Jump to content

Problema Incalzire:(:(


paco6(GOLF2 87')
 Share

Postare recomandată

paco6(GOLF2 87')

iar probleme :lol: acuma problema este atunci cand ma duc cu masina si dau sa dea aer cald imi scoate un fum gros(cand e pe rece nu scoate deloc) nu stiu ce are si nu cunosc nici cum este la golf instalatia care stie ce ar putea avea? ca eu m-am tot uitat si nu stiu cum ar putea trage gaze de la toba daca asta e...dar nu cred pt ca fumul e si urat mirositor:( si inca e destul de frigut afara deci nu prea pot umbla fara caldura :P help pls

Modificat de paco6(GOLF2 87')
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu iti scade nivelul la antigel?Din ce spui tu s-ar putea sa ai radiatorul de interior fisurat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paco6(GOLF2 87')
Nu iti scade nivelul la antigel?Din ce spui tu s-ar putea sa ai radiatorul de interior fisurat.

se poate ca in vasul de expansiune e gol se poate sa se fi spart ceva ca am mai lovyt pe sub el una alta :) ma duc imediat sa verific daca nu va mai ninge :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Degeaba te bagi sub masina.Este vorba de radiatorul din aeroterma, adica in masina!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paco6(GOLF2 87')
Degeaba te bagi sub masina.Este vorba de radiatorul din aeroterma, adica in masina!!

si pt chestia aia tre sa desfac tot bordul? :) :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde.daca stii exact cum sa desfaci componentele aerotermei, nu.fa o proba inainte.lsunteaza-i furtunele care intra in radiatorul de interior(in compartimentul motor) si vezi dc mai scoate fum/pierde antigel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am patit cu aceleasi simptome ! si a trebuit inlocuit radiatorul de incalzire,ca sa il schimb a trebuit sa slabesc putin suruburile de la bord ca sa pot scoate carcasa in care e radiatorul!

bafta!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aceiasi problema am avut-o si eu radiatorul din bord :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SI eu mi-am luat un cotet si am o problema de genul; pe loc daca dau drumul la cakdura vine ceva dar foarte putin ,in mers se face congelator indiferent de pozitie ;rece sau cald.....answer pls.Ms

post-15430-1203452586_thumb.jpg

post-15430-1203452596_thumb.jpg

Modificat de crys22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!