Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Salut am o piesa si nu stiu ce este , daca ma poti ajuta te rog !!20131026_104310.jpg20131026_104228.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Pt un a4 b6 2002 1.8t 150hp limuzina fara quattro: am fost sa fac unghiul de fuga si baietii mi-au zis ca trebuie schimbata o "bucsa excentrica" sau ceva de genul asta. Eu in ETKA am gasit doar asta: http://postimg.org/image/bofdpt0tf/full/

 

Sa fie vorba de bucsa bratului cel mai de jos din stanga, in care intra acest surub? n-am gasit o poza cu codurile de pe acea piesa. Mecanicul mi-a spus ca trebuie sa schimb bucsa bratului superior, e cumva unul si acelasi brat cu ce am vazut eu in poza in stanga jos? 

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C5807521P9B9 lei 350.verifica codul asta de spoiler.

Gabi, ajuta-ma te rog mult, ai idee daca merge sa pun spoilerul acesta pe masina mea?

Este vorba de un Passat B6 1.9tdi 105cp, S.S. WVWZZZ3CZ9P025165 si vreau sa-i fac dubla evacuare.

Ajuta-ma te rog daca merge prins acest spoiler pe bara mea.

Multumesc.

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. am nevoie de un cod pentru bucse bara stabilizatoare fata si niste preturi oem/af te rog. mersi mult!

vin: wvwzzz1kz9m081750

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Pt un a4 b6 2002 1.8t 150hp limuzina fara quattro: am fost sa fac unghiul de fuga si baietii mi-au zis ca trebuie schimbata o "bucsa excentrica" sau ceva de genul asta. Eu in ETKA am gasit doar asta: http://postimg.org/image/bofdpt0tf/full/

 

Sa fie vorba de bucsa bratului cel mai de jos din stanga, in care intra acest surub? n-am gasit o poza cu codurile de pe acea piesa. Mecanicul mi-a spus ca trebuie sa schimb bucsa bratului superior, e cumva unul si acelasi brat cu ce am vazut eu in poza in stanga jos? 

 

Multumesc!

fata sau spate?Pe fata ai 5 bucse pe-o parte care merg schimbate(2 la bratele de sus care sunt identice si 3 la nratele de jos car sunt diferite una fata de cealalta).

 

salut. am nevoie de un cod pentru bucse bara stabilizatoare fata si niste preturi oem/af te rog. mersi mult!

vin: wvwzzz1kz9m081750

nu exista bucse separate la masina ta...trebuie schimbata toata bara stabilizatoare pentru ca bucsele sunt ,,vulcanizate'' pe ea.1K0411303AR

 

 

3C5807521P9B9 lei 350.verifica codul asta de spoiler.

Gabi, ajuta-ma te rog mult, ai idee daca merge sa pun spoilerul acesta pe masina mea?

Este vorba de un Passat B6 1.9tdi 105cp, S.S. WVWZZZ3CZ9P025165 si vreau sa-i fac dubla evacuare.

Ajuta-ma te rog daca merge prins acest spoiler pe bara mea.

Multumesc.

 

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5974503-3-6-rear-valance-for-sale-Anyone-Dual-Exhaust-on-2-0T-lt-3&p=80958629#post80958629

Din cate stiu merge,dar mai fa si tu ceva sapaturi pe net sa vezi cum stau lucrurile.

Asa arata spoilerul tau de pe masina...gaseste o poza cu spoilerul cu 2 evacuari si fa comparatie la prinderea lui pe bara.

post-64586-0-71880700-1382859599_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce placute frana in recomanzi pt un pola 6R? Niste preturi si coduri daca se poate. Mersi frumos Gabi

 

Si inca ceva masina are senzor la placute?

 

WVWZZZ6RZAY016950

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as dori un cod si un pret estimativ pentru baia de ulei a masinii. 

 

Model: BORA combi (1J6)

Motorizare: 1.9 TDI / 85KW / 115CP / 4 cilindi / 1896cmc / cod motor: AJM

An fabricatie: 2001

 

Serie caroserie: WVWZZZ1JZ1W36107

 

Nu stiu sigur daca are sau nu in dotare senzor nivel de ulei. Daca ma poate lamuri cineva concret, daca are sau nu as fi foarte recunoscator. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce placute frana in recomanzi pt un pola 6R? Niste preturi si coduri daca se poate. Mersi frumos Gabi

 

Si inca ceva masina are senzor la placute?

 

WVWZZZ6RZAY016950

6R0 698 151 A originale 300 lei,ate 145,textar 175,brembo 130.Nu are senzori uzura.

 

Salut, as dori un cod si un pret estimativ pentru baia de ulei a masinii. 

 

Model: BORA combi (1J6)

Motorizare: 1.9 TDI / 85KW / 115CP / 4 cilindi / 1896cmc / cod motor: AJM

An fabricatie: 2001

 

Serie caroserie: WVWZZZ1JZ1W36107

 

Nu stiu sigur daca are sau nu in dotare senzor nivel de ulei. Daca ma poate lamuri cineva concret, daca are sau nu as fi foarte recunoscator. 

serie incorecta.

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Salut,

 

Pt un a4 b6 2002 1.8t 150hp limuzina fara quattro: am fost sa fac unghiul de fuga si baietii mi-au zis ca trebuie schimbata o "bucsa excentrica" sau ceva de genul asta. Eu in ETKA am gasit doar asta: http://postimg.org/image/bofdpt0tf/full/

 

Sa fie vorba de bucsa bratului cel mai de jos din stanga, in care intra acest surub? n-am gasit o poza cu codurile de pe acea piesa. Mecanicul mi-a spus ca trebuie sa schimb bucsa bratului superior, e cumva unul si acelasi brat cu ce am vazut eu in poza in stanga jos? 

 

Multumesc!

fata sau spate?Pe fata ai 5 bucse pe-o parte care merg schimbate(2 la bratele de sus care sunt identice si 3 la nratele de jos car sunt diferite una fata de cealalta).

 

Pe spate imi trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as dori un cod si un pret estimativ pentru baia de ulei a masinii. 

 

Model: BORA combi (1J6)

Motorizare: 1.9 TDI / 85KW / 115CP / 4 cilindi / 1896cmc / cod motor: AJM

An fabricatie: 2001

 

Serie caroserie: WVWZZZ1JZ1W36107

 

Nu stiu sigur daca are sau nu in dotare senzor nivel de ulei. Daca ma poate lamuri cineva concret, daca are sau nu as fi foarte recunoscator. 

serie incorecta.

 

 

 

 

Imi pare foarte rau, am copiat prost. seria crecta este: WVWZZZ1JZ1W361079

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Baie de ulei cu orificiu pt senzorul nivelului uleiului 038103603N

 Baie de ulei FARA ORIFICIU PT SENZOR DE ULEI 038103601NA

Pe masina ta scoate ca are senzor de ulei deci este valabil primul cod,dar totusi fa o identificare vizuala a baii de ulei sa stii 100%.

Pe original este in jur de 750 lei si pe aftermarket in functie de producator 150 lei si o varianta mai bunicica Swag 250 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C5807521P9B9 lei 350.verifica codul asta de spoiler.

 

Gabi, spune-mi te rog daca codul care mi l-ai dat tu este exact cel pentru spoiler-ul cu dubla evacuare. Te intreb deoarece un alt coleg de pe forum mi-a spus ca etka nu il arata ca ar avea dubla evacuare stanga + dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, mersi  :icon_thumleft:  :icon_thumleft:  :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

 

Salut,

 

Pt un a4 b6 2002 1.8t 150hp limuzina fara quattro: am fost sa fac unghiul de fuga si baietii mi-au zis ca trebuie schimbata o "bucsa excentrica" sau ceva de genul asta. Eu in ETKA am gasit doar asta: http://postimg.org/image/bofdpt0tf/full/

 

Sa fie vorba de bucsa bratului cel mai de jos din stanga, in care intra acest surub? n-am gasit o poza cu codurile de pe acea piesa. Mecanicul mi-a spus ca trebuie sa schimb bucsa bratului superior, e cumva unul si acelasi brat cu ce am vazut eu in poza in stanga jos? 

 

Multumesc!

fata sau spate?Pe fata ai 5 bucse pe-o parte care merg schimbate(2 la bratele de sus care sunt identice si 3 la nratele de jos car sunt diferite una fata de cealalta).

 

Pe spate imi trebuie.

 

Ai schema cu codurile de piesa.

1.pdf

2.pdf

3.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna. spune-mi te rog si mie niste preturi si marci ptr . un furtun ce vine de la epurator la carcasa de aer(036103493)si garniturile de la epurator.masina este golf4 1,6 16 v AZD .merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Furtunul are terminatia BB pentru motorul tau si costa intre 80-83lei (036103493BB) iar O-ring-ul (N90617501) si costa cam 9lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa fie cu iertare daca gresesc prin postarea urmatoarei intrebari aici, dar.. here it comes :D

E vreo sansa sa se poata afla ce producator este OEM pentru cureaua de distributie, servisare long life, VW Passat Variant '05 2.0 TDI 100KW BGW?

Rog sa fie sters postul daca nu e in regula aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5k0 853 630  la ce pret ar fi?

Multumesc  :icon_thumleft: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!