Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Servus Gabi !

Poti sa-mi spui codul pt. pompa servodirectie. Sistem Koyo.

Serie sasiu:WVWZZZ9NZ3D031303

Mercy anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bestiala si pret bun :) 


dar daca va pot ruga  sa ma  initiati :) asa sa zic  sau poate explicati  asa ca la un incepator  suntem o famile mica  :) 3 oameni  si vrem sa luam o nemtoaica ... pana acum Laguna a papat  buget ..maricel  si am considerat ca VW ar fi bun pentru noi   initial fugeau ochii dupa  VW CC  

 

PS: Din ce am vazut  e foarte  frumoasa  ce mi-ai aratat  multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Servus Gabi !

Poti sa-mi spui codul pt. pompa servodirectie. Sistem Koyo.

Serie sasiu:WVWZZZ9NZ3D031303

Mercy anticipat !

Nu se mai fabrica sistemele koyo....au implementat o notificare in care se specifica ca daca iti cade pompa koyo ...se va schimba tot sistemul cu tot sistemul trw.

6Q1423070X  Caseta servodirectie+bielete+capete bara+pompa + conducte+vas pentru inlocuire varianta constructiva SMI-KOYO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Servus Gabi !

Am inteles ca nu se mai fabrica pompe koyo. 6Q1423070X  este sistem servo.M-ar fi interesat daca se putea codul de pompa cu care a fost echipata masina, ca sa pot sa caut pompa compatibila. Am gasit si noi si sh.,dar nu stiu daca sunt compatibile la mine.Cica nu toate Koyo s-ar potrivi si cica mai sunt si pompe TRW care sunt facute special pt. sist. Koyo. La magazine informatiile difera: aceeasi pompa, la un magazin, e compatibila la altul nu.(La fel si la dezmembrari). Plus ca la cele noi tb. sa duci pompa veche, care sa nu fie deteriorata (a mea este crapata si nu mi-o accepta).

Cum se verifica CORECT daca o piesa este compatibila cu masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   1 Busonul de umplere pt KOYO 6Q0423376C =pompa KOYO 6Q0423162BX

      Busonul de umplere pt TRW 6Q0423376=pompa TRW 6R0423156B

   2 dupa codul pompei tale de pe masina

   3 prin invaluire si dupa aspect (vezi modelul de prindere a rezervorului de pompa propriuzisa..trw=colier rotund/koyo=suruburi.

 

post-64586-0-08337600-1437553676_thumb.j

post-64586-0-62889900-1437553676_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mercy Gaby !

Cum se face mai exact dupa codul masinii ? Cu Tecdoc ? Cu care alt soft ? Cum altfel ?

Dar dupa vin-ul masinii ?

De ex: TRW JER104 sau TRW JER112 unele magazine imi dau ca prima mi s-ar potrivi altele a doua varianta.

De aia intreb sa incerc sa verific singur pana sa comand
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

JER112=  KOYO, nu pentru TRW

JER162= TRW,nu pentru KOYO

 

 JER104   Pompa hidraulica, sistem de directie  electro-hidraulic, pentru producator: TRW, nu pentru producator KOYO/SMI.

VW   6Q0423156C

VW   6Q0423156H

VW   6Q0423156E

VW   6Q0423156F

VW   6Q0423156G

VW   6Q0423156J

VW   6Q0423153J

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut si eu acelasi tip de ventilator de 2-3 saptamani si tot ce am comandat 4-5 buc a fost cu cotele de fixare ventilator pe rama diferita sau cupla de alimentare pentru ventilatorul mic diferita, am comandat tot ansamblu ventilatoare si rama si  era cota dintre suporti de fixare pe radiator diferita. Unde gasesc ceva echivalent ventilator sau ansablu ventilatoare. Multumesc.


 Caut electroventilator 1K0 959 455 CM pentru VW Touran 2.0 TDI  100KW  an 2003 (am primit inf. ca se potriveste si de la Golf 5 sau de la Passat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune cineva la masina WVWZZZ3CZ9E076574 (cea din semnatura), ce cod au telescoapele /arcurile  fata/spate si un pret ?

 

Merci,

Ma poate ajuta cineva ? .....si/sau marca producatoare.

 

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista sticle de oglinzi exterioare OEM cu tenta albastra pentru passat b6, golf 5, jetta etc cu codul 5M0857521C.Care este echivalentul codului de producator aftermarket pentru acest cod? (de exemplu Alkar)

Modificat de iuliu1984
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Ma puteti ajuta cu codurile pentru piesele originale:

 

* placute frana fata + spate

* discuri frana fata + spate

 

 

Masina este un Golf 5 - WVWZZZ1KZ8P036094, 90cai (66kw), 1.9tdi din 2008.

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CosminBalan26

Ma poate ajuta cineva cu un pret , cod, pt un soclu de becuri pentru un Passat CC(2011) , pentru stopul stanga de pe aripa? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

 

Am nevoie de codurile pentru mai multe repere din carterul ambreiajului pentru WVWZZZ9NZ3D140972

 

In primul rand am nevoie de disc ambreiaj si placa de presiune, m-ar interesa codurile acestora si daca e mai convenabil sa le iau impreuna in kit, si ce producator recomandati ? de asemenea cred ca am nevoie si de codul suruburilor de la placa de presiune daca se impune schimbarea acestora.

 

Apoi mai am nevoie de codurile de la reperele din poza de mai jos, notate cu: 1,2,3,4,5 si 7.

 

Multumesc!

post-75511-0-23365000-1438466732_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Ma poate cineva ajuta cu un cod pt arcurile spate la masina: WVWZZZ1KZAM697158.

 

Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Imi poate spune cineva la masina WVWZZZ3CZ9E076574 (cea din semnatura), ce cod au telescoapele /arcurile  fata/spate si un pret ?

 

Merci,

Ma poate ajuta cineva ? .....si/sau marca producatoare.

 

Multumesc,

 

Vreau sa stiu doar codurile aferente......... preturile nu mai conteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu codul butonului TPMS (monitorizare presiune pneuri) pentru skoda fabia 2, fabricatie 08.2008?

Multumesc.

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si un VIN care sa aiba TPMS: TMBGF25J293106665

De asemenea va rog codul pentru modulul senzorilor de parcare si a senzorilor de parcare pentru acelasi VIN.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Felicitari pentru acest topic. Poate ma poti ajuta si pe mine , am o sonda lambda ,ceea dinainte de catalizator, nou nouta , cod produs : 06J906262S , are mufa in 4 pini ( in linie ).

Nu este buna pt masina mea si doresc sa o ofer cuiva care se poate folosi de ea, dar fara sa stiu pentru ce model este buna , nu prea am ce face.

Multumesc frumos

Modificat de MariussBV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Am incercat sa aflu codul pieselor de pe site-uri, dar nu ma pricep. La motor, plasticele de sus din fata, deasupra ventilatoarelor. Seamana cu reperele 15 si 14 din poza.

 

Din cauza capacului 15 (la care s-a rupt o clema) a cazut furtunul 14 pe ventilator => 14 are acum un nou orificiu, pe linga cele prevazute de fabrica...

 

Passat martie 2010, WVWZZZ3CZAP037531

Am fost la un magazin de piese, 15-le ma costa 28 lei, 14-le ma costa 78, poate ajuta sa va faceti o idee despre ce plastice e vorba. Ma gandeam ca poate le gasesc la dezmembrari mai ieftin, si mai repede (mi-au spus ca livrarea lor merge de la 7 zile in sus, ca nu sunt pe stoc, si aveam de gand sa fac weekendul asta un drum mai lung cu masina).

 

Ma puteti ajuta va rog cu cele doua coduri? Cele gasite de mine din poza (dar nu stiu sigur daca astea sunt) sunt pentru 15 = 1K0805965J9B9 si 14 = 1K0129618AN

 

Multumesc anticipat.

post-47812-0-35808000-1439554550_thumb.j

Modificat de T@V
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul de la poz15 e cel scris de tine iar de la 14 este   3C0129618D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu un polo din 2010. Imi puteti da si mie un cod pentru carcasa oglinda stanga? Am ledurile de semnalizare din aceasta carcasa arse si din cate am inteles trebuie schimbata toata carcasa... Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare Gabi! Ma poti ajuta cu un cod pentru electroventilator diametru exterior 345 pentru Golf 4 1,9 Tdi VIN WVWZZZ1JZ4W086925? Daca ai si o recomandare pentru ceva after market...... Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod si ajutor pentru piesa ce tine bara fata, in lateralele grilei, langa interiorul farului? Sunt 2 suruburi torx ce strang urechea barii, langa far. Piesa aceea vine cu grila sau cu tragerul?

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!