanse mai mici sa se blocheze daca au saiba).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic Stranse la cuplu cu dinamometrica nu sunt probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai vreau sa aud cat traiesc de antifurt la roti,probabil ca nu o sa credeti,dar 10 zile am cautat in toata tara sa cumpar cheia nr 524,inclusiv am sunat la vreo 5 reprezentante din Vestul tarii,nici macar ei nu o aveau in trusa,ba ca s-a rupt,ba ca reperul nu se mai poate comanda fiind EOL,si exact cand ma pregateam sa fac comanda pe ebay.uk la una aparuta ca prin minune in zilele urmatoare,am sunat la CJ,si minune,aveau 524 intacta in trusa,asta dupa Timisoara,Arad,Oradea.

Asa ca pentru o treaba de 10min,am facut 400km dus-intors.

Atunci vor mai vedea rotile mele prezon antifurt,cand imi voi vedea ceafa.

Cam atat cu off-topicul,ar fi cazul sa ne oprim....

Cheers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ma ajutati si pe mine cu un cod si pretul pentru o bobina de inductie la o skoda. Serie tmbhb46y023500310 Va multumesc anticipat.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am avut dreptate, se pare ca am nevoie si de 1U0898006 dar spre surprinderea mea este 50 lei, in conditiile in care pe chitul cu codul de mai sus dar cu 1 la sfarsit am dat 20 lei pe cel cu 2 la final am dat 10 lei dar cel cu 6 este enorm de scump, cunoaste cineva un magazin online cu un pret decent? Sau il are cineva sa il cumpar? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok si AM se gaseste? Sau sa caut in dezmembrari?

Daca nu....ma gandeam sa scot de la cel din dreapta piesa respectiva, oricum nu folosesc des butucul(doar pentru deschidere si inchidere geamuri) , nu il folosesc des pentru ca am alarma cu telecomanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema rezolvata, am luat de la cel din dreapta acea siguranta si functioneaza perfect, iar la cel din dreapta am pus siguranta defecta si functioneaza bine(la deschidere simt ca agata putin) multumesc pentru suport. Pe viitor cine o sa mai aiba nevoie pentru golf 4 sa ia 1U0898001 si 1U0898006 cu mentiunea ca acea tija ce face legatura dintre butuc si broasca sa o pileasca putin pentru ca nu lasa sa intre butucul complet la locul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ajutati-ma si pe mine, va rog, cu codurile celr doi senzori de leveling si calculatorul aferent pentru bi-xenon non afs la un Audi A3 8P.

Am gasit si un set de senzori cu calculator de la un A6 4f. Merg pe A3?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Salut. Ma ajutati si pe mine cu un cod si pretul pentru o bobina de inductie la o skoda. Serie tmbhb46y023500310 Va multumesc anticipat.

 

 

 

codul: 047905104A 

Confirmati?

 

Codul tau este pentru transformator aprindere cod motor AMD, ARV, AQW, ATY, AZE, etc.

Ce cod motor ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru AQW:

- 047905104A initial

- 047905104B din 01.05.2012

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre codul acesta spuneam si eu: 047905104A. (bobina de inductie sau transformator aprindere cum s-o chema...).Mercy!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod te rog ptr bucsele ce vin prinse pe suruburile incercuite in poza/marcate cu buline rosii in printul din ETKA - cred ca tin caseta de directie, dar nicicum nu am reusit sa le gasesc. Spre fata masinii stanga (caci am vazut ca sunt 4 in total)

Masina din semnatura passat b6 cbab 2009 DSG

 

IMG_20151015_163029_zpskbbqw87t.jpg

 

IMG_20151015_163024_zpsaruucaps.jpg

 

Untitled_zpsmadzodx9.png

 

Merci

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt de la caseta de directie Passat fabricat dupa 2008:

- 5N0498169B - kit bucse si suruburi caseta directie 

Contine bucsele frontale care sunt identice si cele mai joase, bucsele din spate care sunt inegale (cea mai inalta in dreptul axului de la volan), o saiba de legatura, precum si cele 4 suruburi. 

post-21653-0-37886800-1447442465_thumb.j

 

Bucsele nu se pot comanda separat.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

imi poate spune cineva ce diametru are volant OEM (din fabrica) la wvwzzz3bzye128252, cod motor AJM, 85kw, 115cp ?

Se pare ca ar fi mai multe dimensiuni, sua cei care au verificat, au trimis gresit pentru ca nu potriveste.

Un raspuns cat de repede posibil ar ajuta foarte mult.....

 

Multumesc anticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 038105266Q - volant 240mm - cutie 6 trepte manuala AJM, AUY

 

Cutia este cu 6 trepte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Model masina, cod cutie si an?

Din ce m-am uitat rapid AJM a avut cutii manuale de 6 trepte.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!