Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Sunt produse ambalate in cutii de original,dar calitativ mai inferioare decat produsele originale.

Practic ai senzatia ca ai facut o afacere extraordinara ca ai luat piese de original la un pret extraordinar de bun (fie vorba intre noi...si asa sunt foarte scumpe si pachetele economy),dar tu achizitionezi piese care pe relatia aftermarket intra in categoria 2.

Spre exemplu,placutele de frana din aceste pachete banuiesc ca sunt VALEO facute in INDIA,dar daca tu iti achizitionezi VALEO pe relatia aftermarket,tot in INDIA facute,scutesti per set de placute mimim 70-80 lei.

Renault cu programul MOTRIO,Ford cu programul MOTORCRAFT,fac un lucru identic ...exact ce face si VAG-ul cu ECONOMY.

Am primit la job ceva documentatie despre aspectul asta,dar din pacate nu gasesc un format mai bun pentru postare...

 

post-64586-0-45139200-1379397213_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gabi, ma poti ajuta, te rog, cu doua coduri de piese?

Imi trebuie codurile pentru suruburile ce prind tamponul de la evacare de semipuntea fata(unde se leaga downpipe-ul cu intermediara), respectiv codurile pentru clips-urile/ ansamblul de la traseul lichidului de spalare faruri. Mai exact, clips-urile/ colierele de pe furtunul care pleaca din rezervorul cu lichid de parbriz si merg catre spalatoarele din faruri.

Sper ca m-am exprimat intr-o maniera inteligibila. :D

Thanks!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0 955 846 clema furtun 8 bucati

3D0 971 838 E brida furtun 1 bucata

 

N 102 400 03 surub suport toba fata...(2 bucati) care este montat la suportul 1K0 253 144 BD

N 019 530 7 surub suport toba mijloc (2 bucati)care este montat la suportul 1K0 253 144 AQ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Gabi pentru raspunsul promt si convingator in faptul ca este un bull shit vandut pentru cei care pun botu.

 

Nu am mai schimbat niciodata pana acum amortizoare si nu stiu care din ele ar avea comportamentul celor originale. Spun asta pt ca seatul (cordoba) are suspensia destul de tare nu sport dar coroborata cu cauciucurile 195/55 r15 simti cam tot ce nu este plan pe asfalt.

 

Mai intai de toate ce fel de amortizoare sunt cele stok? Pe gaz sau pe ulei? Intreb pentru nu as vrea sa dezechilibrez comportamentul masinii si as dori sa fie la fel ca duritate (asta este pana la urma asta am ales). Cele pe gaz sunt mai dure iar cele pe ulei mai moi.

 

Ce varianta after imi poti recomada in conditiile date.

 

Merci mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut gabi...imi poti da si mie te rog un cod si eventual un pret pentru furtunul din imagine?

post-14266-0-55981800-1379701115_thumb.p

Este vorba de un Golf 4 1.9 TDI ARL

merci

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce dimensiuni au stergatoarele fata la un Golf 6? Am gasit un cod de produs 1Q1998002

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat comanda de palarii pentru arcurile pe spate pe original, cele de sus sunt de cauciuc insa cele de jos sunt metalice si subtiri...asa o fi ? 

masina: golf 4 variant 2003 96kw

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am fost prit de un echipaj RAR si din pacate stopul din mijloc de pe haion e ars.... aveti idee cat costa un stop si codul acestuia? WVWzzz13z9v032665

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un pret pentru plafon WVWZZZ1KZCW072285 ?

Sper ca e in 4 usi si fara trapa.

 

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa-mi spui te rog codurile la frane fata si spate pe modelul asta, la discuri si placute.

WAUZZZ4FXAN049580.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru masina din semnatura daca ma poate ajuta cineva cu cateva coduri, eventual si de unde le-as putea achizitiona.

Far dreapta, normal (fara xenon)

Proiector dreapta

Grila proiector dreapta cu margine cromata

Grila dintre proiectoare, tot cu margine cromata

 

Multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi ,

 

sunt pe punctul de a lua un kit Webasto pentru masina din semnatura (Passat Variant - WVWZZZ3CZ9E076574), insa ii lipsesc conductele de alimentare combustibil, iar cele de apa sunt taiate.

Imi puteti da va rog codurile OEM / AM si preturile pentru:

  • furtunele de apa ( tur/retur )
  • conductele de alimentare combustibil ( tur/retur )
  • instalatia electrica

.......si o poza cu pompa de motorina de sub bancheta, sa vad cum arata, daca trebuie schimbata cea existenta sau nu.

 

Atasez si cateva VIN-uri care au din fabrica, poate ajuta cu ceva: WVWZZZ3CZ9E111817 - Variant / WVWZZZ3CZ8P008536 / WVWZZZ3CZ6E055840

 

Multumesc anticipat,

Cristi

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atasez si seria pt postul de mai sus.

WVWZZZ1KZBP076844

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua! o rugaminte mare am si eu...ma poate ajuta cineva cu o serie de sasiu de la o Ibiza 6L, dar varianta facelift? cred ca sunt cele fabricate in partea 2006-2007... care au spoilerele de FR. ma intereseaza codul proiectoarelor de pe modelul facelift, pentru ca eu am schimbat spoilerele si, fiind de FR/facelift, cum se numesc ele, nu se potrivesc proiectoarele vechi:(

 

am atasat si o fotografie, ca sa va faceti idee mai bine despre ce tip de bara vorbesc. va multumesc anticipat!!

post-11158-0-83407400-1380532678_thumb.j

Modificat de florin_020
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca asta e diferenta codurile pt fl sunt:5P0941703 si 5P0941704.La modelul vechi proiectoarele sunt universale st + dr fata de modelul nou care sunt diferite st+dr.

 

post-64586-0-09401800-1380537084_thumb.j

post-64586-0-93431500-1380537091_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc frumos! in baza codurilor astora am cautat proiectoare de 6L model FR, diferite coduri de produs...masina mea este in service din pacate, in urma unui nefericit accident in care am fost paguba colateala. macar pe treaba asta profit si eu de o cosmetizare facelift si o vopsire integrala, chiar simtea nevoia masinuta:)) iar cei de-acolo mi-au cerut ajutorul pentru codul produsului neavand o serie de sasiu a modelului facelift:) seara buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa-mi spui te rog codurile la frane fata si spate pe modelul asta, la discuri si placute.

WAUZZZ4FXAN049580.

Multumesc

4F0 615 301 G si 8E0 698 151 G     pentru fata

4F0 615 601 F si 4F0 698 451 F     pentru spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!