Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

3C0 857 522 lei 200 sau varianta af Alkar lei 40.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Laurentiu_LWR

Salut Gabi...crezi ca este vreo sansa sa gasim un cod si un pret pentru punguta asta :D

post-14266-0-23560100-1377203991_thumb.j

este vorba se saiba asta...care sunt 60% sanse sa se rupa cand o scoti...

post-14266-0-54413600-1377204061_thumb.j

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e livrabila separat,daca rupi saiba trebuie sa apelezi la ,,varianta romaneasca''....improvizatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut . Am si eu o intrebare . Merge cutie de viteze 1.6 pe 1.4 16 v . Benzina .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

 

Va rog sa-mi spuneti  codul de la piesa din poza, (sincer nu stiu cum se numeste). Piesa este montata pe Audi RS6 4F din 2005 pana in 2010.

 

Multumesc pentru informatie.

post-77175-0-55563200-1377291044_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca ai codul trecut pe ea.E setul de ornamente pedale si piesa respectiva este ornamentul care vine montat in stanga si pe care stai cu piciorul stang.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta stiu, problema este ca eu nu am piesa respectiva inca. Am doar pedalele de RS montate. Acuma vreu si piesa respectiva, de asta vreau codul. De fapt eu vreau sa o cumpar de la Audi, nu de pe ebay, ca de ebay m-am saturat....

Numai ca la Audi le trebuie codul ca si pe aia ii doare gura sa caute masina model si an. Trebuie sa le duc eu mura-n gura intotdeauna.

Asa ca va rog, daca stie cineva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu ti-ai luat tu tot setul sa fie si mai bine si mai ieftin...habar nu am..

Vezi ce gasesti pe net referitor la codul asta 4F1864777C 4PK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi, am si eu iarasi nevoie de ajutorul tau...ma intereseaza pretul pt schimbatorul de golf 7 gti pt cutie manuala. Probabil are acest cod: 5G1711113D CBR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Furtunul de la servo-frana la masina din semnatura vine complet de la galerie pana la servo impreuna cu supapa unisens ? Cam pe la ce pret e ?

 

Mi s-a crapat chiar langa supapa si nu cred ca mai am cei face fiindca is cam de plastic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ajuta si pe mine cineva cu codul pentru injectorul cu fir de pe un vw golf 3 1.9 TDi 1Z. fabr '95.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rog ajutor, as dori sa aflu codul compresorului AC de le Skoda Octavia 2 din 2005 1,9 TDI motor BJB si un pret estimativ, daca se poate. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5G1711113D CBR in jur de 460 lei.

 

 

Injector principal pentru 1Z, 028130201J

 

 

Furtun servo,sunt multe modele,numai dupa seria de caroserie se poate face identificarea.

 

 

Si la Skoda 2 trebuie facute identificarea compresorului dupa seria de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, deocamdata nu vreau sa te deranjez fiindca am reusit sa-l refac, am taiat partea crapata dispre servo, am scos-o din servo si am incalzit bine furtunul deasupra aragazului si asa a intrat bine in supapa uni-sens si la racire s-a mulat pe acele striatii. Sper sa tina!

 

o zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu ti-ai luat tu tot setul sa fie si mai bine si mai ieftin...habar nu am..

Vezi ce gasesti pe net referitor la codul asta 4F1864777C 4PK.

Asta este codul, merci.

 

N-am luat tot setul din motive care mi se pareau logice acum 4 saptamani. Acuma nu mai sunt... logice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rog ajutor, as dori sa aflu codul compresorului AC de le Skoda Octavia 2 din 2005 1,9 TDI motor BJB si un pret estimativ, daca se poate. Multumesc!

Pret estimativ 1375 ron tva inclus.Producator  Valeo.Posibil cu piesa veche la schimb.Pretul exact doar cu seria caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru cod. Mi.a fost de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! La ce pret sunt: 13063-MD si DRG013695MD. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt coduri de Vag,sunt coduri de site-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles..le-am luat de pe ECS, unde la acea rubrica de regula treceau codurile OEM. Imi cer scuze pt deranj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand mai ai cate un cod dasta dubios,bagi doar o cautare pe net si daca ai putine rezultate afisate sau numai rezultatul cu site de unde a fost luat codul,e clar ca e codul lor intern de produs si nu are treaba cu codurile furnizate de Vag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ideea, dar uite, al 2-lea cod imi apare si pe alte site-uri de piese...pare a fi un cod real

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt doar 5 rezultate:2 ecs,1 .worldimpex,2 site rusesti.

Un cod normal de Vag,trebuie sa scoata la liber pe net..zeci-sute-mii de rezultate.

Trimite-mi un link cu rezultatul gasit de tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da, alea le vazusem... credeam ca daca apar si pe alte site-uri decat ECS ar fi reale. Oricum, am inteles ca nu se poate gasi, nu e nicio problema, si imi cer scuze pt deranj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand mai ai cate un cod dasta dubios,bagi doar o cautare pe net si daca ai putine rezultate afisate sau numai rezultatul cu site de unde a fost luat codul,e clar ca e codul lor intern de produs si nu are treaba cu codurile furnizate de Vag.

 

   Uite, am si eu un cod intern de la fabricantul MC, pentru carcasa termostat la motorul AXP, chestia aia cu 7 furtuse si senzor in ea. Pe original, costa peste 450 de lei. Dar am gasit cu 110 lei complet echipata cu termostat, garnituri, senzor, noua intr-o cutie cu codul intern 3615 caja termost Polo 1,0-1,4. Ai auzit cumva de fabricantul MC ? Prezinta incredere sau este o porcarie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!