Jump to content

Headlight Switch


petre_mk3
 Share

Postare recomandată

din pacate nu se mai vede nici unul din caracterele de pe aceasta piesa, probabil ca s-a ars becul ce le ilumina...problema e ca nu stiu cum se poate desface sa il schimb fara a strica ceva

post-15002-1203078266_thumb.jpg

post-15002-1203078350_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur s-a ars becul. Daca il intorci, ai sa vezi pe spate un "banut" mic de plastic, cu o fanta in el. Cu o surubelnita il rotesti in stanga aproximati 1/4 de rotatie, dupa care ar trebui sa iasa usor. Acela e fasung-ul becului respectiv. Spor la lucru!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa dai o palma deasupra bordului,daca nu se aprinde mai repeta operatiunea de 2 3 ori! asa mi sa intamplat si mie am stat aproape 5 luni cu gandu ca e ars becul,asta pana cand mi sa stins un bec de la vitezometru,si iam ars o palma si sa aprins si vitezometrul si becurile de la panoul de lumini:)

La mine tot asa nu se mai aprindea butonu de reglare faruri dar si cel de intensitate bord:),decat cele de la rotita mi se aprindeau

Modificat de golfix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MUltumesc pt raspunsuri sper sa ma descurc eventual revin cu ceva poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ars becul ,l-am desfacut azi eu , dar nu am gasit bec prin magazinele mele din zona, oricum nu prea ma deranjeaza ca nu merge !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am desfacut si eu azi switch-ul si lam intors pe toate patile dar nu am gasit nici un locas unde ar putea fi becul.Daca se poate sa puneti o poza cu locasul unde se afla becul.Ms anticipat

Am incercat sa-i scot si carcasa dar iese putin si apoi nu mai vrea si mie frica sa trag mai tare sa nu se rupa ceva in interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

becul se afla in interior , nu ai cum sa il schimbi fara a desface carcasa , si eu m-am chinuit , tot la fel , iesea putin sin atat dar l-am desfacut , nu mai stiu cum exact dar parca am tras de el pur si simplu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda nici eu nu am gasit becul cu pricina...langa mufa cea mare are o gaura dar nu e nimic in ea ...si daca incerc sa scot carcasa se propteste in butonul cel mare pt pozitii faza scurta etc ..care e foarte bine intepenit...nici eu nu m-am riscat sa trag mai tare ca sigur apoi innodam fire ca sa mai aprind ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se desface mai gru blocul de lumini, dar merge. eu am reusit dupa ce am vazut linkul asta:

http://blauertacho.de/doc/vw/golf_3/lichts..._3_auf_blau.htm

trebuie sa iasa putin din clemele laterale dupa care ramine prins doar in comutatorul pozitii/faza scurta. atunci trebuie sa tragi fara grija ca nu se rupe nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!