Jump to content

Calculator ABS defect


petre_nitz
 Share

Postare recomandată

Bna ziua tuturor. D-lor am o mare rugaminte ,daca ma puteti ajuta sa gasesc pentru FABIA 1 modulul de ABS care s-a defectat Codul acestuia este BOSCH o.265 222 008 ,ORIGINAL 6Q0 698 117.

Ma intereseaza inclusiv de la dezmembrari .Va multumesc anticipat P Nitulescu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat de sigur esti ca s-a defectat? Cine ti-a dat diagnosticul si in ce baza? Ai un protocol de diagnoza salvat? Pentru ca de calculatoare de abs "defecte" am mai avut si eu parte si n-am facut altceva sa schimb cateva sigurante sau sa repar cateva cablaje si s-au reparat :) In plus sunt extrem de rare cazurile cand acestea au fost cu adevarat defecte.

Cheers!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat de sigur esti ca s-a defectat? Cine ti-a dat diagnosticul si in ce baza? Ai un protocol de diagnoza salvat? Pentru ca de calculatoare de abs "defecte" am mai avut si eu parte si n-am facut altceva sa schimb cateva sigurante sau sa repar cateva cablaje si s-au reparat :) In plus sunt extrem de rare cazurile cand acestea au fost cu adevarat defecte.

Cheers!

Multumesc pentru raspuns . L-am testat in SERVICE . Dupa cum stii unul nou este peste 100 $ . Deaceea ma interesa daca are cineva unul bun ,Cel care este pe masina mea are defecta numai partea electronica

Cu stima

PETRE N

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns . L-am testat in SERVICE . Dupa cum stii unul nou este peste 100 $ . Deaceea ma interesa daca are cineva unul bun ,Cel care este pe masina mea are defecta numai partea electronica

Cat ziceai ca este unul nou? mai pune un 0 (zero) la ce-ai scris acolo si inca ceva. Conform catalogului de piese Skoda, codul 6Q0 698 117 costa 3200RON. De unde pana unde 100$ nu stiu.

Cheers! :)

P.S. in ce service ziceai ca l-ai diagnosticat?

Modificat de BLiTZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AI DREPTATE MAI TREBUIA UN ZERO,DE FAPT EU ERAM CONVINS CA VORBEAM DE PESTE 1000 $.

L -AM TESTAT LA SERVICE AVIA DIN MILITARI

MULTUMESC PETRE NITZ

Nu este permisa redactarea posturilor cu majuscule ! Citeste Regulamentul VWFORUM !

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce defect are calc de abs

65535 internaly memory module check summ error???

in afara acestui defect orice se poate repara

succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Din pacate codul de eroare e chiar acesta, asa ca nu imi ramane decat sa caut un calculator second-hand - ori sa platesc cei 1000$.

Daca imi poate recomanda cineva un magazin, service dezmembrari etc... multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!