Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Ma puteti ajuta, va rog, cu codul valvei metalice de pe jantele de 18 de golf 5 GTI ? am gasit ceva ce pare asemanator, doar ca este de posche si nu stiu daca e compatibila 100% - 99336107300 si inca astea cred ca sunt mai aproape de adevar http://forums.vwvortex.com/showthread.php?2224372-Detroit-Monza-18-Wheel-Valve-Stems

Modificat de catalinmiti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am editat mesajul initial pentru ca nu observasem ca ai G5 GTI:

- 1K0601361B - supapa metalica - janta Detroit (1K0601025AM 16Z), obligatorii pentru aceasta janta

 

Atentie, la celalalt cod de janta Detroit (1K0601025BA 16Z), se folosesc valve de cauciuc (839601361),

 

Am luat ca referinta un GTI 2008.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc foarte mult. Eu am valve metalice la 3 jante..la una dintre ele mi-a fost schimbata candva la vulcanizare cu o valva de cauciuc si ma gandeam sa o schimb. Sa inteleg ca imi trebuie 1K0601361B . Masina mea este din 2006. Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru GTI 2006.

Ce cod de jante ai?

 

Daca ai Detroit - 1K0601025AH 16Z - valva metalica 1K0601361 (dimensiuni 8x46)

Daca ai Detroit - 1K0601025AM 16Z - valva metalica 1K0601361B (dimensiuni 8x42)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu inca pt ca nu le am acasa, insa ma voi uita... E ciudat ca pt acelasi cod de janta apar doua posibilitati de valve.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gama este Detroit, dar codurile de janta sunt diferite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua. Puteti sa imi spuneti daca puntea spate de la golf 4 se potriveste la New beetle?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este prea generica intrebarea.

 

Sunt mai multe coduri de punte spate, in functie de anul de fabricatie si PR Code.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. As dorisieu daca se poate codul pentru instalatia electrica a injectoarelor pentru un passat 1.9 avb an 2001 serie WVWZZZ3BZ2E201694 multumesc anticipat. Si daca s-ar putea as vrea si un pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 038971600 - ~360Lei la dealer, cred

Daca vrei doar mufele care intra in injectoare:

- 038906231 - ~17Lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze ca am fost atat de succint cu intrebarea. Masina mea e un un new beetle, 1.9 tdi 90cp alh din 1999. Vreau sa cumpar din dezmembrari o punte spate si eram curios daca se potriveste una de golf 4, fiind aceeasi masina la baza, ca sa stiu ce sa caut. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa identifici ce cod are puntea ta spate pentru a vedea compatibilitatea cu Bora/G4/Polo.

 

Te mai poate ajuta cineva care are filtrare pe ETKA dupa VIN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VIN-ul masinii din semnatura: WVWZZZ9CZXM954963. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o mare rugaminte: Am nevoie de codul suportului in care se insurubeaza piesa cu codul WHT002511 . Suportul este localizat pe culasa in coltul motorului dinspre farul stang. Suportul cautat are o forma de L si este din metal negru. Vin-ul meu este: WVWZZZ1KZ6W051834 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, vin si eu cu rugamintea sa imi dati daca se poate codul pentru kit oring-uri injectoare,bolt si surub de reglaj vin toate in acelasi pachet sau surubul de reglaj vine in kit diferit? Este pentru masina din sembatura golf 4 AXR 1.9tdi 101cp, an fabricatie 2005 serie sasiu

wvwzzz1jz5w006235 .multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, Vreau sa cumpar timonerie pt passat-ul meu b5.5 variant motor 2.0 TDI BGW cutie 6 trepte si am gasit una de pe passat B5 1.9 TDI 6 trepte Motor ATJ,

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu codurile de pe acestea? eventual daca se potrivesc

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, imi poate da cineva un cod pt aceste 2 piese din imagine sau sa-mi spuna daca sunt la fel pentru toate passat-urile b6 variant. Seria sasiu a masinii este WVWZZZ3CZ9E132433

 

scuturi_laterale_passat_b6.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se gasesc acolo.... trebuie sa caute cineva care are etka. Merci oricum, astept poate ma ajuta altcineva cu un cod

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sunt/de unde sunt protectiile din imagine?

Ce an este masina.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la aceasta piesa ma refeream in postul de mai sus, chiar nu gasesc codul pe niciunde

post-74618-0-74902800-1453290160_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Dolfin protectiile sunt pt passat b6 an 2009. Sunt de sub masina de la prag pana la jumatatea masinii unde este toba. Am reusit sa sparg una pe zapada asta si vreau s-o schimb....

Modificat de SavuAD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se gasesc acolo.... trebuie sa caute cineva care are etka. Merci oricum, astept poate ma ajuta altcineva cu un cod

3C8825202A si 3C0825201F

 

Eu la aceasta piesa ma refeream in postul de mai sus, chiar nu gasesc codul pe niciunde

https://www.ecstuning.com/Audi-A3-FWD-2.0T/By_Brand/G/ES281200/

asta ?WHT002511 nu exista la tine pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Dolfin protectiile sunt pt passat b6 an 2009. Sunt de sub masina de la prag pana la jumatatea masinii unde este toba. Am reusit sa sparg una pe zapada asta si vreau s-o schimb....

 

- 3C8825201A - imbracatura podea stanga, a inlocuit vechile coduri din 01.08.2015

- 3C8825202B - imbracatura podea dreapta, a inlocuit vechile coduri din 01.09.2014

Nu este nici o diferenta de coduri intre Gabi si mine, eu le-am furnizat pe ultimele din ETKA:

- 3C8825202A devine 3C8825202B

- 3C0825201F devine 3C8825201 in 01.05.2012, apoi 3C8825201A din 01.08.2015

 

Cu preturi va ajuta Gabi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi, acea piesa pare sa fie...multumesc foarte mult! Am gresit eu acel cod de la bumb-ul de fixare, era: WHT000898A. S-a distrus filetul interior in timp si nu imi place cum sta capacul, Multumesc mult!

Modificat de catalinmiti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!