Jump to content

Bara Fata/Spate


AB-05-ZYC
 Share

Postare recomandată

Salut tuturor. Am si eu o intrebare: partea din bara cu ajutorul careia se prinde bara de aripi (sunt niste "urechi") se demonteaza de pe bara sau este dintr-o bucata?

Va intreb pt ca trebuie sa imi schimb bara si am gasit una sh dar pe o parte nu are "urechile" respective (am vazut-o doar in poza si nu imi pot da seama daca e demontabila sau nu)

Mersi mult. Numai bine va doresc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate tin minte...partea aia de care vorbesti parca ar fi dintr-o bucata. Nu sunt sigur, dar cred ca am inteles destul de bine la ce te-ai referit, si tind sa cred ca e dintr-o bucata. Poate se mai da careva cu parerea sa fie sigura treaba.

PS: Poate dai pe la intalnirile noastre din AB :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara e dintr-o bucata. Uite, poate-ti faci si tu o idee:

post-8441-1202927755_thumb.jpg

post-8441-1202927760_thumb.jpg

post-8441-1202931719_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e vorba de colturile spoilerului fata, acestea vin prinse de aripi in niste cleme de plastic care sunt prinse la randul lor de aripa "cumva" in suruburi. Apoi colturile spoilerului, intra ca pe o sina pe suportii respectivi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da cosmin ms de poze se intelege mai bine despre ce e vb si pozele tale...eu zic ca se demonteaza, stai sa iti arat pozele care le-am primit de la un tip care vrea sa-mi vanda bara. Din pozele astea nu se intelegea daca era rupta sau nu o avea (tipul respectiv zice ca se demonteaza si ca o pun de la bara mea si nu e nici un fel de prb)

post-16061-1202937792_thumb.jpg

post-16061-1202937804_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate tin minte...partea aia de care vorbesti parca ar fi dintr-o bucata. Nu sunt sigur, dar cred ca am inteles destul de bine la ce te-ai referit, si tind sa cred ca e dintr-o bucata. Poate se mai da careva cu parerea sa fie sigura treaba.

PS: Poate dai pe la intalnirile noastre din AB :D

LUFY nu sunt din Alba Iulia, ci din Cugir...lasa-mi nr tau sa vb si sa-mi zici cand va intalniti sau scrie-mi pe privat, poate ne vedem.

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu totusi sustin ca nu se demonteaza clemele alea sau sine, ce sant. Ca nu ai unde sa le prinzi. Dar oricum, ai si un surub in capete care prinde bara sa nu se miste de la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maine sau poimaine ajunge bara prin curier, si cand o am in fata o sa iti zic exact daca se demonteaza sau nu...totusi sper sa fie cum zic eu, nu de dragul de a te contrazice pe tine :)),ci sa nu fi dat banii degeaba pe ea.

Numai bine

Modificat de R_a_z_v_a_n
Nu mai da quote la mesajul anterior. Citeste regulamentul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate demonta acea piesa pe care sunt prinse clemele. acea piesa este lipita pe bara, vin niste urechi din bara care intra prin suportul cu cleme si apoi se deformeaza urechile respective la cald (cu un pistol sau ciocan de lipit de exemplu). nu stiu daca ai inteles ceva din cum am explicat, dar cert este ca se poate demonta acea piesa. tot la fel de cert este ca eu nu m-as fi incurcat cu bara aia, cred ca gaseai in dezmembrari si una fara defecte.

bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

stiti cumva cum pot sa micsorez distanta dintre spoiler si faruri ?.mi-a ramas cam mare dupa schimbarea farurilor.si am incercat sa o asezam cat mai bine dar nu am reusit. bara nu am avut-o lovita sau ceva,

post-63975-0-97746800-1331317526_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Fusta (spoilerul) de sub bara spate Passat B5 Sedan e identic cu cel de sub bara de B5.5?

Din cate-mi amintesc, e prinsa in cleme pe restul barei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raspuns: bara spate e dintr-o bucata. Doar pe fata e demontabila fusta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Mi-am gasit in iarna masina lovita in parcare, si acum ca s-a mai incalzit as vrea sa o duc la reparat. Masina a fost atinsa in aripa spate, dar se pare ca a fost afectat si spoilerul. Intrebarea mea este, acesta vine cumva prins in aripa in partea superioara cu niste cleme? Ca imi pare ca daca s-ar indrepta aripa, acesta tot nu se va mai alinia frumos (s-a cracanat cumva, scuze de exprimare). S-a rupt si ceva in plasticul din jurul rotii in interior, dar nu pot sa-mi dau seama cum si ce era prins pe acolo. Daca vreau sa iasa frumos, sa ma pregatesc de un spoiler nou?

Multumesc.

post-23332-0-39817900-1427120443_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aripa are un suport/ghid de plastic pe care intra bara la loc. Trebuie demontat si vazut ce-i acolo de nu mai sta. In principiu nu e bara de vina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, multumesc.

Problema este ca doar bucata de langa aripa s-a departat, in rest spoilerul este la linie.

Sper sa nu trebuiasca sa-l schimb.

post-23332-0-59102600-1427121747_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E foarte greu de apreciat din poze. Trebuie vazut live dupa ce demontezi bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie data bara afara. Pentru asta, trebuie triplele mai intai date afara. Dai bara jos si vezi "sania" aia pe care vine bara daca e rupta, mai are toate elementele pe ea, vezi si clemele daca mai sunt la locul lor, sunt deformate. Trebuie desfacut, nu poti sa iti dai seama altfel. Spor la treaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!